Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért alakult ki ez a foglalóz...

Miért alakult ki ez a foglalózás, ha azért nem tud létrejönni a vásár, mert az eladó még nem költözött ki?

Figyelt kérdés

Ezt most csak általánosságban kérdezem. Nagyon sok lakásból még nem tudnak költözni a lakásból, de foglalózást elvárják a vásárlási szándék megerősítése végett.


De ha a vevő ki tudná fizetni kp-ra az egészet, akkor miért ő neki kell pénzt lerakni?


Ennyi erővel, ha lerak foglalót a lakásra a vevő, akkor be is költözhetne a kamrába ennyi erővel, mert annak a részét kifizette előre?


nov. 30. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Foglaló azért szokás mert akkor nem árulja másnak tovább az eladó a lakást , mondjuk készpénzes vásárlónál 30-napos lakás átadást szokás kikötni már mint ez a bevet ( szabály ) .
nov. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 1-es írja, a foglaló a komoly szándékot jelenti, mert azzal már pénzt veszít mindkét fél ha mégis visszalép az üzlettől.

A foglaló nem arra van, hogy azzal gyorsabban menjen a szerződés vagy hamarab kiköltözzön a vevő, ez a szerződésben kötött megállapodástól függ. Az egyik lakásunkat úgy adtuk el, hogy pár héttel később már ki is költöztünk a foglalót követően, a másikat viszont úgy, hogy a foglaló után megkötött szerződés is fél éves fizetést jelentett, annyi idő alatt fizették ki nekünk az árát, de még utána mi is hónapokat bent lakhattunk a lakásban, mert a kapott pénzből építkeztünk.

Így egyeztünk meg az árban, ilyen vevőt kerestünk, hogy nekik ez így megfelelt. Semmi köze nem volt egyiknek sem a foglalóhoz. Az arra kellett, hogy a foglalót fizető vevő ne húzza feleslegesen a z időnket, hanem valóban vegye meg a lakást - mi meg ugyanígy ne hitegessük a vevőt azzal, hogy eladjuk neki, közben meg keresgélünk tovább és egy többet kínálónak adjuk végül helyette.

nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Most adom el a lakásom ott is lefoglalózta a vevő , és utána ment a bankba elindítani a hitelkérelmét .

Ki kötözéshez átlagot számoltunk , banki hitel kb 90-nap mire megkapja a pénzt és utána 90-nap a ki költözés mert így tartom egyenesnek addig a lakás vétel ára ügyvédi letétbe marad és én akkor kapom meg a pénzt mikor kiköltözöm a házból .

nov. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért alakult ki a foglalózás? Elmesélem. Amikor én lettem férfi, a múlt század nyolcvanas éveiben, akkor ha valamiben megegyeztem valakivel, és utána kezet fogtunk, akkor tudtuk, hogy az üzlet megköttetett. És tartottuk magunkat a szóbeli megállapodáshoz még akkor is, ha cigánygyerekek potyogtak az égből. Én maradtam ugyanaz a stílus, de 10 év alatt annyit lazult a világ, hogy egy része a partnereimnek képes volt a szemembe letagadni, hogy megállapodtunk valamiben. Innentől le kellett írni, írásba kellett foglalni. Aztán eltelt még 10 év, és hiába foglaltuk írásba, amiről megállapodtunk, akkor sem tartotta magát a megállapodáshoz. Mostmár letagadni nem tudta, csak egyszerűen nem csinálta, amiben megállapodtunk. Szart az egészre, mert túlvállalta magát, vagy elfelejtette, vagy nem érdekelte. Én meg szívtam miatta. Na ekkor hoztam be én is a rendszerembe a kötbért, meg a foglalót. Hogy a másiknak is fájjon már, ha bolondot csinál belőlem, ne csak én szenvedjem az erkölcsi és anyagi következményeket.

Na emiatt van a foglaló rendszere. Hogy következmények nélkül ne lehessen kitáncolni az üzletből a vevő részéről. A kiköltözést meg szintén bele kell foglalni a szerződésbe, és nyilván az eladót is lehet kötbérezni (mert nem csak a vevő, az eladó is zsiványkodhat), de bele kell venni a szerződésbe, hogyha nem költözik ki a szerződésben szereplő időpontra az eladó, akkor utána százezer forintot fizet naponta. Ne félj, igyekezni fog határidőre kiköltözni. Csak előre kell gondolkozni, és mindent belefoglalni a szerződésbe.

nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet foglalózni vételkor is, tehát az összeg bizonyos része az. Ez a vevőt is védi. Pl. az eladó mégse talál ennyiért olyat... Egyébként meg a foglalóból tud sokszor tovább foglalózni valamit az eladó, és ott is felmerülhet, hogy nem tudnak kiköltözni rögtön vagy hitelre kell várni.
nov. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem semmi értelme a foglalónak, nem is értem hogy mi ez a marhaság. Amikor én vettem, eleve úgy volt hírdetve hogy ki van üritve a ház, ez jelzi az eladás komolyságát. Én meg azzal jeleztem a vásárlás komolyságát hogy megszerveztem az ügyvéddel a közös időpontot, ott ki lett fizetve mind a 4 tulajdonos, utána elmentünk együtt az ingatlanba és átadták a kulcsokat. Ennyi és pont.

Aki úgy hirdeti hogy be van lakva az ingatlan, benne él, az komolytalan eladó, csak próbaképp hírdeti hátha lesz egy ökör aki megveszi belakva...


Tehát olyant nézzetek, ami le van üritve, eladásra kész az ingatlan. Ami nem ilyen, meg előleget kérnek, az biztos átverés, időhúzás. Most vagy el akarja adni vagy nem ezt biztosra kéne tudni...

nov. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aztán meg még a másik véglet, hogy lakóval együtt eladó az ingatlan. Haszonélvezeti jog miatt. Tehát úgy veszed meg, hogy az ingatlan tartalmazza a lakó személyét. Én is csak hallottam, hogy állítólag létezik ilyen. Eszement ökörségek sokasága...
nov. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne komolytalan? Az átlag embernek nincs tőkéje, akkor tud foglalózni másik lakást és költözni, ha eladta előbb az előzőt, különben addig hol lakjon? Költsön akár egy pár milliót egy albérletre meg az ide-oda cuccolásra, raktározásra?

Anno a mi lakásunkat egy közintézmény vette meg kiadásra és semmi baja nem volt azzal, hogy még benne laktunk. A házunkat meg úgy vettük szintén, hogy abban is még laktak, és nekik is kellett idő másikat találni, meg nálunk is bank húzta a rétestésztát. De mivel már egy éve hirdették, nekünk is nagyon örültek és nem hajtottak el, hogy ez így komolytalan.

Haszonélvezettel meg tipikusan befektetők vesznek, mert jóval olcsóbb és számítanak rá, hogy mondjuk mire felnő a gyerekük, vagy a dupláját éri és eladják, kihal belőle a haszonélvező.

nov. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!