Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szomszédomban lévő telket...

Szomszédomban lévő telket szeretném megvenni 1/2, tulajdon egy beteg gondnokság alatt lévő tulajdona a gondokával már megegyeztem a vételről alá is írhat 1/2 tulajdon az államé .?

Figyelt kérdés

Az ingatlanon mindenféle tartozás van áram kikötve kb 3 milió tartozás van rajta

Az értéke pedig kb 7 milió

Amenyiben az 1/2 része tulajdonomba kerül az államtól mennyire nehéz eljárás a másik felét megvenni?

Ugye ilyenkor a tartozás az állam részén van hisz a tulajdonos beteg othonban van a gondnoka nem vette át az örökségét a tartozások miatt.

A felbecsült árra az állam ugye nemszámolhatja fel +ba a tartozást?Jóltudom hogy ezt az államnak rendeznie kell a kapott pénzből és tehermentesen vehetem birtokba az ingatlant?



febr. 18. 16:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha visszautasította az örökséget, akkor hogy a viharba van a tulajdonában az illetőnek?


Én is nemrég utasítottam el örökséget a gyermekem nevében, volt ott ház meg szőlőskert, plusz sok millió adósság. És nemcsak én örököltem.


Így én első körben a saját nevemben visszautasítottam, majd a következő körben a gyerekem nevében is visszautasítottam teljes egészében az örökséget.


Olyan opció nincs, hogy csak a felét utasítom vissza....


Téged le akar húzni a gondnok. Szerintem.

febr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A kérdező gondolom tisztában van mindennel,nem bírjuk meggyőzni. De akkor minek kérdez?
febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A gondnok viszautasította hogy az ő nevére kerüljön a tulajdon

Ettől még a tulajdon a beteg ember nevén maradt és a gondnok rendelkezik az aláírás jogával

Ezen nemtudom nektek minem világos

febr. 19. 16:05
 14/20 A kérdező kommentje:

Engedjükmárel ezt a gondnok kérdést ezért átfogalmazom

A tulajdonomba kerül az 1/2 rész

A magyar államé a másik 1/2 adóságokkal terhelve őket a nemzeti földügyi központ képviseli

Mennyire macerás megvenni tőlük?

Már volt meghirdetve árverés

Ha bemegyek és megmondom hogy a fele az enyém és szeretném megvenni a másik felét eladják nekem?

febr. 19. 16:11
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha fele a tied (de nem az, mert nem te vagy tulajdonosként bejegyezve)

akkor elővásárlási jogod van.

Amúgy én sem értem, amit írtál, így kérdezek:

Hány örökös volt az örökhagyó után? 1 vagy 2? (nyilván 2)

Kié a telek egyik fele, kié a másik fele?

Ki mondott le az egyik feléről(nyilván az állam javára)

febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

1 örökös volt ö a gyámság alatt álló és tulajdonos 1/2 ben

1/2 ben az államé

febr. 19. 19:29
 17/20 anonim ***** válasza:
Jó,hagyjuk. Kérdező,bonyolult a dolog,hagyd szerintem.
febr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mi van a tulajdoni lapon?
febr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"1 örökös volt ö a gyámság alatt álló és tulajdonos 1/2 ben"

"A gondnok viszautasította hogy az ő nevére kerüljön a tulajdon"

"Ettől még a tulajdon a beteg ember nevén maradt"


Kérdező, olvasd már el miket írsz: ha a gondnokolt cselekvőképtelen, a gondnok képviseli ebben a kategóriában is /örökléssel kapcsolatos/, vélhetően az adósság miatt visszautasította az örökséget, hogy lehet mégis a gondnokolt nevén az 1/2-ed ingatlan?


A hagyatékot CSAK teljes egészében lehet visszautasítani. Olyat nem tehet hogy részben, csak az adósságot pl utasítja vissza. Tehát vagy van minden, vagy nincs semmi.

febr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól tartok írhatunk akármit, nem lesz ott megvilágosodás.

Pedig volt vagy 4 válaszom innen-nézve, onnan-nézve, de sehonnan se kel a nap.

febr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!