Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egyedülállóként 3 szobás...

Egyedülállóként 3 szobás panellakás vagy egy 2010 után épült (akár új) garzonlakás vásárlása a bölcsebb?

Figyelt kérdés

36 éves férfi vagyok, egyelőre gyerek, család nincs láthatáron, a karriert építettem.


Lakásvásárlás előtt állok, és nem tudom, hogy jóidőre megállapodjak és vegyek egy 3 szobás panelt, vagy inkább egy modern (remélhetőleg hang szempontból csendesebb) útépítésű garzont, ami max 35 nm körüli.


A kettő nagyjából egy árfekvésű, ki hogy döntene hogy látja?


Laktam tégla albérletben, egyáltalán nem éreztem azt, hogy halkabb volna, mint egy panellakás, ellenben komfortban a rossz fűtés, és szigetelés miatt rosszabb volt. Így az vásárlás téren kilőve. Csak újabb építésű esetén jöhet szóba.


2023. szept. 25. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Az új(újabb)építésű lakások hangszigetelése is rossz! Nekem még nem sikerült olyan 2000-2020 között épült lakásban járni(nekünk és a rokonságban összesen 7 ilyen is van) ami jó hangszigetelt lenne. Persze néha látok hirdetéseket kivitelezőtől, ahol direkt kiemelik, hogy milyen a hangszigetelés. Gondolom, ezeknél már nagy hangsúlyt fektetnek rá, de az átlag 2000-2020 között épült lakás nem ilyen. Szóval ha neked a hangszigetelés ennyire fontos, akkor csak ilyen spéci lakás jöhet szóba, ami tényleg 0-2 éves max. Ha annyira szabott a kereted, abból meg elég pici lakást lehet venni a nagyon új kategóriából. Embere válogatja, de én ha lehetőségem van rá, nem szeretnék 1 szobás, vagy olyan 1,5 szobás lakásban élni, ahol a 0,5 szoba tulajdonképpen faltól-falig egy franciaágy, szeretem ha a hálóban is van levegő. Ezért én a kicsi lakást biztos nem választanám helyedben. Igaz én a hangszigetelésre nem vagyok ennyire érzékeny, nálam is szempont de nem elsődleges.

Azt nem értem, hogy "ellenben komfortban a rossz fűtés, és szigetelés miatt rosszabb volt"

A hangszigetelésen túl, azért van pár előnye a tégla lakásnak a panellel szemben. Rossz fűtés alatt mit értesz? Ugyanúgy van cirkó fűtéses vagy központi vagy házközponti fűtéses lakás tégla változatban. Attól, hogy tégla épület nem kell, hogy konvektoros vagy héra fűtéses legyen. Rossz szigetelés sem olyan opció, ami minden régebbi tégla épület szükségszerű tulajdonsága. Szóval én a helyedben pont azt az opciót választanám, amit te kizártál. Én a középutat szeretem. Keresnék, egy tégla, szigetelt jó állapotú épületben lévő, egyedi kondenzációs cirkó fűtésű, a házban körbefűtött lakást, minimum 2 egész szobásat, erkélyes/teraszos változatban. Panel lakásoktól én félek, az építési technológia (közös strangok a vizes blokkok mögött) miatt. Teljes szabad teret enged az egészségügyi kártevőknek. Elég ha a tömbben csak egy ember "hülyül" meg, nem takarít, nem viszi ki a szemetet, rosszabb esetekben lomot halmoz fel a lakásában és máris élhetetlen csótányos vagy ágyi poloskás lesz az egész paneltömb, mert az építési technológia miatt mert tudod kizárni őket a lakásból. Közegészségügyben dolgozom, így én azt tapasztalom hogy gyakori probléma, ami nem azt mondom hogy nem lehet normális panel épületet kifogni, de ha nem muszáj én nem kockáztatnék. Egy vélemény.

2023. szept. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha belathato időn belül lesz családod akkor a 3 szobás panel.

Meg amugyis. Ha hitellel veszel lakást, én kiadnam legalább az egyik szobát hogy valamilyen szinten fedezze a költségeket. Ha tényleg csak kevés a különbség akkor 3 szobás. Ha egyedül akarsz lakni akkor meg lezarod a 2 szobát.az ember nem 1-2 evre vesz lakást, szóval szerintem jobban megéri a 3 szobás.

2023. szept. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%
Menj el és nézd meg. Ujepitesu albiban laktam (Metrodom), majd panelt tudtam venni, csendesek a szomszedjaim, en vagyok a belso szelso lakas, lift jo messze van tolem es teljesen csendes. Egyedul a ket szinttel lejjebbi kutyat szoktam neha hallani ugatni, de azt is csak akkor ha a furdoben vagyok.
2023. szept. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!