Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szomszédomban lévő telket...

Szomszédomban lévő telket szeretném megvenni 1/2, tulajdon egy beteg gondnokság alatt lévő tulajdona a gondokával már megegyeztem a vételről alá is írhat 1/2 tulajdon az államé .?

Figyelt kérdés

Az ingatlanon mindenféle tartozás van áram kikötve kb 3 milió tartozás van rajta

Az értéke pedig kb 7 milió

Amenyiben az 1/2 része tulajdonomba kerül az államtól mennyire nehéz eljárás a másik felét megvenni?

Ugye ilyenkor a tartozás az állam részén van hisz a tulajdonos beteg othonban van a gondnoka nem vette át az örökségét a tartozások miatt.

A felbecsült árra az állam ugye nemszámolhatja fel +ba a tartozást?Jóltudom hogy ezt az államnak rendeznie kell a kapott pénzből és tehermentesen vehetem birtokba az ingatlant?



febr. 18. 16:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tudod megvenni, ha MINDEN tulajdonos beleegyezik (ebben az esetben a gondnok).
febr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A gondnokal megegyeztem ezen túlvagyok itt az állami vétellel kapcsolatban érdekelne amiket leírtam
febr. 18. 17:05
 3/20 anonim ***** válasza:
Az illetékes valakit kell az "állam" részéröl megkérdezni
febr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A gondnokkal hogy egyeztél meg?Mert ez nem kettőtök egyessége. Hivatalos értékbecslés, előszerződés, a gyámhivatal az előszerződés és az értékbecslés alapján engedélyezi az értékesítést.Az értékelésben szereplő áron alul nem lehet eladni a gondnokolt ingatlanrészét.


De egyébként nem értem az egészet. Ha a gondnok a tartozás miatt nem vette át az örökséget hogy akarja eladni azt amit át sem vett? Visszautasította a tartozás miatt a gondnokoltja örökrészét?

febr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdoni lapon meg kell nézni ki képviseli a Magyar Államot. Gondolom a Nemzeti Vagyonkezelő.
febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

4 es

Felbecsültettem az ingatlant tehát tudom mennyit ér a gondnok Visszautasítatotta az örökséget a tartozás miatt ugyanakkor aláírási joga van a beteg ember nevében tehát eladja nekem az 1/2 részt bármikir ezt már lejátszottam vele

5 ös igen a nemzeti vagyonkezelő képviseli

Ök viszont nemadnak érdemi választ amíg nem én vagyok a tulajdonos

febr. 18. 18:57
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de ha VISSZAUTASÍTOTTÁK az örökséget, akkor ettöl kezdve semmi kötük hozzá, illetve nincs MIT eladni!
febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem igazán érted ezekszerint

Van 1 ember aki nem beszámítható s neki van 1/2 tulajdona mivel nem beszámítható a gyámja rendelkezik a vele kapcsolatos aláírás joggal

A gyámmal már megbeszéltem a vételi szándékom egy hivatalos értékbecslő becslés után aláirja az adásvételit és a tulajdonomba kerül az 1/2 rész

febr. 18. 19:37
 9/20 anonim ***** válasza:
89%
DE, EZT ÉRTEM. Amit TE nem értesz, ha a gyám ha lemondott az örökségröl, akkor nincs mit eladni.
febr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Mivel gyàmság alatt van a tulaj, így a gyámügyi hivatal mindenbe beleszól, ès nem hip-hopp a szerződès ezèrt.
febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!