Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Honnan tudjam (vásárlás...

Honnan tudjam (vásárlás előtt) hogy a szomszédok milyenek?

Figyelt kérdés

Nem-e zajosak, problémásak stb.


Nyilván a környéken szétnézek, sétálok párat napközben és este is. Nagyjából rendben is van.

De honnan tudjam-e nincs-e egy zajos/bolond/problémás szomszéd aki miatt árulják a lakást mondjuk? (Társasház.)



2023. okt. 2. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Bérelj fel egy diszkréten dolgozó magánnyomozót.

1-2 napig a kocsijában a társasház előtt várakozzon.

És megnézi milyen emberek jönnek mennek,mozognak a társasházban,milyen hangos a társasház


Lehetőleg péntek-szombaton várakozzon ott.

A bulik azokon a napokon szoktak lenni.

2023. okt. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

1# vagyok remélem leesett,hogy csak ironizáltam


Én úgy csináltam, hogy találtam egy, lakást interneten

( jófogás) ami a hirdetés alapján minden igényemnek megfelelt, beszéltem az eladóval telefonon, amit mondott szimpatikus volt.


Utána elmentem személyesen megnézni a lakást, még jobban megtetszett.

Közben találkoztam 1-2 ott lakóval miközben a tulajjal beszélgettünk a lépcsőházban,aranyos idősek voltak.


De mindezek előtt, felhívtam az egyik ismerősömet, ő neki évtizedek óta van abban a társasházban egy lakása,amit kiad Kb. minden lakórol,és az épületről tudott mindent.


Végül pedig

2023. okt. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Igazából sehonnan. Ha a tulajd kérdezed úgy is azt mondja, normálisak a szomszédok, csendes a környék. Ha vásárolsz valamit nézz utána van-e a közelben kocsma, disco, szórakozóhely például. A lépcsőházban nézd meg a csengőn a neveket, ha valahol Lakatos Rikárdó van akkor már gyanús. Azt is nézd meg, hogy az adott tömbben például hányan hírdetik a lakásukat, ha sokan akkor ott valami probléma lehet, hogy menekülni akarnak onnan. Délután 5 óra után menj a lakást megnézni, akkor a környező forgalmat is hallhatod, hogy mi hallatszik be, illetve akkor már azért egész sokan otthon szoktak lenni.


De amúgy, amit az első írt az nem feltétlen lehet irónia, a magánnyomozó. Simán fel lehet bérelni egyet, hogyha a pénztárcád bírja. Ő kiderít mindent, ha jó, és amúgy..lehet meg is éri, ha hosszú tárva tervezel.

2023. okt. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
A szomszédok szomszédaihoz is becsengettem kérdezősködni ház vásárlás előtt. Meg mivel az utca saroktól nem messze van (5 háznyira, mert 10 szám), a reggeli és a délutáni csúcsforgalomban is elmentem szétnézni, hogy meddig torlódik a forgalom. Meg nagyokat sétáltam az utcában hétvégente is, hogy mikor hol nyírják a füvet, és hol flexelnek. Mikor úgy döntöttem, hogy megveszem, már mindent tudtam az utcáról és a szomszédokról. Igaz, ez 12 éve volt, és nem volt ilyen kapkodó és hektikus a lakáspiac.
2023. okt. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Úgy hogy beszélsz velük. A mi utcánkban 2 ház eladó és a leendő vevőkkel beszélgettem a ház előtt és kikérdeztek.
2023. okt. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

+ Tipp:


- Közös képviselő

- Földhivatalban helyrajzi szám alapján is rátudsz nézni a ház előéletére. Korábbi tulajdonos(ok)ra...


Bár az albérlőkről nincs adatuk.

2023. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az elado meg szokra adni a kapukodot keresre. Mi is megadjuk. Akkor beszelsz es figyelsz meg beszelgetsz par tulajjal.
2023. okt. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!