Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Művelési ág alól kivett...

Művelési ág alól kivett Zártkerti ingatlan esetében ha hivatalosan 25 m2 építhetek rá én pedig 40 m2 építek.?

Figyelt kérdés

És ezt eladom de a vevővel tudatom természetesen hogy engedély nélkül lett építve.

Milyen buktatók vannak?Nálunk kb 10/8 zártkerten nagyobb ház van mint papíron lehetne.

Ha esetleg feljelentenek akkor az egész terület után kell fizetnem büntetést jelen esetben 40 m2 vagy csak amenyivel több tehát 15 m2?Ez milyen összeget jelent?



#ingatlan #zártkert #Engedély nélküli
2023. okt. 29. 17:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen engedély nélküli építkezéssel házat akarsz eladni, főleg ha a banknak is köze lesz hozzá (pl. jelzálog, vagy az új tulajdonos hitelre veszi meg a házat), az mindenkinek rossz. Még egy egyszerű - engedély nélküli - terasz lebetonozásból is hatalmas gondok vannak.

Egy ilyen eladáskori telekfelmérés esetén sok gond adódhat, a papírok utólagos, gyors intézése sokba fog kerülni.

2023. okt. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Bank nem játszik sem építésben sem eladásban

Pontos összegeket tudsz írni esetleg?Minden más szabályt betartanánk egyébként tehát szomszédtól elhagynánk a szükséges távolságot stb csak 15 m2 el nagyobb lenne a ház

2023. okt. 29. 18:00
 3/20 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy a helyi építési szabályokat és minden egyebet betartanánk csak nagyobb lenne a ház mint egyébként lehetne
2023. okt. 29. 18:03
 4/20 anonim ***** válasza:

Nagybátyámék most vettek házat, önerőből, de CSOK-kal, és némi hitellel megtámogatva. A tulajdonos enbör korábban az egyik ajtót odébb tette, vagy beljebb tette, ezt nem tudom. Meg a teraszt is beépítették ilyen üvegesre. Hetekig tartott az ügyintézés, oda-vissza rohangálás a papírokkal.

Persze, ha te szobákat építesz nem lepapírozva, és ez kiderül valami hatóságnak, akkor lehet pár százezer forint a büntetés. Vagy, ha eladnád, és esetleg a vevő leellenőrizteti, akkor biztos kiderül, és esetleg veled fizetteti ki a költségeket.

2023. okt. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A vevőt természetesen tájékoztatnám a +15 m2 ről

Illetve készpénzes vevő vásárolná

2023. okt. 29. 18:09
 6/20 anonim ***** válasza:
59%
Nem érdemes ilyennel játszani. Egyik ismerősöm hasonló munkálatokba kezdett bele, a besúgó szomszédja bejelentette a hivatalba, kijöttek a szakik és megmondták, hogy négyzetméterenként 150.000 Ft a bírság, plusz ilyenkor le kell bontani, úgyhogy erre még jön a bontási költség. Na meg persze a feleslegesen elhasznált építőanyagok ára. Szerencsére csak az alap lett lebetonozva és mivel ismerősök mentek ki hozzá, ezért eltekintettek a bontástól, csak leállították az építkezést, szóltak neki, hogy szerezze meg a papírokat. ~4.000.000 Ft-ra bírságolták volna meg ha befejezi az építkezést.
2023. okt. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%

Amíg a budai villák 2x akkorák és semmit se tesznek ellenük te sztem ne aggódj a zártkerten.


Ez olyan, mint a fúrt kút. Mindenki azt mondja, hogy már úgy vette a telket, hogy volt rajta 3.

2023. okt. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
65%

6-os, és a besúgó szomszéd este kiment és megmérte, hogy a négyzetméterek stimmelnek? Meg egyáltalán honnan tudja a szomszéd, hogy mennyi engedélye van beépítésre?


Full kamu mese storyjaidat ne itt tálald már

2023. okt. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet akkor ha már meglévő "gazdasági épület" van a telken ami mondjuk 25 m2 10 éve áll és azt bővítem 40 re?
2023. okt. 29. 19:15
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

Kutya nem fog vele foglalkozni


Láttál már olyat a fizikai valóságba, hogy becsengetnek emberekhez és elkezdik mérni szalaggal, hogy mekkora az épület a telken?


30 éve van kiskertem, de még sose csöngetett be senki.

2023. okt. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!