Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire szívás most panellaká...

Mennyire szívás most panellakást venni, ha más opció nincs?

Figyelt kérdés

A városban egyedül ez a pénztárcabarát megoldás, viszont hőszigetelt nyílászárók, távhő, panelprogram van. Sok horrorstoryt olvastam már, hogy itt-ott szivárgás van csöveket tekintve, nem lehet kideríteni, hogy hol van repedés, mert, olyan mint egy labirintus.


Mennyire megfontolandó most egy panellakás vásárlása, ha más opció nincs csak a végtelen albérletezés?


2023. szept. 12. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Világ életemben - 40+-os vagyok - panelban éltem. Se nem veszélyes, se nem labirintus. Nincs ebben semmi horror.
2023. szept. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lilluci27 ***** válasza:
84%
Nem veszélyes, meg hibák sajnos bármilyen ingatlanban lehetnek.
2023. szept. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

ilyen sértegető, megvető vélemény a panelrői igen megalázó a kétmillió abban élőre nézve.

A panel-lakással nincs semmi baj, embereknek építették.


Ne vegyél panelt, mert csak rosszul fogod magad érezni..valahol egy lakóparkban inkább.

2023. szept. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elsőre, kezdésnek szuper, mindenképpen kedvezőbb lehet, mint bérleti díjat fizetni.

Ha a későbbiekben mégis azt látod, hogy se kedved, se szaktudásod, se energiád, se pénzed nincs az esetleges hibákra, karbantartásra stb. Akkor is el lehet adni (hitellel terhelten is vagy a hitelt esetenként áthidalóval “átmozgatni” egy új ingatlanra)- rosszabbul valószínűleg nem fogsz vele járni, mint a folyamatos bérléssel, már csak azért sem, mert addig is fizeted a hiteled, csere, továbblépés esetén a kezdeti önrésznél esetleg nagyobb induló tőkéd marad az eladás és a hitelrész idő előtti visszafizetése esetén is.


A semminél egyébként garantáltan jobb szinte bármilyen (forgalomképes, lakhatásra alkalmas) ingatlan… ha erre van keret, akkor erre van.

Egyébént pedig a lakásvásárlás esetén lehet nyugodtan kérdezni, mindenféle műszaki dokumentációt elkérni, megkeres(tet)ni akár a tulajdonossal, akár az ingatlanos is mozdulhat, te/ti nyugodtan járjatok utána a műszaki részleteknek, akár közös képviselőnél, helyi önkormányzatnál, földhivatalnál is, de műszaki ellenőrrel menni sem ördögtől való még kisebb ingatlan esetében sem, pártízezer forint meg szokott térülni ilyen esetekben is.

2023. szept. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mint egy labirintus... jah... egyetlen aknában mennek fel a csövek. Igen, az egy labirintus... :D
2023. szept. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
Ha nem esett át azbeszt mentesítésen akkor olyan helyeken , tárolókban, alagsorokban, nyitott csövek korul nem igen járkálnék ahol az öregedő azbeszt szigetelest a legkisebb legmozgas is porlasztja mar.
2023. szept. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Még szerencsés is vagy, hogy tudsz venni, mert jelenleg a panel lakások árai is az egekben vannak. Én pl semmit nem tudnék venni és valószínű a jövőben is így marad.
2023. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!