Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kinéztem egy házat megkötöttük...

HungarianKiwi kérdése:

Kinéztem egy házat megkötöttük az adásvételi szerződést, utólag kiderült, hogy bontási kötelezettség van rajta, nekem erről nem mondtak semmit. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Folyamatban van egy ingatlan megvasárlása, az adásvételi szerződést megkötöttük már, a fizetési határidőnek 2024. április véget jelöltük meg.

Az ingatlan elég rossz állapotban van, ennek tudatában vásárolom meg. Az ingatlan per teher igenymentes.

A napokban kaptam az építési osztályról, mely szerint az ingatlanon bontási kötelezettség van, tetoszerkezet és ablak parapetig kellene vissza bontani.

Erről sem szóban, sem írásban nem tájékoztattak, sőt amikor megtekintettem az ingatlant álló falazattal álló tető szerkezettel volt, illetve hirdetve is így volt. Holott a határozat szerint az épületet az eladónak már 2024 decemberben vissza kellett volna bontania.

Ti mit csináltatok?



#ingatlanvásárlás #bontási kötelezettség
márc. 16. 07:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
80%

10-es, itt nem új, váratlan helyzetről van szó, hanem arról, hogy az eladó be akarta csapni a vevőt.

Én lehet, hogy csupán emiatt eleve visszalépnék. Rögtön az jutna eszembe, hogy aki ilyen, az ki tudja mit tagadott még le, és mennyi gondom lehetne még ebből. Én nem akarok utólag éveken át pereskedni egy trógerrel.

márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha a másik fél “tróger”, attól még nem kell ugyanígy hozzáálni.

Akkor van per, ha nem adja vissza a foglalót.

Én a per elkerülésre írtam megoldás javaslatot.

Meg kell adni az esélyt, hogy

- legyen egy jó vételünk

- ha már lebukott, akkor adhassa olcsóbban

márc. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

A tető szerkezet egy az egyben bontásra szorul ezzel tisztában voltam az adásvételi szerződés megkötése előtt. Nyílászárok cseréje is indokolt. Valamint komplett villanyhálozat cseréje is. Úgy voltam vele, hogy megvásárolom és szépen lassan rendbe lesz rakva. Családon belül van kőműves, villanyszerlő,ács szóval nem ijedtem meg a teendőktől. Az ő véleményük szerint is simán rendbe tehető az ingatlan. Az építészeti osztálytól kaptam levelet miszerint a tető szerkezet és a falazat ablak parapetig állékonyságát vesztette, ezért kell visszabontani. A tető szerkezetet aláírom valóban úgy kell tekinteni, mintha nem is lenne rajta...a falak viszont statikailag épp állapotúak. A tető szerkezetet igyis-úgyis megcsináltattam, valamint a falak is kipofozásra kerültek volna. Ez is rendben van, de az hogy már úgy vásároltam meg a házat, hogy már visszabontva kellett volna látnom vagy legalább tudnom kellett volna arról hogy bontási eljárás alatt áll, az felháborító.

márc. 17. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!