Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 38-40 millióért Budapesten...

38-40 millióért Budapesten egy jobb házban, kerületben egy garzonlakás vagy inkább egy lepukkantabb 1,5 szobás lakás rosszabb állapotban?

Figyelt kérdés

13-14. kerület esetleg 7. ebben gondolkozok vásárlást illetően.

Esetleg még III. kerület.


Egyedül költöznék, viszont hosszabb időre terveznék, legalább egy 5 évre.


Ki mit választana, vagy jó tanáccsal esetleg szolgálna?


2023. szept. 14. 15:59
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Itt egy példa, esetleg egy ilyen?

[link]

Jobb állapotú garzonok esetén ilyenre gondolok.

Rosszabb 1,5 szobást pedig már mindenki fantáziájára bízom.

Külsőbb kerületbe nem nagyon szeretnék költözni.

2023. szept. 14. 16:01
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egyedül lennék, akkor valószínűleg a garzont választanám, főleg hogy nem örökre, csak pár évre kellene tervezni.
2023. szept. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Egyetlen kerület 2 megyeszékhelynyi.

Ezért aztán értelmezhetetlen a "jobb helyen" kifejezés.

Általában az a jobb hely, ahonnan hamar, néhány perces sétával vagy 1-2 megálló utazással el tudod érni a számodra releváns helyeket.

Ha ez Rákosszentmihály, akkor neked az a jó hely.

Én 5 generáció óta vagyok pesti, de a terület 99%-án életemben nem is jártam.

2023. szept. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

És úgy gondolom, a Pillangó parknál egy frissen felújított lakás is 750 000 / nm maximum, nem 1 millió. Ha tégla.

Ha panel akkor kevesebb.

Ebben nincs lift, az is levesz az árból.

A műszaki állapotát kérdezd, vezetékek mikoriak.

Egyébként 10-es skálán ez olyan 4-es helyszínt tekintve, csúnya is, gyaloglós is, meg az utcai élet sem a legszívderítőbb.

Ezt most csak az ÁR miatt mondom.

Budapesten alig van no home zóna, hát ez átmenetileg talán az a drogosok miatt...

De 1 M az mindenhol drága, annak vagy a központban kell lennie, vagy valamit nagyon tudnia kell!

Most olyan 500-700 000 között simán kapsz.

2023. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1. emeleti laskásnál előny, hogy lift nincs, ugyanis nem kell a fenntartási költségét fizetni olyasmiért amire az 1. emeleti lakónak nagy szüksége nincs. Márpedig a linkelt lakás az 1. emelten van. 750 ezer/nm áron azaz 38 nm-et 28,5 millióért még lepukkantat sem veszel, nemhogy frissen felújítottat, nemhogy a Pillangó parkban hanem szinte Bp-n sehol kis túlzással. 500 ezer/nm ár? Holt van ilyen ingatlan Bp-n átlagos környéken, tégla épületben? Szóljál ha tudsz mert vevő lennék rá.


Kérdező, én attól tenném függővé, hogy mennyire hamar tudsz egy felújításra pénzt szerezni, félretenni? Mennyire vagy gyakorlatias, van-e a családodban segítség. Ha saját magad semmihez sem fogsz nyúlni, mindent csináltatnod kell mesterrel meg segédmunkással, akkor inkább a kész jó állapotút válaszd, ha kisebb is. Ha viszont vannak egyedi terveid, be tudsz vállalni a munkából sk. olyanokat amihez nem kell sok szakértelem akkor a nagyobbat válaszd.

2023. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Holt van ilyen ingatlan Bp-n átlagos környéken, tégla épületben? Szóljál ha tudsz mert vevő lennék rá.2

Javaslom napi 2-3 alkalommal feltúrni az ingatlan.com-ot és a FB-ot. Vannak bőséggel.

NEM a hirdetési ár a vételár!!

2023. szept. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

"1. emeleti laskásnál előny, hogy lift nincs, ugyanis nem kell a fenntartási költségét fizetni"

Csak annak akinek van lába, ép izületei, nincs túlsúlya és nem fog babakocsit felvinni, amibe sérve lesz. Valamint fel tud vinni naponta akár többször nagybevásárlási mennyiséget.

És akihez nem is jön látogatóba a fentiek közül senki.

Nem tudom, hány olyan család létezik, amelyikben egyik eset sem áll fenn.


Különösen mikor bútort, könyveket, stb-t cipelsz fel.


Én ahányszor vettem komódot például, már 1-3 millió Ft-ot elkölthettem volna szállítókra, de így egyedül tudtam felvinni lifttel.

2023. szept. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Éppen ezeket akartam írni kivételnek, de az általad említett embereknek ott van a fsz is, még jobb mint a lift. Az első emeltei lakás ér mindig a legtöbbet, nem véletlen. De lényegtelen. Bújom a netet 500 ezer/nm nincs lakás normál környéken. A kínálati ár tekintetében tévedésben vagy, az az eladó enged sokat aki régóta nem tudja eladni és neki fontos az eladás. A kínált lakások 95%-a nem ilyen. Eladná, meghirdeti, de csak akkor ha megkapja érte amit ő gondol, ennyi alku nincs benne a piacban. Ehhez hitel válság kell, mert akkor eladási kényszer van, mint 2008-2013 között. Most nem ez van.
2023. szept. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

5: Tessék, véletlen szembejött.

506 000/nm, és még alku és jutalék is jön le ebből.

LIFTES, MAGASEMELETI, utcai, dél-nyugati fekvésű, belvárosi, 4 szoba!


Ha a tulajt megtalálnád, 30-ért megkapnád.

[link]

Üzletszerzési jutalékot privátban megbeszéljük.:)

2023. szept. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
* de ahogy nézem, elbtt valamit a közvetítő, mert annak a háznak nincsen D-NY-i fekvése az utcai frontokon. ÉNY-i vagy ÉK-i.
2023. szept. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!