Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A Bp 11. kerületi átlagos...

A Bp 11. kerületi átlagos panel vagy csúsztatott zsalus lakások falain keresztül mennyire hallani át a szomszédot?

Figyelt kérdés

Egy ilyen panelbe szeretnék költözni. Érdekel, hogy pl. a köhögés, átlagos beszéd, pl. telefonálás, normál hangerőn való TV-nézés áthallatszik-e?


A jelenlegi lakásom téglalakás, azokból az időkből, amikor a háború után egy-egy hatalmas polgári lakásból több kicsit hoztak létre.

Ezek a kisebb lakások sajnos a legvékonyabb téglával lettek elválasztva egymástól, így a szomszéd telefonbeszélgetése úgy áthallatszik, mintha egy szobában ülnék egymás mellett. A horkolás is simán átjön.


Nem emiatt költözöm, így a hangszigeteléssel kapcsolatos tanácsok nem aktuálisak, illetve tudom, hogy társasházról van szó, de nem fogok családi házba költözni. :)


dec. 9. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

A felsoroltak gyakorlatilag semennyire. Én a WC-t sem hallom, mint amivel riogatni szokták az embereket. A centrifugás mosógép is csak akkor hallatszik, amikor néma csend van. Megy a tv pl. már észre sem veszem.


XI. kerület panel

dec. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ez hasznos volt!
dec. 10. 15:29
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Még azt is hallom, amikor a fapapucsban klaffog felettem.

A radiátorok kiváló hangtovábbítók.

Semmit sem változott Nagy Bandó András - Kocka utca 13. zseniális szatírája óta.


Panelba ne menj.

[link]

dec. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy monden társasházban, itt is megszívtad, ha egy fogyatékos felső szomszedod van.

Amúgy semmivel nem rosszabbak a többi társasháznál hangszigetelés szempontból.

Oldalszomszédtól semmit nem hallasz.

A fűtéscsövek átvezetéseinél tud átmenni a beszédhang, ha még nincs tömítve.

Ha az alsó vagy felső szomszéd üvölt, trappol, ajtót csapkod, azt hallani fogod. A fúrast vésést meg kb az egész házból.

dec. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A fapapucs nem való panelba, legfeljebb a földszintre. Mi a XIV.ker-ben laktunk, a felsoroltakból semmit sem érzékeltünk.
dec. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Végülis ahogy értem, nem olyan vészes a helyzet. Nálam tényleg a normál beszédet áthallani a szomszédból, még akkor is, ha nem a falnál beszélgetnek.

Egy szomszéd srác szokott gitározni, három fallal arrébb tisztán hallom, mit játszik (nem halkan).

dec. 12. 20:50
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szintén hasonló leválasztott polgáriban laktam mint te, konkrétan recsegett felettem a plafon, amikor járkált a szomszéd, még azt is hallottam, mikor ül le és kel fel az ágyból (pedig egy alacsony vékony csajról volt szó), a konyhában hallottam mindig mikor zuhanyzott a falszomszédom és hasonlók. Panelt tudtam végül venni a III. kerületben, 8. emeleten lakom és teljesen csendes. Egyedül azt hallom csak amikor valaki a szemétledobót használja, vagy ha felújítási munkálatokat végeznek. Pedig fölöttem egy idős bácsi lakik, aki nagyot hall és mégsem hallom át csak nagyon tompán a síri csendben mikor TV-t néz.
dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért még hozzá teszem, hogy nekem ezzel a házzal és a lakással szerencsém volt, mert ez az egyetlen paneltömb itt a környéken, amiben nincsen önkormányzati lakás, így problémás lakók sincsenek.
dec. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

III. kerület Bécsi út, Várad út környéke? Az nekem is tetszik, de nem tudtam, hogy sok az önkormányzati lakás. Mondjuk azt láttam, hogy kisebbségiek vannak azért arra.

Vagy másik része a kerületnek?

dec. 13. 12:21
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, Békásmegyer Ófalu melletti közvetlen panelok (hegyfelöli oldal). Mellettem már a kertes házas övezet van.
dec. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!