Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy hogy ? Mi alapján számolt...

Hogy hogy ? Mi alapján számolt? És miért ilyen a hozzáállása?

Figyelt kérdés

Vettem egy telket 4,5 ami után kifizettem az illetéket stb. 10 év múlva adott a jegyző a vegrehajtonak adó érték számítást hogy az ingatlan értéke 3

Kérdeztem a jegyzőt aki azt mondta figyelje uram ez biztos hogy nem tudja megcáfolni és hogy ennyi idő után ezt már nem tudja megvaltoztatni se úgyhogy nem tud fogást találni



ápr. 6. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Matematikus.
ápr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És mire gondolt a költő?
ápr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy? Azt a telket már buktad.
ápr. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kérdést sem értem.


Vettél 10 évvel ezelőtt egy telket 4,5 millióért. Valami végrehajtás folyik ellened, aminek a keretében a végrehajtó adó- és értékbizonyítványt kért be az önkormányzattól a 10 évvel ezelőtt vett telekkel kapcsolatban. Gondolom ezt a telket foglalta le a végrehajtó, vagy éppen szeretné lefoglalni, vagy árverésre bocsátani, azért érdekelné a jelenlegi értéke. Nem a 10 évvel ezelőtti...


Azt senki nem tudja, hogy 10 évvel ezelőtt tényleg annyit ért a szóban forgó telek, mint amennyiért te annak idején megvetted. Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. Adásvételnél a piac diktál. Adó- és értékbizonyítványnál pedig a helyben szokásos ingatlan értékek.


A 10 évvel ezelőtti és a mostani értéknek semmi köze egymáshoz. Az akkori vásárlásod a magánügyed volt, mivel neked megfelelt a vételár, hát megvetted. Semmi köze ehhez sem az önkormányzatnak, sem a jegyzőnek.


Ha árverés előtt áll a telek, akkor fogsz kapni egy becsértékközlőt a végrehajtótól. Egyáltalán nem biztos, hogy elfogadja azt értéknek a végrehajtó, amit a jegyző közölt vele. Lehet, hogy magasabb becsértéket ad meg. Ha nem értesz egyet a becsértékkel, akkor van lehetőséged 15 napon belül fellebbezést benyújtani és kérni, hogy egy értékbecslő adjon véleményt róla. Az értékbecslő díját előre ki kell fizetned hozzá a végrehajtónak.

ápr. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A becserteket valaki más vette át és ezt jeleztem a vhnak nem fogadta el akkor sem ha rendőrségi papírom van hogy nem én vettem át
ápr. 11. 17:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Látom, még mindig nem érted.


Annak, hogy valamikor valamennyiért vettél egy telket, és annak, hogy azt a telket nem olyan összegre értékelték most, mint amennyiért annak idején vetted, semmi köze egymásnak.


Ezt mondjuk fogd fel úgy, hogy annak idején vetted mocskosul drágán...


"A becserteket valaki más vette át és ezt jeleztem a vhnak nem fogadta el akkor sem ha rendőrségi papírom van hogy nem én vettem át"

Ezt a rendőrségi papíros dolgot nem értem. Rendőrségnek nem hiszem, hogy dolga kinyomozni, hogy egy iratot ki vett át a valódi címzett helyett.


Neked kell gondoskodnod arról, hogy a részedre szánt postai küldemények elérjenek hozzád. Például: Ha nem ott élsz, ahova a lakcímed szól, akkor gondoskodják róla, hogy más módon ugyan, de megkapd a postai küldeményeket, ne tudja helyetted más átvenni, vagy jelentkezzél be arra a címre, ahol valójában élsz. Stb.

Amit ilyenkor tehetsz: jogilag perelheted azt, aki átvette helyetted, és nem adta oda neked, mivel ebből - szerinted - károd származott/származhat.

ápr. 12. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy ősöm úgy szerezte a telket 1000 éve hogy hármat lenyilazott az ittlakók közül, kettőnek meg levágta a fejét. Ezzel megszerezte a tulajdonjogot. Ezt hogy kell forintosítani..? 🙄
ápr. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!