Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szomszédos ház megvétele?

Szomszédos ház megvétele?

Figyelt kérdés

Van egy saroktelken lévő házam.Lényegében egy szomszédos ház van, az enyém mellett.

Aki lakta azt a házat elhunyt,az örökösei pedig felajánlották számomra megvételre.


Arról a házról tudni kell,hogy vagy teljes felújításon kellene átesnie vagy pedig bontani kell,jelen állapotában lakhatatlan az ingatlan.

10 millióért ajánlották fel.


A településen az üres telkek olyan 8-10 millió között mozognak.


Igazából meg is lenne rá a pénz,de azt a pénzt idén házfelújításra szántam volna.

Ami miatt komolyabban elgondolkodtam rajta a vételen az az,hogy így legalább senki nem költözne mellém.


Úgy értem ma már 10 millió nem olyan nagy összeg, biztos hamar el tudják adni,még ilyen állapotban is a házat,amitől félek az,hogy ki tudja ki vásárolja meg.


Februárig kaptam gondolkodási időt, utána fogják felrakni a házat.


Ti hogyan döntenétek?



jan. 17. 16:08
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%

Több dologtól függ, de inkább megvenném.

Olcsó, lepukkant házat ki tudja, ki fog megvenni...

Esetleg próbáld lealkudni 8 milcsire. -Le kell bontani, stb., + pénzbe kerül...

jan. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha megoldható, mindenképpen megvenném, esetleg tennék egy kisérletet az ár lealkusdásával, de ha nem mennek bele, nem eröltetném.

Az, hogy a telked nagyobb, mindenképpen elöny, a másik házat nem kell egyböl renoválni vagy bontani, ráérsz évek múlva is erre - de mindenképpen kiüresítve kérd -, és mindenképpen elönyös, hogy nem kell félni egy rossz szomszédságtól.

Egyébként lehet, hogy az a ház kevésbé rossz állapotú, mint amit látsz, ha kitakarítod alaposan, akkor sok esetben kiderül, hogy használható valamennyire.

jan. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Alkudni ilyenkor még nem tudsz. Akkor tudsz csak, ha sürgős számukra az eladás (mivel várnak februárig a kérdezőre, így ez kilőve), szóval esetében csak akkor, ha csalódás éri őket, azaz nem tudják hamar eladni 10M-ért.


Én megvenném a helyedben, konkrétan voltam már ilyen szituációban és inkább úgy döntöttem, hogy a telket veszem meg, minthogy felújításba kezdjek, csak hát olyan árat merészeltek mondani, hogy arra azt mondtam, hogy akkor ennyiért nyugodtan hagynám, hogy próbálkozzanak az eladással. 5 év eltelt, már nem is próbálkoznak eladni.

Egyébként ha bontandó az épület, akkor az 1. válaszolónak annyiban igaza van, hogy ez nem ér annyit, mint egy építési telek, mivel súlyos összeg a sitt elszállítása, kivéve ha vályog, mert ha vályog akkor a nagyját gyak. ellehet teríteni és a maradéknak több mint a fele éghető avagy valami másra felhasználható.

jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%

A vétel felé mozdulnék. Még akár hitel felvétele mellett is.

Rizikós ki lehet a szomszédod.

jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%

Megvenném!

Egyrészt bagóért kapnád meg, még ha bontandó a ház, akkor is.

Másrészt: még ha te is adod el mondjuk 5 év múlva, akkor is te döntheted el, ki lesz a szomszédod. De lehet, hogy bővíted a házadat vagy ilyesmi és tök jó, hogy tudsz terjeszkedni.

jan. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
92%

Én is megvenném, mert a lepukkant házak vonzák a C típusú állampolgárokat.


Orrunk elől vitték el az egyik ilyen romházat ott ahol lakunk. Letúrták az egészet, most utánfutó kölcsönző vállalkozó bérli a telket. Legjobb pénzforrás a bérbeadás.

jan. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
29%
Én kifejezetten utálok füvet nyírni, így csak azért, hogy ne legyen szomszédom biztos nem venném meg.
jan. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy a többiek is írják megvenném.
jan. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
84%
Én megvenném, de bepróbálkoznék alkuval
jan. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
88%
Megvenném minél olcsóbban, kipucolnám a telket szép lassan és pár év múlva eladnám többért olyannak, akit szívesen látok a szomszédomban. Már ha nincs szükségem nagyobb telekre...
jan. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!