Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha csak 30 nm körüli garzonlak...

Ha csak 30 nm körüli garzonlakásra van pénzem Budapesten, akkor inkább kár venni?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, most már tudnék venni lakást minimális hitellel. Kb. 40.000 Ft lenne a törlesztőm. Most is garzonlakásban lakok, de úgy gondoltam annakidején, hogy legalább másfél szobás lakást szeretnék. Ha jön át valaki, akkor ne kelljen egy helyiségre szoruljunk és mindenkinek komfortos legyen a pihenés, ha itt alszik a másik fél - család, rokon, barát.


Viszont az elmúlt években csak folyamat feljebb ment a lakás, és úgy vagyok vele, hogy nem akarok tovább gyűjtögetni. Viszont olyan mértékű lakáshitelt sem szeretnék bevállalni, amivel 1,5 szoba körüli lakást vehetnék. Ahhoz hiányzik kb 10 millió forint, az 10 éves futamidővel kb 150.000 Ft havi törlesztő, azt inkább kihagynám.


Garzonlakásban tudnék tovább spórolni, és talán egy 4-5 év múlva nagyobbra tudnám becserélni, viszont ezzel ez az álmom amit leírtam bedől, tehát max egy nagyon pici 1 légterű lakást tudok nézegetni.


Főleg 13. kerület vagy Zugló érdekel, 13. annyira nem is tetszik, csak nagyon sok a munka ezért húz oda az ésszerű gondolkodás. Esetleg még a III. kerület olyan része ahol a 13 könnyen elérhető, de ugye az Árpád híddal, ha valami gond van, akkor meg szívás ingázni a XIII.-ba a III-ból.


Albérletárak elrugaszkodtak, jelenleg 170.000 ft + rezsibe bérlek, ezt most már nem tartom gazdaságosnak, ezért akarok most már lépni a vásárlást illetően.


Az, hogy lesz egyszer feleségem és esetleg ketten vennénk egyelőre nem opció, mert barátnőm sincs.


2023. szept. 2. 16:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
mire vársz? csak drágább lesz.
2023. szept. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 mindentudó99 ***** válasza:
87%
Én azt mondanám ne halogasd vedd meg. Akkor nem teszel havi 170 etbmas zsebèbe. Aztán később tovàbb léosz ha tudsz. Az albérletnèl jobb minden más ami saját
2023. szept. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Mindenképp vedd meg!

Pár év alatt is sokat mennek fel az árak, egy pici garzont mindig könnyű eladni és ha szépen rendben van, akkor m2 ára is mindig magasabb, mint a nagyobbaknak. Semmiképp ne várj, főleg, hogy most alkupozícióban is vagy.

2023. szept. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
Milyen árakról van szó közelebbről?
2023. szept. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

32 millióm van lakásra, az már a hitellel számolt összeg.

Viszont belekalkuláltam a 4% vagyonszerzést és esetleges ügyvédi költséget is.


Meg félre van rakva 1,5 millió bútorra / esetleges felújításra.

De nem akarok sok bútort venni, majd a fizetésemből pótolgatom.

Ha egy ágy van benne meg gépesített, onnan majd felépítem.

2023. szept. 2. 17:19
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan vennék lakást a helyedben.
2023. szept. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél! De azért egy 1,5 szobás sem vészes így. 10 millió 20 évre 80 ezer forint lehet most, ez még mindig töredéke a bérleti díjnak és nem kell 20 évig fizetni. Gyűjtögetsz és előtörlesztgetsz. Kifizetheted 10 év alatt ígyis, de mégis biztonságosabb és nem kell pár év múlva költöznöd.
2023. szept. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

5: 32 az ma simán alkuképes 30-ig, sőt, szerintem még a 36-37 is.

Állíts be ennyit és 1,5 szobát!

Nem tudom, erkély, lift, utcai nézet, magasemelet, stb. mennyire fontos, frissen felújítottság mennyire fontos, ezek dobják meg az árat. Ami ezekből nem fontos, arra ne szűrj!

2023. szept. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

VI.-VII.-XIII.-V. ker. nem jó?

IV. ker. nem jó?

Panel, csúszózsalu is jó vagy csak tégla?


Ez?

[link]

[link]

[link]


Olcsóbbak, mint amit találtál magadnak.

2023. szept. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

Albérletben nem éri meg várni.

30 ért már találni 33 négyzetméteres másfél szobásat.

Most vettem, nem nagy, nem szép de kezdésnek jó lesz.

2023. szept. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!