Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerződés szegésnek számít ez...

Szerződés szegésnek számít ez a tétel? Adott egy 2023.11.06-aláírt adás-vételi szerződés, szerződés 3.pontja szerint a eladó amint átadja a lakást a vevőknek, ügyvédnek a letéti számláról a vétel árat ki kell egyenlíteni.

Figyelt kérdés
Lakás hiteleseknek lett eladva? Járttam ügyvédnél hogy én a lakást áttudom adni mi a helyzet a letétel? Ügyvéd letét még nincs ?Utolsó átadási pont május 23. a lakásnak.

márc. 25. 12:33
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

És arra mi vonatkozik még, mikor kell a letétbe kerülnie, és legkorábban mikor keletkezik fizetési kötelezettsége?


De mért nem hívod fel őket?

Első kézből megtudnál mindent, és ők is.

márc. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 krwkco ***** válasza:

"az is benne van hogy mikor én kijelentem hogy átadom a lakást akkor 5-napja van az ügyvédnek hogy a letétből kifizesse a vételárat!"

Ez már jobban hangzik, mert ez nem a Te kötelezettséged, hanem valaki másra ró feladatot a javadra. De sajnos ez csak az ügyvéd feladata és nem a vevőé. Az ügyvéd ezt objektív okokból nem fogja teljesíteni, mert a pénz még nincs letétben.

És csak következtetés útján lehet azt levezetni, hogy a vevő legkésőbb mikorra helyezze letétbe a pénzt. Szerintem sajnos ez kevés. Ez abból is látszik, hogy ez nem érvényes a vevőre, mert ha már a szerződéskötés napján átadtad volna a lakást, akkor a vevőt már 5 nap múlva szerződésszegéssel vádolhattad volna, ami nyilvánvalóan nem felel meg a felek akaratának.

Ha nincs más a szerződésben, akkor a felek akarata szerint a május 23-i dátum a végső határidő a lakás átadására és ehhez képest további 5 nap arra, hogy megkapd a vételárat.

márc. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Valójában okolásért tettem ide fel ezt a kérdést igenis a vevő nagyon legyen észnél ne bízón ügyvédben se!

Saját elképzelés, saját akarat legyen esetemben is ügyvéd azokat védelmezi akik fizetnek neki.

Vevőkel beszéltem még intézik a hitelt, nem értem miért ilyen hosszadalmas egy hitel felvétel?

Elmondásuk szerint novembertől van folyamatban?

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

márc. 26. 06:23
 14/27 anonim ***** válasza:

13: És mit találtál még a szerződésben, ami téged védne a későbbi fizetéstől?

Csak a május 23-i határidő van?

márc. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Semmi nincs ami az én érdekeimet képviselné!

Gyanakodom azon is hogy a május 23.-időpont utáni fizetés az már szerződés szegés.

Itt egy 20-milliós vételről van szó,már azon gondolkodom hogy az ügyvédnél nyilatkozom hogy én a házat átadom a akár a mai napon,és kezdjenek vele amit akarnak.

Vagy egy másik ügyvédnél!

márc. 26. 11:54
 16/27 anonim ***** válasza:
Foglalo volt?
márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Nem szabadott volna egy ilyen szerződést aláírnod. Ezeket a garanciákat a szerződés tervezésénél kellett volna kérjed az ügyvédtől. Fizetési határidők beleírása az alap.

Ha van legkésőbb, akkor kell lennie legkorábbnak is.


Valamit biztos tartalmaz a Ptk, ami ide vonatkozik!

Tényleg 6 hónapos átadási / fizetési határidőt kötöttetek ki?

Ez az ügyvéd a te ügyvéded ugyanúgy, mint az övék. Kéne tőle felvilágosítást, segítséget kérned. Ha nem ad, akkor bevonni egy másik ügyvédet. Tudok ajánlani Pesten.


Legrosszabb eset, hogy nem kapják meg a hitelt és akkor a foglaló kétszerese a tied, te meg kereshetsz új vevőt.

A hitelképességükről információt nem kaptatok a szerződés előtt? Mutatott előzetes hitelbírálatot? Nem tiltólistásak?...


Szerintem még a bankba bemehetnél a szerződéssel, hogy adjanak felvilágosítást!

De a vevő is részletezhetné, mire várnak, hol tart az ügy, mivel te ugye a pénzedet várod...

Hívj fel minden szereplőt!

márc. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Sőt, 6,5 hónap... Ezt kötbér nélkül nem szabadott volna.

2-3 hónap a hitelfelvétel max.

A Ptk. szerint járhat kötbér, meg kell kérdezni az ügyvédet.

márc. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Sorjában!

-Ügyvéd a vevőt védi miszerint nem gondolom hogy,nem érdekük a fizetés hiszen már 2-milliót bele tettek a vásárlásba.

-Foglaló volt 1-millió.

-Aki azt fogalmazta meg hogy nem szabad lett volna egy ilyen szerződést aláírnom?

-Benne van mikor átadom a lakást,5-napon belül ki kell fizetni a vétel árat a letétből!

-Én adtam nekik közel és távol 5-hónapot a hitel felvételére.

-De mai napi információ nincs még letétben a vétel ár,a vevő intézik a hitelt ügyvéd elmondása szerint?

-Igen az LTP ellenőrzése az ügyvédi kötelesség!

-Szerintem az ügyvéd csak magát védi,az én káromra.

-Ezért is kérdettem,hogy ez már innentől szerződés szegés szerintem.

-Nem baj Húsvét után másik ügyvéddel átnézettem,és után lépek mert ez már nekem is sokk!

-Másik igen 6-hónapos az átadási idő de az én rám vonatkozik addig minden képen át kell adni a házat a vevőnek és nem a kifizetésre vonatkozik!

márc. 26. 13:02
 20/27 anonim ***** válasza:

Hát én nem várnék a helyedben húsvét utánig, még csak kedd van. Ha úgy látod, nem az érdekedet nézi. Van másik kiszemelt üggyvéded?

Egyáltalán kérdezd meg, azon a héten dolgozik-e, sokan kiveszik szabadságnak az a 4 munkanapot.

Az is biztos, nem most kapkodnék, előbb tájékozódtam és léptem volna.

márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!