Panel vs. tégla?

Figyelt kérdés

5 éve élek panelban, albérletben és tervezek saját lakást venni.

Szeretem a társasház kényelmét, de szürreálisnak érzem, hogy mennyire áthallatszik minden. A beszélgetések mély “dünnyögése” alap, de ha a fűtés cső mellett beszél az alsó szomszéd, akkor szinte teljesen tisztán értem.

A fürdőszoba pedig (ami a lakás közepe) szinte összegyűjti a hangokat, mert a kádban fekve 10x erősebben hallani minden döndülést.

Korábban kertes házban éltem, abba nem vágyom vissza, nem kell tök süket környezet sem, így tégla lakásban gondolkozom. Nem régi, polgári, gangosban, hanem 80-as években épült 4-5 emeletes társasházakban.

Akik ilyesmikben laknak: jobb a helyzet hangszigetelés szempontjából, mint panelban?



ápr. 29. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából meg is válaszoltad a kérdésedet. Most akkor mi a kérdés? Mert kizárásos alapon is csak a tégla lakás marad. Mondjuk ha a fejed fölött dübörögnek, azt ott is hallani fogod, ahogy a hangos beszédet is. A tömbházak már csak ilyenek, egymás valagába vagytok...
ápr. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
Azert több kérdést is érdemes figyelembe venni ,nem csak a hangokat. Sok panel lako azt sem tudja, hogy a panel amiben lakik atesett-e például azbeszt mentesítésen. Aztan a csövekről meg alagsori fodemekrol a legkisebb huzat is mállaszhatja mar emaz eloregedett anyagot. Egyebkent panelban en azt is hallottam anno, ha valaki 2 szintel feljebb fingott egyet.
ápr. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Egyebkent panelban en azt is hallottam anno, ha valaki 2 szintel feljebb fingott egyet."


Kádban? 🤔

ápr. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kádban. Volt két lako akik röhögtek az udvaron ha talalkoztak mert igyekeztek egymásra licitálni. Volt vagy közöttük két szint én meg köztük. Volt, hogy az egyik gratulált a másiknak.
ápr. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki akarnak füstölni.
ápr. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1965-ben épült tégla társasházban lakom. (Imádom nagyon!) Előtte 30 évig panel "éltem". A tégla halkabb, jobb a klima. Nagyon szomszédfüggő is szerintem, hogy melyik csendesebb. Többet panelba biztosan nem megyek.
ápr. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
En mindig panelban éltem, 5 különböző helyen, és sosem hallottam a beszédet, dünnyögést sem, tv-t sem
máj. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Akik ilyesmikben laknak: jobb a helyzet hangszigetelés szempontjából, mint panelban?"



Ugyanolyan rossz, még további hátránya a tégláknak, ha leáztatnak, akkor nem csak felpöndörödhet a vakolat mint a panelba, hanem 3-4 centis vakolat meg tégladarabok is potyoghatnak a fejedre!


Annyi előnye van csak, hogy fúrhatod faraghatod a falat ahogy akarod!

De a budapesti "tégla" falakban találtam én már sörösüveget, elvakolt pallódeszkát, de lyukakat is bőven.

máj. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tégla társasházban lakok, ha már kicsit hangosabban beszél a szomszéd, hallom. Hallom, ahogy pisál, lehúzza a vécét, fürdik. Hallom, ahogy becsukja az ajtókat, fiókokat. Hallom a mosógépet, turmixot, mikrót. Hallom, ha köhög.

Előtte panelban laktam, ott soha nem hallottam ezeket a szomszédtól.

máj. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon jó panelban laktál. Én ezeket mindig hallottam panelban, ahol laktam....
máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!