Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit lehet kezdeni a vidéki,...

Mit lehet kezdeni a vidéki, brutalis nagyságú kertes házakkal?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyet látok, sőt a csládban is van, sajnos.


Extra nagy alapterületű. 200-300m2. 1 max 2 ember lakik benne.

Sokszor elmaradott településen, távol a munkahelyektől.


A felújítás, energetikai korszerűsítés egy vagyon. A fűtése szintén.


Eladható egy ilyen?


febr. 15. 11:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért az itteni optimista hozzászólásokat nem teljesen értem.

Alapból ezek a nagy ingatlanok nehezebben eladhatók, drága a fenntartásuk, a korszerűsítésük is rengeteg pénz, emellett egy igazán nagy család számára is általában teljesen feleslegesen nagy méretűek. Ezeket eleinte több generációs házaknak szánták, azoknak kiválóak lehetnének, csak így lakni manapság nem szokás, aki így csinálja, az is csak kényszerből.


Na de akkor elhagyva az általánosságot: ha jó helyen van egy ilyen ház, akkor nyilván eladható. A négyzetméter ára a közelében sem lesz egy normálisabb méretű ingatlannak, de ettől még lesz rá vevő.


A kérdés viszont szerintem nem igazán a jó helyen lévő ingatlanokról szól:

"Sokszor elmaradott településen, távol a munkahelyektől."

Nos, hát egy kihaló félben lévő településen amúgy is nehezebb bármit eladni, de a nagy hodályokra ez kifejezetten igaz. Itt a gyakorin sokan azt hiszik, hogy Budapestből és vonzáskörzetéből áll az ország, meg a másik 2-3, viszonylag jól menő városból, de nem. El sem tudják azt képzelni, hogy a legnagyobb ingatlanár robbanás során is sok tízezer ingatlant hirdettek úgy évekig, hogy még csak érdeklődő sem volt rájuk.

Értem én, hogy manapság elterjedtebb a homeoffice, de ez szinte mindig hibrid modellel jár, magyarul azért néha csak be kell menni az irodába. Plusz hosszú távon az ember arra is gondol, hogy ha munkahelyet kell váltania, akkor a lakóhely miatti homeoffice kényszerrel hatalmas hátrányba kerül. Én is évek óta úgy dolgozok, hogy heti 1-2 napot megyek be, de még ha ezt sem kéne, akkor sem jutna eszembe elköltözni Pilipócs-alsóra, ahol se iskola, se óvoda, se bolt, se Posta, se más alternatív munkahely, de még egy fagyit vagy pizzát sem tudok enni, csak ha autózok 20-30 percet a legközelebbi nagyobb településig.

Teljesen nyilvánvaló, hogy hatalmas belső migráció van itthon is, a állandó a népességfogyás a falvakban és a kevésbé szerencsés városokban. Komplett fiatal generációk költöznek az ország gazdaságilag aktívabb területeire (és külföldre). Nem nehéz kitalálni, hogy így bizony (normális áron) vevő sem lesz az ingatlanokra.

febr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!