Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panellakásnál hogy számoljuk...

Panellakásnál hogy számoljuk az emeleteket?

Figyelt kérdés

Ahol a garázsok vannak (tehát földszint) az a földszint és ami fölötte van az már első emelet?

Vagy ami az első emelet az a földszint?


nov. 10. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Ahonnan indulnak a lakások. Ahol nincs beépítve a földszint akkor az első emelettől kezdődik. Ahol van földszint ott ...földszint, 1. emelet, 2. emelet stb.
nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha vannak garázsok akkor az a fölötti szint az a földszint?
nov. 10. 15:23
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Alattam garázs van, az első emeleten lakom a hivatalos papírok szerint is.
nov. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen mindegy, hol kezdődnek a lakások. Ha 3 szint van az utca alatt, ha száz felette, mindegy.

A földszint, ahogyan a neve is mutatja, a földdel (utca szintjével) azonos. Ha az első három emelet iroda, akkor is felette 4. emelet van és nem első (KEDVES ELSŐ).


Más országokban eltérő ez. Nincs földszint, 1., 2., 3. stb. emelet, hanem 1., 2., 3. stb. szint van. Azaz a mi földszintünk ott első szint).

nov. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Ki van írva a lépcsőházban.
nov. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk a garázssor feletti emelet a földszint. Az egész lakótelepen így van.
nov. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Háztól függ.

Régen trükköztek az emeletek számával, hogy még ne kelljen liftet betenni. Egy olyan panelban nőttem fel ahol a bejárati szinten voltak a tárolók és egy dupla lépcsősoron kellett felmenni egy emeletnyit - az volt a házban a földszint. Ki volt írva szépen. A negyediken laktunk de az az épület ötödik szintjét, az ötödik panelsort jelentette. Így még nem kellett bele lift ami 4 emeletes háznál még nem volt kötelező, 5 emeletesnél már igen.

nov. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%
7, én hatemeletesben nőttem fel, volt lift gyárilag benne, mégis csak az emeltenyi garázssor felett kezdődött a földszint.
nov. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!