Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek egy kifizetett...

Szerintetek egy kifizetett saját lakás mentálisan mennyivel megnyugtatóbb, mint mondjuk albérletben élni?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm jön ezzel, hogy nekik nem kell "nyugati módra" saját lakás, így legalább nem ragadnak bele egy esetleges rossz lakásba, én nem értek nagyon ezzel egyet, de ez nem jelenti azt, hogy nekem van igazam.


Én kifejezettem utáltam továbbköltözni mindig, nagy nehezen összeszedtem egy panellakásnak az árát, de annak is úgy örülök, mint más szerintem egy villának.


2023. aug. 29. 16:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

Nekem sokkal megnyugtatóbb.

Tegyük fel munkanélküli leszel (vagy rokkant). Alkalmi munkákból, rok.nyugdíjból meg effélékből szegényesen meg tudsz élni.

Na, itt jön a különbség: ha van saját, tehermentes lakásod, akkor legalább ez biztos pont az életedben. Albérletnél meg ha nem tudod minden hónapban összekaparni a bérleti díjat (ami adott esetben simán lehet annyi, mint az összes többi kiadásod együttvéve), akkor csomagolhatsz és mehetsz a híd alá vagy a hajléktalanszállóra lakni. Onnan pedig a legtöbb ember már nem tud visszakapaszkodni, hanem leromlik és pár év alatt meghal. Azt olvastam egyszer valahol, hogy ha valaki egy telet eltölt hajléktalanként, annak az egészsége már sosem lesz olyan, mint előtte volt.

2023. aug. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már a hiteles saját ingatlan is nyugtató mentálisan (havi 34 ezer a törlesztő, ha akarnánk, már kifizettük volna).

Nem lebeg a fejem felett, hogy holnap szól a tulaj, hogy 30 napom van elhagyni az ingatlant, nem kell azon aggódnom, hogy minden szirszarért vitázni kell az kinek a költsége, stb. A magam ura vagyok.

Arról nem is beszélve, hogy családdal mennyivel biztosabb és tervezhetőbb. Mellesleg lepattant sz*r, piacképtelen helyen mi sem vettünk volna ingatlant, így sosem értem hogy mit ért valaki az alatt, hogy "beleragadunk". De azt sem értem, hogy "röghöz köt". Ha holnap úgy döntünk borítunk mindent, mert az ország másik végében jobb melót találunk, akkor ezt kiadjuk, ott pedig kiveszünk egy másikat, aztán majd meglátjuk mennyire jönnek be a számításaink, lecseréljük-e az ingatlanunkat helyire.

2023. aug. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Teljesen jól látjátok.


2-es nagyon tetszik a rugalmas gondolkodásod, sajnos sokan ezzel nem értenek egyet, de én nagyon hozzád hasonlóan gondolkozom.

2023. aug. 29. 17:26
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Saját ház hitellel.

Ez kb számomra olyan, mint mikor hó végén megmarad az összbevételed fele harmada megtakarításnak.

Jelzáloggal is el lehet adni, és tovább lehet állni, a tökéből pedig lehet venni másikat. Azok ragaszkodnak az albérlethez, akik képtelenek össze szedni sajátra az önerőt. Ők azok akik mindig mondják, mert nyugaton is ezt csinálják. Persze ez így van, csak az nem mindegy mennyi pénzből kell gazdálkodni, nyugdíjasként. Nyugaton aki megteheti éppen úgy vesz saját lakást, csak ezt sosem említik meg... Míg az átlag német nyugdíjas az albérlet mellett 5 évente "eldobja" a kocsiját, és vesz egy újat. Addig az átlag magyar nyugdíjas örül, ha hó végén marad pénze, vagy éppen decemberben nem kellett neki 16°C-ban vacogni, mert ki tudta fizetni a 18-19°C-ra fűtött lakás gáz számláját. A magyar nyugdíjasok nagy része 180-260000 ft-ből él, ha jól emlékszem talán 20%-nak magasabb 300000-nél. Szóval a legtöbb magyar nyugdíjasnak csak álom marad az átlag német nyugdíjas "eldobott" autója!

Ha pedig saját lakásban él az átlag magyar nyugdíjas, valószínűleg kevesebb stressz éri és még gyógyszerekre is marad pénze.

2023. aug. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Össze sem hasonlitható a kettő.
2023. aug. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Össze sem lehet hasonlítani, amikor tudod, hogy a tied a kecó, és nem mondhatnak fel. Olyanra alakíthatod, amilyenre akarod (vagy telik), te választod meg a gépeidet, berendezésed egészét. Mint előttem írták, ha pl. beteg leszel és két hónapig nem dolgozol a táppénzből is fent tudod tartani magad. Nem ellenőriz senki, hogyan használod a lakást, nem kell senkit nógatni hogy cseréljen mér csapot (bérlőként is megteheted, csak h@lye lennél), mert zavar a csöpögés. sorolhatom, a normális élet része hogy tudod hol van az otthonod, még akkor is ha szeretsz utazni vagy vállalsz külföldön munkát.
2023. aug. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem se lehet összehasonlítani a kettőt.

Gondolj bele fel akarsz tenni egy képet a falra,albérletnél a tulaj ott üvöltözne veled hogy hogy képzeld,hogy szöget ütsz a falba,sajátodnál pedig csak simán fel teszed.


És ezer egy ilyet lehet mondani

2023. aug. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Itt nem csak a mentális nyugalomról van szó szerintem. Az is fontos, hogy az ingatlanok ára folyamatosan felfelé megy. Mi egy szegedi panelből indultunk, utána családi házat vettünk az árán Szegeden. Később eladva 2 bp-i lakás lett belőle, majd ebből később 3 bp-i lakás. Most egy lakás + egy családi ház. Tehát egyre jobb és jobb ingatlant tudtunk venni. Nem utolsó szempont, hogy a gyerekeknek is lesz hol lakniuk, nem kell azonnal albérletben gondolkodni. Vagy ha csak a ház ára kell nekik, akkor az is ott lesz. Ha valaki egész életében albérletben lakik, akkor ezektől elesik.
2023. aug. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
Magyarországon a bérlés maga a pokol. Julika néniék megöröklik a nagyiék lakását, kifestik és kiadják bérbe. Persze naponta 3x elsétálnak az utában, gyanús ha ég a villany meg ha nem az is, amikor nem vagy otthon beosonnak a pótkulccsal, eljönnek valami alibi dumával a munkahelyedre ellenőrizni, hogy tényleg ott dolgozol -e és nem kábszerárus vagy stbstb. Egy rémálom volt amikor még bérelnem kellett. Egy normális bérbeadóval találkoztam, amikor az első lakást béreltem, a többi mind rendszeresen átkutatta a lakást. Ez már rég volt, azóta van saját, tehermentes lakásom, sőt, már tudnék venni egy másikat is amit én adok ki bérbe, de inkább más hülyebiztos befektetést választottam, rámjön a hányinger az albérlet szótól is, hiába lehetnék most én aki kukucskál minden nap. Arról nem beszélve, ahogy előttem is írták, hogy hosszú távon úgyis emelkedik a jó helyen lévő ingatlanok ára, míg a bérlés nettó ráfizetés.
2023. aug. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
#9-es teljesen igazad van, szerintem az albérlet kiadás valahogyan nem a kölcsönös egymásban megbízásról szól. Én bérbeadó voltam, megvettünk egy lakást és ahogy van, úgy adtuk ki. Egyik nő kupit csinált a lakásból, hordta fel a pasikat, a többi lakó meg videózta, hogy legyen bizonyíték. A másik valutaváltót üzemeltetett ott. Harmadik a vasalót égette a parkettába és telesz..rta a kutyája. A negyedik folyton buizott és amikor elköltözött, minden egyeas ablakot bevert és a zárat is tönkretette szándékosan, mert azt mertem mondani, hogy szükségem lesz 3 hónap múlva a lakásra. Volt, aki a füves cigijét hagyta szét folyton a házban. De voltak jófejek is persze, 10 év kiadás alatt sokmindenkivel összehozott a sors. :D De igen, sajnos ez mindkét részről rémálom. Ha lenne normálisan szabályozva, szankcionálva, de legalább az írásbeli szerződést be lehetne tartatni, már jobb lenne a helyzet. Őszintén nem értem, aki ezt a saját lakással egyáltalán össze tudja hasonlítani.
2023. aug. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!