Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Azok a tulajdonosok akik anno...

Azok a tulajdonosok akik anno spúrságból nem mentek bele a panelprogram felújításba vajon most már bánják?

Figyelt kérdés

Átlagban minden 2. panellakás lakóközössége nem szavazta meg a felújítást. Pedig utólagosan eléggé megérte.


12 centis hőszigetelés, egekbe menő nyílászáró árak azóta, volt ahol a fűtésrendszert is korszerűsítették és a bejárati ajtót, ha olyan volt a csomag.


Ezeket már önmagában megcsináltatni most egy vagyon, a homlokzatszigetelésről nem is beszélve, ami tovább romlik az időjárási viszonyok miatt, amennyiben nincs szigetelés.


2023. aug. 28. 11:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%
Emberek döntése ilyen esetben egyéni sos-sok apró múltbéli tapasztalatból, anyagi helyzetből és anyagi hozzáállás kérdéséből áll össze. Én ugyan nem panelban lakom, de a társasházban semmilyen emelést ne lehet keresztülvinni, így nagyon lassan halad a korszerűsítés. Olyanról, hogy tetőcsere (legalább a cserepeket, meg a rosszabb léceket) vagy kéményeket és persze szigetelésről szó sem lehet. Sok a nyugdíjas, a szerényebb keresetű család gyerekkel. 1-2 tulaj van rajtam kívül aki szívesen megcsináltatná az egészet, de tudomásul kell vennem a többség döntését.
2023. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

Ma pont ezért ordibált velem a szomszéd, hogy nem szabad felújítani mert az csak úri hóbort.

Dehogy bánja, azon a véleményen van, hogy sok évig nem kellett ide akkor most sem kell.

Épp ablakot cserélik nálam és ki van akadva, hogy ezzel tönkreteszem a házat és az ő lakása hideg lesz.

Komolyan azt hiszi, hogy a 3 rétegű ablaktól hideg lesz a lakás.

Olyan sötét szegény, hogy nem tudom hogyan tudja kezelni a liftet.


Visszasírja a régi szép időket amikor az ilyen pofátlan hülyegyereket mint én el lehetett vitetni az államvédelemmel.

2023. aug. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Ugyanerre utaltam amit most írt a 12-es.


Vannak sajnos annyira földhöz ragadt emberek akik egyszerűen nem képesek a változásra.

2023. aug. 28. 16:39
 14/17 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem is kár mentegetni az öregeket. Rengetegen nem azért nem szavazták meg, mert nem volt rá pénzük, hanem mert volt pénzük, de abból nem akartak erre költeni. Nem tudom ezen mi olyan fájdalmas beismerés.


Sokan meg kérhettek volna a családjuktól (gyerekeiktől) rá, nem mellesleg azért is, mert az ő későbbi örökségük értékét is növeli a beruházás.

2023. aug. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Igen, az öregek úgy voltak vele java részt, hogy nekik még van 5-10 évük hátra, ha eddig le tudták élni az életüket újítás nélkül, nekik már nem szoroz semmit.


Ők ilyenkor csak arra gondolnak, hogy jaj majd a munkás miatt nem tudnak nyugodtan pihenni, meg nagy lesz a kopácsolás, aztán simán ellene szavaztak.


Akkora volt rá az állami támogatás, hogy nagyon megérte, aki egy kicsit is utánaszámolt. Most meg már mindegy utólag.

2023. aug. 28. 18:45
 16/17 anonim ***** válasza:
Én pontosan ezért hagytam ott a panelt és inkább megszakadtam a hitelben, mert a lakóközösség agyilag zokni ezeken a helyeken. Szó szerint semmit nem lehet csinálni, mert elutasítanak mindent. Ahol felnőttem panelház, az mostanra már életveszélyessé vált, a nyugdíjas lakók meg csak legyintenek rá, hogy nekik jó így is. Majd kíváncsi leszek rá, hogy amikor néhány év múlva kiköltöztetik, akkor hogyan fog visítani. Pedig ha annak idején szépen költöttek volna az épületre, akkor most egy modern panelház lenne.
2023. aug. 29. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

3.


Én egyetemista vagyok és ettől jóval kevesebb pénzből élek, igaz nem kell gyógyszerre költenem, ee a havi költőpénzem 50 ezer forint, Budapesten...

Ja és mondhatod, hogy de én majd végzek, sokra megyek a tanári diplomámmal. Egy nyugger meg sokkal előttem van, kb. mindehyiknek van egy saját tulajdonú ingatlana, budapesti viszonylatban ez minimum 30-60 millió Ft amiben csücsülnek...

2023. aug. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!