Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikorra várható a lakásárak...

Mikorra várható a lakásárak stagnálása? Mert már brutálisan drágák.

Figyelt kérdés
2018. aug. 29. 13:12
1 2
 1/20 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

FYI: a stagnálás változatlanságot jelent, azaz a brutális árak maradását. Feltételezem, hogy csökkenésre gondoltál.

Nos, bármikor. Amikor megszűnik a magas kereslet, esetleg némi válság hatására, vagy megjelenik akkora kínálat, amire nincs kereslet. Hogy ez még idén lesz, vagy ebben az évszázadban már soha, azt jelenleg valószinűleg senki sem tudja megmondani.

2018. aug. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%

Hát, még ha stagnálni is fog, attól még brutál drága marad. :-)

(stagnál=nyugszik, nem mozog)

2018. aug. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Sikerült egyszerre leírnunk gyakorlatilag ugyanazt a lényegét tekintve. :-)
2018. aug. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%
2020ban csökkennek majd.
2018. aug. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Az elmúlt időszakban 5 lakás iránt érdeklődtem. Abból kettő esetében azt mondta az eladó (ingatlanos, tulaj),hogy akkora az érdeklődés,hogy már felfelé halad az ár. Ami persze addig se volt alacsony, Budapestről beszélek. A meghirdetett 36 milliót felverték 42 millióra. most ennyiért van meghirdetve. Aminek viszont nem értem a lényegét: még ettől is azt várják,hogy ráígérnek?


Lassan oda jutunk,hogy a vevők szabják meg az árat, nem az eladók. Akkor pedig végeláthatatlan lesz az emelkedés....

2018. aug. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

5# Szerintem ez csak duma. Ha felverték ennyire, akkor miért nem adta oda ennyiért, amikor ez bőven több, mint amit ők elképzeltek eredetileg? :)

Egyszerűen idő közben drágultak a lakások és már nem akarják ennyiért eladni, megpróbálják többért. Vérszemet kaptak az eladók.


Amit mi tavaly megvettünk 16-ért, azt ma 22-ért úgy elvinnék, mint a huzat. Már tavaly is keveselltük érte a 16-ot, de ha ennyi hát ennyi.

A szomszédunk 22-ért hirdette az övét, ugyanazt eljátszotta, mint a fentiekben látható. Amikor többen is jelentkeztek rá, azt mondta már 26. Azóta senki nem jelentkezett, hogy megvenné.

2018. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

6: "5# Szerintem ez csak duma. Ha felverték ennyire, akkor miért nem adta oda ennyiért, amikor ez bőven több, mint amit ők elképzeltek eredetileg? :)"


Pontosan. Én is tudok ilyen lakásról.

16,5-re mentünk oda, mire odaértünk, mondták, hogy valaki látatlanban (!!!) ígért 18,5-öt, ezért (???) most 18,9. Ez volt fél éve, most 20,9-ért hirdeti még mindig ugyanaz az ember...

2018. aug. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha duma lett volna akkor esetleg odaveti,h amennyiben gondolom tegyek ajánlatot. De nem mondta. Volt olyan lakás amit szintén sokan megnéztünk,aztán hívott az ingatlanos,h szeretnénke-e ajánlatot tenni,vélhetőleg nem tett senki. Viszont a 36 milliósnál lehetett érdzni,h nevet az esetleges ylku kérdésemen. A lakás valóban jó volt,és a környékbeli lakásárakhoz képest reális. Elhiszem,h volt akinek többet is megért,sz ingatlanos pedig vérszemet kapott.
2018. aug. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia, illetve sziasztok!


Mivel már elég régen benne vagyok ebben az ingatlanpiaci marhaságban, elég sokat tapasztaltam. Szeretném elfogultságok nélkül leírni amit gondolok a helyzetről, illetve az elkövetkezendő állapotról.

Egyértelmű, mivel nagyon egyszerű relatíve nagy összegű hitelhez jutni; ezt a piac be is árazza. Reflektálnék arra, amit az előttem szólók tárgyaltak: a múltkor feltettem a netre egy használt biciklit egy adott összegért, de pár percre rá nagyon sokan telefonáltak, így emeltem az áron. Azóta sem adtam el. Ez valahogy a lakáspiacon is pontosan így működik.


Számszakilag tekintve 2016 óta folyamatosan csökken a Budapesten megvalósuló tranzakciók száma, mégis folytatódik a növekedés, amely szakértők szerint a vidéki piac bővülésének tudható be. Ergó egyre kevesebb ember vásárol lakást egyre drágábban Budapesten. Ugye milyen tréfás?

Teljesen mindegy, akár a végtelenségig is ki lehetne tolna a felvehető kölcsön összegét, mert ezt a piac úgyis beárazza. Ezért van az, hogy néhány általam megtekintett, frissen eladott lakás tulajdoni lapján látom bejegyezve a 20-25 milliós jelzálogokat.

Októbertől lesz egy változás, miszerint a jövedelemarányos törlesztéssel kapcsolatos. Ezt az MNB oldalán meg lehet nézni, nem írom le. Hamarosan elkészülnek az új építések (legalább is amelyiket nem fújták le) és mindazon által, hogy sokan hitelből finanszírozzák és az átadás (fizetés) időpontjában már csak drágábban vagy egyáltalán nem kapnak hitelt: ezért előfordulhat, hogy inkább bukják a foglalót és ezek a lakások is meg fognak jelenni a sok sok eladatlan lakással együtt. Nem egy projektről tudok, ahol még a lakások 50 százaléka el sincs adva, az eladottakat pedig pár befektető vette meg.

A másik a jegybanki alapkamat emelése, ami a megjelent inflációs nyomás miatt egyre időszerű lenne és be is fog következni.

Szóval a kérdésedre válaszolva: Jövő tavasszal már valamilyen szintű esés lesz; intenzitását nem tudom neked megmondani. Lehet csak fokozatos lesz; de lehet egy nagyon nagy árerés is előfordulhat.

2018. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A forgatókönyv a következő:

A magánember feladj a hirdetést, mert hogy ő nem szerződik ingatlanossal. Elkezdődnek az érdeklődők telefonálni, majd jönnek megtekinteni. Kb. a tizedik érdeklődő után a magánember idegileg kikészül, emiatt mégis köt szerződést ingatlanossal. Az ingatlanos egyből megemeli kb. 20%-kal az árat részben a jutaléka miatt is, részben azért, hogy a vevők tudjanak alkudni. Ez így megy.

2018. aug. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!