Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » CSOK-kal terhelt házat hogyan...

CSOK-kal terhelt házat hogyan lehet eladni most? Mi a menete?

Figyelt kérdés

Idén tavasszal költöztünk be az első közös házunkba, és egyre inkább azt érzem, hogy nem az otthonunk. Én személy szerint nem érzem ott jól magam, akármennyire azt gondoltam, hogy szuper lesz.

Eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne, ha mégis eladnánk... Egyébként már most többet ér, mint amennyiért vettük.

Mi ennek a menete? Mennyire jó ötlet ez? Van valami buktató? A hitelt is idén vettük fel.



dec. 13. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a menetét annál a pénzintézetnél pontosan elmondják,ahol a hitelt kaptad.Ezt nem tudod kihagyni.Nem 1 könnyű kilépés lesz,mert a végsőkig ragaszkodnak hozzád .1 ügyfelet sem könnyen engednek el.
dec. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt az szívás, hogy 10 évig nem lehet eladni, viszont ha útépítésűben gondolkodtok, akkor arra bármikor át lehet tetetni a CSOK-ot, de ha használtat, akkor ezt csak 5 év után lehetséges.

Vagy visszafizettek mindent, de akkor a bank tuti leránt pár százezerrel.

dec. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csokot visszafizeted meg a büntetőkamatokat és lekerül a csok a tul. Lapról, utána azt csinálsz vele amit akarsz.
dec. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy ha visszafizeted a csok-ot a vételárból, akkor nekkifuthattok az új konstrukciónak nyugodtan. A büntetés erre a rövid időre nem lesz óriási összeg, simán lehet hogy megéri. A bankba be kell menni, kérni kell írásos kimutatást arról hogy mennyi pénz kell ahhoz, hogy teljesen nullán legyetek.


Ha úgy érzed az ingatlanod piaci ára ezt tud, és túl is megy rajta, akkor ki tudod számolni mennyi önerőtök marad meg belőle eladás után, és lehet tovább agyalni.

dec. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"A büntetés erre a rövid időre nem lesz óriási összeg, simán lehet hogy megéri"


Mi számít nem óriási összegnek? Tesómék mondjuk 8 millió személyi hitelt vettek fel, mert külterületi ingatlant vettek, arra ugye nincs lakáshitel, de 1 év után örökségből visszafizették, a bank 300 ezerrel húzta le őket valami kedvezményre hivatkozva,amiért előbb kifizették.

dec. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A személyi hitel a legdrágább hitel ami a piacon van általában. 1 évig kölcsönvenni 8 milliót 300ezerért az szerintem nem rossz, cserébe lett egy lakásuk, amit ha 1 évvel később az örökségből keresnek meg, már lehet meg sincs, vagy sokkal drágábban.


Muszáj ezeket így mérlegelni, mert máshogy beleőszül az ember.

dec. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

CSOK (10M + 2.6 állami támogatás)+ piaci fix lakáshitel van a házon jelenleg, amit fizetünk.

39.9-ért vettük egyébként, talán a többlet pont fedezné a büntetést és talán az önerő is maradna ugyanannyi, mint amennyivel beszálltunk.


Ezek szerint úgy nem kell várnom 5-10 évet, ha rögtön vissza is fizetem az összeget?

dec. 18. 12:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kell. Dehogyis. Sőt, újra jogosultak lesztek az új CSOK-ra.
dec. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
dec. 18. 12:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Max 5%-os büntetőkamat van, attól függ, teljesült-e a gyerekek száma.
jan. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!