Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Min alapul az ingatlanpiac,...

Min alapul az ingatlanpiac, förtelmes árképzése?

Figyelt kérdés

Itt Miskolcon(mondjuk aláírom legélhetőbb helye)

[link] ,20.6761044,3a,44.3y,325.37h,90.42t/data=!3m6!1e1!3m4!1s66mzJ3bxZwM0mCrhsBDL9Q!2e0!7i16384!8i8192?entry=ttu


Ilyen állapotú házakat kínálnak a környéken 43-ért, de 30 alatt nincs semmi. Se sík utca, lejt az egész, az egész 21-nél többet nem ér, bele gondolva hogy szinte falakig bontani kell, majd mai kornak megfelelően hozzáépíteni, belső tereket kialakítani, tető, tehát 25 milliót, vagy többet rá kell költeni, ugyanis kevés az olyan ember aki magának leszedi a cserepet, ablakokat kiveszi, vakolatot ver, hogy ezekért ne kelljen fizetni.


Akinek nagyon van pénze az meg nem ad ki érte 43-at, csak azért hogy a telekre újra építkezzen magának. Nem is értem mi folyik itt, és az árak se mennek lefelé, látok ugyan 85 milliós hirdetésnél 2 milliós csökkenést, de ez is csak bohóckodás.


2023. aug. 28. 10:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

10: 20 000? Az semmi. A halálozás is magasabb volt.:)

Még a normál népességfogyást sem éri el a szám talán.

11 év alatt történt, ugye!

2023. aug. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Attól fogyatkozó szám.

Ha csak a halálozásra építenénk, akkor meg Szigetszentmiklósra ráhúzhatnánk, hogy 5x annyi ember születik ott és azért nő, nyilván nem ez áll mögötte, hanem hogy mennyire élhető / élhetetlen valami.

2023. aug. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Mindig a kereslet-kínálat határozza meg, csak ugye kell átfutási idő, amíg egyik hat a másikra.
2023. aug. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

12: Budapest is fogyatkozó volt. 2011 és 2022 közt deurbanizációs trend volt. Most meg lassan reurbanizációs van. Ez a 2 ciklus törvényszerűen váltakozik.

Miskolccal kapcsolatban nem tudod lekövetni ezen az oldalon, mert az agglomerációban olyan kis települések vannak, amik nem szerepelnek a táblázatban, pár ezer fősek maximum.

Például a covid miatt is elköltöztek a városokból az emberek olyan helyekre, ahol nem kellett maszkot hordani. Miskolcon ez sima ügy, sok az ilyen kistelepülés a környéken.

2023. aug. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
52%

Az összes ilyen "szerintem ez csak X Ft-ot ér" okoskodás alapvető félreértése annak, hogy mit jelenet, hogy valami valamennyit ér. Kapitalista szabad piacon (még ha vannak torzító tényezők is a kormány beavatkozásai miatt) a dolgok annyit érnek, amennyi pénzt adnak érte. Ha megveszik 40-ért a bontandó házat, akkor az most épp annyit ért. Lehet hogy két éve még 20-at ért, és lehet hogy jövőre 15-öt fog érni (mondjuk erre ne számíts), de ettől még most 40-et ér.


Amúgy meg a lejtős utca általában azt jelenti, hogy valami hegyen van, ahonnan akár még kilátás is lehet (a linkelt utcaszakasz is ilyennek tűnik), ami nem hogy árcsökkentő, hanem árnövelő tényező.


Illetve nem ismerem a miskolci ingatlanpiacot, de Budapesten a tíz ujjamat megnyalnám, ha lehetne még kapni 40 millióért normális építési telket, akár még úgy is, hogy van rajta egy bontandó ház. Itt ennyiért már csak zártkertben, meg a már csak "technikailag a városhoz tartozó" peremterületeken vannak telkek.

2023. aug. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ez a középosztálynak van, nem a melósnak.
2023. aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
A kereslet és a kínálat viszonyán. nincs ebben semmi extra. Ha a kereslet növekszik, akármilyen okból, akkor nőnek az árak. Ennyi
2023. aug. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

#15

Anyu és húga itt nőttek fel, még 1970 előtt vették ők is egy utcával feljebb a telket, ahonnan kb 10 perc az érintetlen erdő, elmondásuk alapján kamaszkorukban még kaszáló volt az erdő előtt közvetlen, és sokáig abban az utcában szembe szomszédok sem voltak, valamikor a 80-as évek közepe felé kezdtek el telket venni többen.


Jó hely, akik itt nőttek fel, és már nincs élő szülő, ők is megtartották az ingatlant, családon belül.



Miért Budapesten szeretnél élni, szűk, zajos, rossz levegőjű, az agglomerációban mérföldekkel jobb helyeken találni egészséges telekkel, "elérhető" áron ingatlant.

Nem nyújt annyit a főváros hogy megérje a sok pénzt. Én ugyanígy vagyok Miskolccal, viszont ragaszkodom a környékhez ahol felnőttem, mert itt vagyok jártas, és nem szeretnék kisvárosból minden szarért kocsikázni befelé, ha kell valami, drága a benzin is, villamosra meg fellépek, kívánt helyen leszállok.

2023. aug. 30. 17:32
 19/23 anonim ***** válasza:
#18 hát az had' legyen már az én dolgom, hogy én hol szeretnék élni :) Budapest is tele van tágas, csendes, jó levegőjű helyekkel, plusz nagyságrendekkel jobb a tömegközlekedés, a szolgáltatások színvonala, az infrastruktúra úgy általában, csak hát megkérik az árát... :)
2023. aug. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
#18: Te tényleg egy utca alapján akarsz megítélni egy 2M lakosó várost? Még mindig ott tartunk, hogy látunk egy fényképet a bulinegyedről a vasárnap hajnali káoszban és megállapítjuk, hogy az egész város ilyen?
2023. aug. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!