Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Jó lehet így megoldani a...

Jó lehet így megoldani a budapesti költözésem és azt követően ingatlanvásárlást?

Figyelt kérdés

4 évig éltem Budapesten, majd visszaköltöztem Debrecenbe, nem szeretek itt élni, családi okok miatt kellett hazajöjjek.


A jelenlegi kis garzonlakásomat eladtam, alá van írva a papír az ügyvédnél, kaptam 10% foglalót. Szeptemberrel egyeztünk meg az átadásban.


Ezt követően akarok ősz környékén visszaköltözni Budapestre, a gond az, hogy nem jön ki a matek ingatlanvásárlása terén, ezért hitelt kell majd felvegyek.


3 hónap folyamatos munkaviszony kell a hitelfelvételhez, 10M Ft-ra számoltam 10 év futamidővel fix kamatozással. A törlesztője olyan 110.000 Ft-ra jön ki jelenleg havonta, tehát nem vészes.


Az összes keretem 43 millió volna így lakásra, hasonlóan garzont keresek. 13. vagy a 14. kerületre gondoltam.


A kérdés az, hogy ezt, hogy lehetne a legpénztárcabarátabb módon kivitelezni?


Én arra gondoltam, hogy kiveszek egy lakást Budapesten ősz környékén. Utána keresek munkát. Viszont hitelt csak akkor vállalnék be, ha tetszik és stabil is a munkahely, szóval lehet 5-6 hónap utána vágnék bele.


Ebből kiindulva minél hamarabb kellene költözzek Budapestre, hogy minél hamarabb tudjam majd nézni a saját lakást is, nem?


Plusz kalkulálni kell, hogy egyszerre fogom fizetni az albérletet és a hitelt is, kb. 6 hónapig. De úgy is lesznek felújítási munkák, szerintem ezért nem érdemes felrúgni majd az albérleti szerződést.


ápr. 13. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
25%

43 millióért vennél garzont???

Annyiért eladom neked a 63 mn es lakásomat.

ápr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%

Nem kell a hitelfelvételhez az, hogy Budapesten legyél állásban 3 hónapja. Az Debrecenben is meg tudod csinálni addig.


A lakást is elsősorban neten fogod kinézni, és a részleteket kérdezgetni is tudod.

Google-utcaképen sétálgatni is tudsz az utcán.


Azt pedig a szerencse dönti el, ameliykre ajénlatot akarsz tneni, még pont akkor meglesz-e, amikor foglalózni tudsz.

Azt elég előnytelenül kötötted, ha 90%-ot csak az átadáskor fogsz megkapni, addigra 10-20 %-ot szoktak csak visszatartani...

És akkor tudnál simán előbb is vásárolni.

ápr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%

És miért akarod halogatni a Budapestre költözést és munkakeresést?

Csináld mielőbb, annál hamarabb leszel hitelképes.

Próbálj olyan albérletet keresni, ahol nem kell minimum egy évre szerződni, vagy kikötitek a feltételeket a korábbi felmondásra úgy, hogy neked is megérje, így nem kell hónapokig hitelt és albéreltet is fizetni. Mármint ha arra gondoltál párhuzamos fizetés alatt, hogy az albérleti szerződésed még nem járt le, de a hitelt már folyósították és törlesztőt is kell fizetned.

ápr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!