Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az érdeklődő a telefonon...

Az érdeklődő a telefonon próbál alkudni, az ilyen mennyire komoly?

Figyelt kérdés

24 kép van fent a hirdetési oldalon+10 perces videó a házról. Irányár van megadva ami alkudható. Autó hirdetéseknél szoktam látni hogy alku a kocsi mellett.

Nem értem hogy akár alkudi úgy, hogy személyesen nem is látta a hàzat?


dec. 27. 08:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Telefonon mondd szimplán azt, hogy "személyesem megbeszéljük a részleteket" és tereld arra a beszélgetést, hogy mikor tud eljönni.

Nálunk is volt, hogy pl. 55M-ra tartották a házat és mondtam már a telefonba, hogy bocs, nekönk fixen 50M-nk van egy házra. Ennek tudatában elmenjünk.e megnézni vagy szó sem lehet róla. Komolyan goldoltuk, én 2x kerestem lakást, házat az utóbbi 5 évben, szóval nem biztos, hogy kamu komolytalan vevő.

dec. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy komolytalan vevő, csak annyi pénze van rá. Nekem is volt érdeklődöm aki mondta hogy a 40 milliós házamra csak 33 milliója van, én meg mondtam hogy az kevés, így megspóroltunk egy felesleges kört.
dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem annak nincs értelme, hogy ha a szokásos mértéknél többet le akar látatlanba alkudni és csak utána nézi meg a házat, lakást. Mondjuk te 64 milliót akarsz az ingatlanért és eleve azt mondja, hogy neki csak 55 milliója van rá. Te igent mondasz az összegre és elmegy megnézni. Majd észrevesz valamit, mert az ilyen észre fog venni valamit és felnagyítja a hibát és megint alkudni fog, de akkor már az 55-ből.
dec. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Döglött előző évekhez képest az idei piac, nem kell csodálkozni azon hogy alkudoznak.
dec. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem attól komolytalan, hogy telefonon próbál alkudni, hanem hjgy megtekintés előtt.


Most tegyük fel, hogy ő mond látatlanban, képek alapján egy összeget, te meg nagyon el akarod már adni a házat, és rávágod, hogy viheti annyiért. Utána ha megnézi, és valami nem tetszik neki, akkor visszatáncol? Nem túl korrekt magatartás...

dec. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
45%

# 15. Akár az ügyvédnél is vissza lehet táncolni. Miért ne lenne korrekt? A vevő miért fizetne csak azért, mert egyébként rosszabb állapotú a lakás, mint a képeken látszik? Az nem korrekt, ha elhallgatnak valamit az eladók vagy ha lényegesen jobb képeket tesznek ki, mint ami indokolt.

Nálunk is volt videó és 20 kép, amikor odamentünk tiszta mocsok volt minden. Ennek tudatában alkudtunk is 10%-ot. Utólag még kiderült ez-az, de arra már csak legyintettünk.... Bármikor kiderülhet a lakásról, házról is bármi, tehát miért lenne inkorrekt, ha ezek kiderülnek, akkor a vevő mégsem akar annyit fizetni. Ez egy kétoldalú megállapodás.

dec. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!