Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 65 millió Ft-ig Budapesten...

65 millió Ft-ig Budapesten melyik kerület volna ideális 2 személynek, az alábbiakat figyelembe véve?

Figyelt kérdés

Párommal költöznénk és ha nem ütköznénk nagyobb problémába akkor egy 5 éven belül gyereket is vállalnánk, szóval mindenképp 2 szobás lakást keresünk.

Mindketten Budapesten dolgozunk és sosem lesz megoldható a full time home office, szóval az agglomeráció részünkről kizárva (annyira nem is szeretjük amúgy).

Belső kerületben szeretnénk lakni vagy ahol jó a tömegközlekedés és a belvárost könnyen el lehet érni (ez alatt olyan 40 percet értek maximum).


A kerületek amiken mi gondolkozunk: 13. és 14. kerület esetleg még Kelenföld, de ott inkább csak panellakást láttunk ami szóba jöhet.


Mi elég sok időre terveznénk a lakással, szóval ha beválik egy 10-20 évig (nyilván ez a mai világban kiszámíthatatlan), de nem nagyon szeretjük az életünket variálni.


Szóval fontos volna, hogy olyan kerületre és részre essen a választás ami fejlődik. A 13. nekem ilyen szempontból nagyon tetszik, viszont tömegközlekedés szempontból nem vagyok elragadtatva.


14. kerületnek az Örs miatt jó a tömegközlekedés viszont többségében át kell szállni legalább 1x, hogy bejussunk a belvárba.


Kelenföld meg annyiból jó, hogy Buda és eléggé beépült mostanában a plázával egyetemben, plusz onnan le lehet ugrani akár a balcsira. Jó ez mondjuk nem lehet döntő szempont, mert Kelenföldre átmetrózni se hosszú idő kb sehonnan.


Szóval ezeket figyelembe véve minimum 50 nm-es lakást keresve ki merre javasolja a keresést?


Fontos volna a társasház és a lakás állapota is.

Felújításra egyéb költségekre már nem sokat szeretnénk költeni, ha már ekkora összeget belerakunk.


2023. okt. 17. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ennyiért simán kaptok normális állapotú kétszobásat a 14. ker. azon részein, ahol átszállás nélkül be lehet jutni a belvárosba kb. fél óra alatt.

vagy kicsit kijjebb háromszobásat is, azért gyerek(ek?)kel 10-20 év távlatában szűkös lesz két szoba. 40 perc alatt a legtöbb részről bent lehet lenni, 7-es busz, 2-es metró, esetleg kisföldalattihoz közel érdemes nézelődni. amúgy ha nem sürgős, akkor néha Zugló belsőbb részein is akad háromszobás ebben az árban, bár azokra azért általában kell valamennyit költeni, és gyorsan elkapkodják őket.

2023. okt. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is jobban örülnék, ha nappali + 2 szobás lenne.

Vagy ha esetleg lenne 2 gyerkőc, akkor már megint nem lesz jó ez a 2 szobás felállás.

Amúgy nekem is 14. ker tetszik legjobban, igaz én ott sokáig éltem is korábban. Elég sok pozitív dolgot tudok mondani, viszont amit kollégáim is szoktak emlegetni meg nekem is egyedüli negatívként eszembe jut, hogy hamar meg lehet unni.


Sok dolog nincs ott: árkád, ikea (na ezekbe annak örülök, ha nem kell sűrűn járni :D)

Közel a városliget, meg jók a kerékpárutak a Puskás felé.

De így egyéb dolgok nem jutnak eszembe.


Te is budapesti vagy? Hol élsz jelenleg, ha nem túl tolakodó?

2023. okt. 17. 12:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

zuglói vagyok, pont most a belsőbb részeken nézek háromszobás lakást, az én keretem is kb. ennyi, illetve még egy álomlakásra hajlandó lennék felvenni max 15 millió hitelt.


nem gondolom, hogy Kelenföldön sokkal több minden lenne, a 13-nak is csak a belső részein, de azok meg nem annyira élhetőek szerintem. de amúgy fél órán belül bárhol ott vagyok, meg azért azt is vedd figyelembe, hogy a szórakozás egyre kevésbé lesz prioritás, ahogy idősebbek lesztek, főleg nem gyerekvállalás után.

2023. okt. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A buli nálunk már egyáltalán nem szempont. A mozi szokott egyedül Bp-n ami ilyen szórakozás és más emberekkel kapcsolatos dolog.


Mi már ilyen nyuggerek vagyunk, séta a rakparton vagy belvárban. Vagy chillezés otthon (ezért is örülnék, ha valami normális szomszédságot fognánk ki).


Ránézek ma kicsit jobban ingatlan.com-on Zuglóra.

Mi is agyaltunk hitelfelvételen, de gyerek mellett nem akarjuk nyögni a lakáshitelt is elég plusz költség lesz az is.


Ugyanez a véleményem amúgy amiket te írtál nagyjából.

2023. okt. 17. 15:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Kelenföld szerintem minden szempontból jobb, mint Zugló. Jobb az infrastruktüra, jóval több a zöldterület. Őrmezőt is erdemes megnézni, mert nagyon jó a közlekedése. Metró, vonat, rengeteg buszjárat pár perc gyalog, buszok mennek befelé és kifelé is, vonattal pár perc a déli, negyed óra köki, 4-es metróval teleportálhatsz a belvárosba.
2023. okt. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Túl nagy a merítésed, egy kerület 2 megyeszékhelynek megfelelő méretű lakosságszám és méret alapján is.

Hol a munkahely először is?

Tömegközlekedéssel, gyalog max. 15-20 perc távot terveznék.

2023. okt. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem akarok javasolni, mert sosem szerettem Budapesten élni, örültem, hogy kiszabadulok onnan, így az én véleményem nem lenne mérvadó. :D (Bár Zugló és Kelenföld, illetve Gazdagrét részemről elmegy kategória, ott megmaradnék azért ha muszáj lenne.)

DE! Ha már gyerek és lakásban gondolkoztok, akkor további szempontokat adnék meg.

1. Minél nyugisabb helyen legyen, ahol a gyerekkel ki lehet menni sétálni, kismotorozni anélkül, hogy percenként a frász törne rád, amíg még tanulja a közlekedési szabályokat.

2. Legyen zöld terület és játszótér séta távolságban, lehetőleg olyan, ami nincs tele csövesekkel, vagy eldobált tűkkel.

3. Legyen a közelben bölcsi és ovi, mert kellemetlen tud lenni, ha át kell hordani a gyereket máshova és nem is fogadják feltétlenül mindenhol.

4. Mindig jól jön, ha van egy földszinti tároló. Babakocsinak, kismotornak, bicajnak, akárminek és/vagy lift, hogy ezeket ne kelljen felcipelni.

5. És végül nekem gyerekkel fontos szempont lenne, hogy legyen akár mélygarázs, vagy bármilyen közeli parkolási lehetőség, ahol tuti mindig van helyünk, ne kelljen a gyereket három utcányira cipelni, vagy éppen negyed órát bolyongani vele, hogy helyet találj. Egy-két totyogóssal hálás tud lenni ezért az ember. :D

2023. okt. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt nézném meg, hogy a város melyik részét akarom napi szinten elérni és az honnan kényelmes (átszállás nélkül leginkább), minden mást ehhez igazítanék. A zöldterület, meg gyerekmegőrző intézmény mind ehhez kereshető. Tároló, garázs meg ízlés és pénz kérdése csak, olyan lakást veszel, amihez van és kész. Én pl. Kelenföldről nagy erősen készülök az agglomerációba. Brutálisan épül be a környék, az igazán nagy projecteket még át sem adták. 1-2 éven belül az infrastruktúra (elsősorban a felszíni közlekedés) nem fogja elbírni azt az embertömeget, ami itt lesz.
2023. okt. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!