Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanvásárlásnál, ha...

Ingatlanvásárlásnál, ha valaki alkudni próbál, akkor az eladó egyszerűen elfogadja vagy nem vagy mond egy másik árat?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ha hirdetnek egy lakást 35 millióért és a vevő ajánl rá 33-at, akkor lehetséges, hogy az eladó utána mond egy 34-et és megegyeznek vagy nem fogadja el és kész?

nov. 15. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mind a két lehetőség megtörténhet.
nov. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindhárom lehetőség lehetséges.
nov. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden lehetséges. Pl. az is, hogy az eladó nem enged az árból. Az is, hogy ezzel elköszönnek. Aztán pár hónap múlva a vevő megint felhívja, mert azóta sem kelt el az ingatlan és akkor ígér 34-et. Az eladó meg arra már rábólint, mert más érdeklődő nem is volt azóta.

De olyanok is vannak, akik fél-egy év eredménytelen hirdetés után se viszik lejjebb az árat. Nekik nem sürgős a pénz, inkább kivárnak.

Azt látom, rengeteget számít, hogy az eladónak mennyire kell a pénz.

nov. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a jelentése az alku szónak, hogy az egyik mond egy árat a másik válszol rá.

Alku akkor is ha csak egyszer megy oda-vissza, még akkor is ha tizenötször mondanak árat egymásnak.

Mi is megalkudtunk a vételárban amikor veni akartunk házat. Mi mondtunk egy ajánlatot a tulajnak, ő átgondolta és elfogadta.

AlkuDOZÁS az lett volna, ha ő mond egy magasabb árat, arra mi megint egy másikat és végül egyezünk még valamiben.

nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Nekem olyan volt hogy mondtam egy 10%-al alacsonyabb árat, az eladó mondta hogy ki van zárva, majd 2 hónap múlva hívott hogy akkor vihetem annyiért.
nov. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Idén adtam el a lakásom. Tartottam 34 millióra és 33,5-ért elvitték. Még szerencsém volt, hogy sikerült eladni 2 hét alatt....
nov. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

83 milliós hirdetett értékre adtam egy összesen 80 milliós ajánlatot, ebből 75 millió 2 hónapon belül (a hitel része is odaér ennyi idő alatt), 5 millió Ft későbbre ütemezett fizetéssel tulajdonjog-fenntartással arra az ingatlanrészre, félévenkénti részletfizetéssel. Mondta az eladó, hogy ez azért kevés lesz, de megbeszélik és visszahív 5 nap múlva. Eltelt 7 nap, felhívtam. Eléggé lekezelő stílusban jelezte, hogy nem fogadják el az ajánlatot. Kérdeztem, hogy van-e esetleg más elképzelése az ajánlatomhoz képest. Szintén lekezelő stílusban érkezett a válasz, hogy mármint milyen elképzelés? Ezen a ponton kijelentette, hogy van már egy teliáras ajánlata. Így világossá is vált a stílus oka. Úgy tudom, el is adta a végül, azt nem tudom, mennyiért.


Keresgéltem tovább, végül találtan egy olcsóbb ingatlant, ott 3 millió Ft alkura 2 millióban sikerült is megegyezni. Summa summarum: minden szituáció más és más. A kérdésre pedig a válasz: igen, lehetséges.

nov. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!