Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Más telkén házat venni?

Más telkén házat venni?

Figyelt kérdés
Szolgalmi jog sincs bejegyezve a házat körülvevő telek tulajdoni lapjára. Pedig valójában évtizedek óta nem használja azt a tulajdonos cég, amióta nem termőföld. És van rajta út, járda, parkoló stb. Gyakorlatilag közterület. De a térképmásolat alapján a cég területén szigetként árválkodik a megvásárolni kívánt kert nélküli ház, saját helyrajzi számon. Így adódik a kérdés: mennyire rizikós ez így? Előfordulhat, hogy nem fogom tudni megközelíteni a saját házamat, mert minden irányból ez az idegen telek veszi körül, amire jogom sincs rálépni, elvileg?

jan. 17. 14:50
1 2
 1/14 Lilluci27 ***** válasza:
100%
tuti nem mennék bele.
jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Használati megosztási szerződés kell csak hozzá.
jan. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Van-e megosztási szerződés? Mindenképpen megkeresném a föld tulajdonosát és egyezkednék vele, akár adjon el a területből, akár csináljatok szerződést, ha nincs. Ezek nélkül biztosan nem venném meg, még ezzel sem tuti.
jan. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Lilluci27-nek:

Szerintem is elég félelmetes. De szerinted megteheti jogilag, hogy ellehetetleníti a saját ingatlanom megközelítését? Nem értek a joghoz, de nehezen tudom elképzelni, hogy ha tényleg csak a házamhoz megyek a lehető legrövidebb úton, akkor rendőrrel állhatja utamat. Azt persze megértem, ha lebontja a parkolót, meg az utat, és helyette csak egy kis járda lehet, vagy ösvény. De ha a lehető legkisebb helyen, legrövidebb úton oldom meg a házamba jutást, szerintem azt nem akadályozhatja meg. Illetve akár labirintust is építhet, de végső soron akkor is be kell tudnom mennem a házamba, akkor is ha nincs semmi szerződésünk. Szerintem. Vagy nincs ilyen "automatikus" szolgalmi jog abban az esetben, ha minden irányból ez az idegen telek veszi körül a házamat?

jan. 18. 10:37
 5/14 A kérdező kommentje:

Második hozzászólónak:

Ha a cég nem hajlandó használati megosztási szerződést kötni, akkor nem lenne jogom bemenni a házamba? Nekem nincs szükségem saját kertre, felőlem a parkoló helyére is csinálhatnak veteményest, vagy akármit. Még járdához sem ragaszkodom, mert azt a pár métert akár a sárban is meg tudom tenni a telek külső határától a ház bejáratáig.

jan. 18. 10:47
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs automatikus szolgalom.
jan. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Harmadik hozzászólónak:

Nincsen. Rendben, megkeresem őt. Tetszik a hasznalálati megosztási szerződéses javaslatotok, köszönöm! Egyébként miért nem vennéd meg, mi olyan veszélyt látsz ebben a felállásban, ami élhetetlen? Te is attól tartanál, hogy jogilag megakadályozza a körülvevő telek tulajdonosa azt, hogy bemenj a házadba az ő telkén keresztül? Vagy inkább azt tartod reális félelemnek, hogy fizikailag akadályozza a bejutást, pl. kapu nélküli kerítést húz, falat épít stb? Vagy ha elképzeled hogy holnaptól ebben az - amúgy gyönyörű - házban élsz, körülötted az idegen telekkel, akkor mi az első negatívum, ami eszedbe jut? És ha saját kerted is lehetne, mert a hatalmas idegen telekből megkapnál egy számodra megfelelő méretű részt a házad körül, de a kertedből kilépve továbbra sem közterületre, hanem az idegen telekre kerülnél, az változtatna az álláspontodon?

jan. 18. 11:01
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem az zavarna, hogy oké, jelenleg használaton kívül van, de mi lesz, ha a cég mégis használni akarja, vagy eladja valakinek, aki használni fogja? Én meg ott vagyok a brokierdő közepén. Semmi olyat nem vennék, ahol legalább egy sáv nem az enyém, ahol kijuthatok. Mert a többi terület gazdája bármikor változhat és ezzel a felhasználás módja is.
jan. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

6-os hozzászólásra:

Ezt jó tudni. Nagy kár, hogy nincs automatikus szolgalom. Tehát akkor csak és kizárólag a körülvevő telek tulajdonosán múlik, hogy bemehetek-e a telke közepén lévő házba, hiába van a háznak saját helyrajzi száma, és hiába vagyok jogos tulajdonosa. Ha jól értelek, akkor így gyakorlatilag bármikor szerezhet magának egy 60 milliós házat, ingyen. Hiszen ha megtiltja a ház megközelítését, akkor használhatatlanná válik, így hiába adnám el, nem venné meg senki, csak ő. (Bár akkor már jobban megérne alagutat építtetni a házból a külső telekhatárig, vagy egy helikopter leszállót a tetőre... ;) Kár, hogy a törvény ezt a fajta kreativitást is tiltja, azt hiszem.)

jan. 18. 11:10
 10/14 A kérdező kommentje:

8-as hozzászólásra:

Igen, ebben teljesen igazad van, egyetértek veled. Kell egy sáv, ahol garantáltan ki lehet jutni, akárhogy is változik a körülvevő telek tulajdonosának személye, vagy a felhasználásának módja.

jan. 18. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!