Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha az elajándékozott ingatlant...

Ha az elajándékozott ingatlant az ajándékozási szerződésben foglaltak szerint osztályra bocsátás nem terheli, akkor nem támadható az örökösök által?

Figyelt kérdés
Nagymamámmal szoros volt a kapcsolatunk egész életemben, és 9 éve szerződésben nekem ajándékozta az ingatlanját. (Nem akarta, hogy szétaprózódjon.) Érdeklődnék, hogy milyen esetben támadható ez az örökösök által, akik így nem sokhoz jutnak. Nagymamám ügyvéd előtt, tiszta tudattal kötötte a szerződést, 10 év még nem telt le. Súlyos betegsége miatt foglalkoztat ez a téma is. A szerződésben 7millió forintot jelöltek meg a lakás értékeként, szóval a hat unokának így se sok jutna… (Gyereke már nem él, házastárs nincs.) Inkább akkor már kifizetném őket… Lényeg: támadható a szerződés így is?

dec. 4. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Az ingatlan már a te neveden van? Vagy volt valami időpont a szerződésben erre vonatkozólag? Miért említed a 10 évet?
dec. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Miért említed a 10 évet?"

Mert 10 évig a többi örökös bíróságon támadhatja az ajándékozást.

Az időpont a földhivatalban bejegyzés időpontjától számít. Ha jól tudom.


Ami a kérdezőnek érdekes lehet, az az "osztályra bocsátás nem terheli" szövegrészlet.

Annak kérdezzen rá ügyvédnél...

dec. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért említed a 10 évet?

Az volt meghatározva a szerződés hatálybalépési idejének? Egyébként nincs olyan, hogy addig megtámadható az ajándékozás.

dec. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak azért említem, mert sok helyen ezt olvastam, hogy 10 éven belül támadható,és elvileg nagyim nagyon nem akarta, hogy támadható legyen, és az ügyvéd megnyugtatta, hogy így nem lesz… de hát nem tudom. A nevemen van tudomásom szerint.
dec. 7. 18:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg a tulajdoni lapot, interneten is elérhető.

Ha nem volt a szerződésben hatálybalépési idő megjelölve, akkor már másnap sem lett volna támadható, az ajándékozó halála esetén sem.

dec. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!