Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudnám eladni a házamat...

Hogyan tudnám eladni a házamat külföldről?

Figyelt kérdés

Németországban élek egy éve.Magyarországon van egy padlásszobás kertes házam,amit nem adtam el mikor kijöttem.Bizonytalan volt minden akkor.

Kamera és riasztó rendszer védi a házat.

Nem áll szándékomban hazamenni,ezért el szeretném adni,mert csak tönkremegy rajta sokmindent lakatlanul.

Albérletbe biztosan nem akarom kiadni.Sok a rossz tapasztalat errefelé.

Viszont nincs senki sem,akit megbízhatok,hogy mondjuk beengedje az érdeklődőket,ha meg akarják nézni a házat.Apósomék is idősek,nem lehet rájuk bízni nagyon semmit,nemhogy riasztó kódot meg ilyesmik.

Nem tudom mit is tehetnék ebben a helyzetben,félek hogy tönkre megy minden.



2023. szept. 15. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nincs más hátra, mint megbízható, nagy gyakorlatú(nem olcsó jutalékos)ingatlanost megbízni..


Ha ezt teszed, egy hétvégére haza kekk ugranod, és rengeteg fényképet készíteni az ingatlanodról..(biztos, ami biztos) készítsd elő a tulajdoni lapot, egy helyszínrajzot, aztán mehet a buli.

2023. szept. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Oké,értem de ha lesznek érdeklődők hogyan engedi be őket?

Kiélesti a riasztót meg utána be?

Nem szeretném idegeneknek megadni a jelszót.

Ha elcsesz valamit,jön a kivonulószolgálat amit pluszba fizethetek.Lehet a 18.ember veszi majd meg a házat.

2023. szept. 15. 22:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Most el akarod adni a házat vagy nem? Nekem úgy tűnik, hogy minden megoldásra lesz egy kifogásod.
2023. szept. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

2.-ra a kérdezőnek.


Sokáig ingatlanoztam. A profi ingatlanos kér/kap kulcsot, riasztó kódot, járőr jelszót, és máris tudja nélküled intézni.

2023. szept. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Erre való az ingatlanos. Jót keress, ne egy nagy cég olcsóJánosát bízd meg.

Mindig tájékoztasson, ha visz valakit az ingatlanba. A riasztókódot nyugodtan megadhatod neki, ha valamiért nem akarod, akkor lehet mást beállítani. A távfelügyelettel felénk lehet ilyenekről beszélni, lehet kérni ideiglenes jelszót az ingatlanosnak, ha magára riasztana, nem kell megadni neki a szerződésben szereplőt.

Az ingatlanban gondolom különösebb érték nincs, így attól nem kell félni, hogy eltűnne valami.

2023. szept. 16. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De van érték,minden ugyanúgy van a házban,mintha ott laknánk!
2023. szept. 16. 07:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyösszegű kp-re gondoltam pl. nem a tv-re meg a mikróra.

De ha zavar, akkor szánjatok rá pár napot, gyertek haza, pakoljátok ki, ami szerintetek olyan, írjátok át a riasztó kódját és beszéljetek a távfelügyelettel, hogy milyen megoldási javaslatuk van erre a helyzetre.

Nálunk számtalanszor előfordul, hogy pl. nyaralni megyünk és addig más vigyáz a kisállatainkra, növényeinkre. Egyrészt van távirányítónk, így nem kell az illetékesnek kódot adni a riasztóhoz, másrészt kap ilyenkor egy ideiglenes jelszót (mi találjuk ki) a cégtől, így nem kell nekünk foglalkozni az esetleges téves riasztásokkal. Mellesleg mobil appon riasztást is kapok, így tudunk diskurálni rögtön, hogy mi történt. Sosem volt még gond.

Gondolom egy JÓ ingatlanossal lehet egyedi szerződést írni, amiben a felelősségi köreit meg lehet szabni amiért kulcsot, riasztó kódot kapott.

2023. szept. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xswerdy ***** válasza:
100%

Az is egy magoldás, ha kiüríted a házat (ha elkel, akkor úgyis ki kell). Legalábbis amit magaddal akarsz vinni Németországba, azt elviszed, ami még értékes, azt eladod...


Persze általában nem egy üres lakás adja el magát a legjobban, de egy szellősebb elrendezés egy érdeklődőt jobban megfog, mint ahol tényleg élnek.


Szóval ami bútort nem akarsz elvinni, azt elrendezném kicsit szellősebben, látványosabban, a személyes dolgokat eltüntetném, és akkor lehet kulcsot adni az ingatlanosnak. Még olyan szempontból is piacképesebb ez a konstrukció, hogy gyorsabban át tudod adni a kulcsot, mintha szerződéskötés után kezdenéd Németországból intézni a kiürítést. Az idő pedig pénz.


Amúgy az ingatlanos helyett megbízhatsz egy szomszédot is, az sokkal olcsóbb lesz. A mi házunkban kelt el úgy lakás, hogy egy szomszéd mutogatta, nem agysebészet az ingatlan bemutatás.

2023. szept. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
És csodálkozunk ha a németek utálják a vengédmunkásokat... ennyi ésszel németben... pfff :D
2023. szept. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ingatlanossal, de ne a 2%os irodistákkal, akik várják a sült galambot.

Egy ügyes ingatlanos mindent megold. Fotó, hirdetés, vevők, stb.

Jelenlétit irat alá az ingatlanos megtekinteskor, így pontosan tudni fogod, ki mikor járt a házadban.

Jó esetben az adás-vételre kell csak hazajonni.

2023. okt. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!