Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen az élet Sorházban/Ikerh...

Milyen az élet Sorházban/Ikerházban?

Figyelt kérdés

Pesten panelben nőttem fel, most kertesházat bérlünk " vidéken ".

Itt az idő, hogy belevágjunk a saját otthon projektbe de ahogy körül néztem a piacon a mi pénztárcánk maximum sorházat vagy ikerházat enged meg úgy, hogy Pesthez közel maradjunk (25-30 p max autóval).


Azokhoz irányul főleg a kérdésem, akik sorházban vagy ikerházban laknak, hogy mennyire élhető?


Mennyire hallatszódik át a szomszéd? (Tégla ház esetén)

Mennyire komfortos?

Nekem a legnagyobb félelmem, hogy egy cigány család költözik be a másik iker félbe vagy sorházba.


Véleményekre/tapasztaltokra lennék kíváncsi.


febr. 7. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Panelháznál minden jobb a hangok tekintetében. Még egy vájogháznak is jobb a hangszigetelése
febr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az tök jó, csak nem ez volt a kérdés.
febr. 7. 08:30
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Mi sorházban élünk.

Az egyik szomszéd idős, rosszul hall már, ezért bömbölteti a tévét. Csak nyáron lehet hallani, amikor nyitva vannak az ablakok.

A másik lakásban egy 3 tagú család él, kisgyerekkel. Csukott ablakoknál csak a mosógépüket szoktuk hallani, de nem zavaró, mert csak a fürdőszobában hallható.

febr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Két ismerősöm lakik sorházban, egyik Bp-en, a másik Szombathelyen. Mindkét ház a 90-es években épült. A szomszédoktól minden áthallatszik, a bp-i ismerős egyik szomszédjában minden hétvégén péntek estétől vasárnap estig megy a bulika, nem lehet megmaradni. A szombathelyinél én is tapasztaltam személyesen, hogy még az is tisztán hallatszik, amikor a szomszédban köhög valaki vagy a mikró pittyeg, hogy lejárt a beállított idő stb. Ezen kívül egy harmadik ismerősöm Győrben lakott sorházban, 2010 körül épült, ugyanaz volt a helyzet, mint a szombathelyinél, el is adta, mert max úgy lehetett volna megoldani a problémát ha még egy falat építtet és a két fal közé szigetelőanyagot raknak, inkább hagyta az egészet. Inkább vennék nagyobb lakást aminek vannak olyan helyiségei (pl 2 hálószoba) amik nem határosak valamelyik szomszéd lakással. Sajnos a vállalkozó tetvek mindent kispórolnak amit lehet, így pedig nem nagyon alkalmasak ezek az épületek emberi tartózkodásra. Biztos ki lehet fogni olyat ami jó, például ikerház amit az építészmérnök a családjának építtetett és végig mindent felügyelt, de ez csak utólag derül ki és 100-ból van mondjuk 2 ilyen.
febr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Én 2 szintes ikerházban lakom, 1975.ben B30-as téglából. Valamennyi hang áthallatszik, de csak a lépcsőházban, mert igazából a két lakrész tükörképe egymásnak. Nappal amúgy szinte semmit nem hallani, meg fel lehet tenni gipszkartonos hangszigetelést az is fog valamennyit. Én megcsináltam.
febr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Sorház, itt a gyereksírás és köhögés áthallatszik.

Ha új építésűt vesztek, szakmabeliként mondom, hogy jól is meg lehet csinálni, csak végig oda kell figyelni az építés során.

Használt esetén csinálnék hangpróbát. Legalább megismered a leendő szomszédot és eldöntheted, hogy az a legnagyobb félelmed mennyire írja felül amikor nem általánosítasz. Hidd el, egy könyvelő szomszéd is tud kellemetlen lenni (folyamatosan tüzet rakott a kertben és égette az iratokat, kint vartyogott a telefonjával a kertben, jöttek-mentek az ügyfelek, cigifüst, átlóban parkolás hiszen csak 1 percre jön... szóval lutri.

febr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sorház ugyanaz mint a panel, csak nem 4 oldalról van szomszédod hanem 2. Ugyanúgy hallani a mosógépet, a redőnyfelhúzást, hangos beszélgetést, bulizást.
febr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!