Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyivel ér kevesebbet egy...

Mennyivel ér kevesebbet egy olyan ház ahol a fal telekhatáros, olyanhoz képest ahol "körbejárható"?

Figyelt kérdés

Tehát az a fajta ház ahol a szomszéddal telekhatáros az hátsó ház fal, az ilyen típusú házak sokkal kevesebbet érnek?

Remélem érthető, köszi



ápr. 15. 19:58
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Én szinte csak ilyen házakkal találkoztam abban az árkategóriában amiben nézelődtem, ezek az ingatlan típusok leginkább a régebben épült házakra/utcákra jellemzőek szerintem. Meg nagyon soknál az is jellemző, hogy előkertje sincs, hanem rögtön az utcán van a ház élőkert nélkül.


Az én házam is ilyen lett volna, de szerencsémre sarokház, így egy utca van a ház mellett és ha kimegyek az utcára “körbe” tudom járni a házam.

Egyébként sok ilyen ingatlannál látom, hogy a szomszéd felé eső része a háznak pl. nincs kifestve. Meg mindenhez a szomszédhoz kell menni, ha ereszt akarok cseréltetni vagy ha rá akarok nézni a tetőcserepekre a szomszéd felőli oldalon is stb. Amúgy ami engem a leginkább zavarna, ha mondjuk a kedves szomszéd a házam mellé ültetné a növényeket, a nagy fáit vagy csak simán a füvét úgy locsolná, hogy a házam a falát szépen fellocsolgatná mindig. Akadhatnak problémák, szerintem jobb ha a telek közepére épült az ingatlan vagy ha a sarok ház, de egyébként nem befolyásolna a vásárlásban, mert tényleg nagyon sok az így épült ingatlan.

ápr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Utolsó egyetértek. Engem az "vígasztalna" ebben az esetben, hogy végül-is a szomszédnak is az ő szomszédjához kell mennie, tehát csak megérti az én helyzetemet.

Ebben az esetben egyébként ahogy nézem az e-közmű térképet, ez az ingatlan amiről szó van nem pont a telekhatáron van, hanem szerintem min. 30cm-re. Nem tudom ez mit befolyásol mondjuk.

ápr. 15. 23:04
 13/41 NTBS ***** válasza:
29%

Semmivel nem ér kevesebbet.

Az àrat az eladó szablya meg.

ápr. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Mikor ezeket a házak épültek akkor még az emberek beszélgettek és megoldottak mindent a szomszéddal közvetlenségükből ilyen a magyar kurázsi de manapság már erőből akarnak megoldani mindent az alanyok és ebből van a vita ügyvéd stb......
ápr. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:

"Az àrat az eladó szablya meg."


Az arat, amin elkel bizony a piac szabja meg, nem az elado! 😉

ápr. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
47%

Ugyan annyit ér!

Az okozhat problémát, ha szigetelni akarod és telekhatáron van a ház.

Ha szomszéd és közted sok méter távolság van akkor alapvetően nem érdekli. Ha szük a hely a két ház között, akkor már nem biztos megengedi. HÉSZ is szabállyozza a min távolságot, általában 3,5-4 méter.

Egy ismerősömnek B Corsaja volt megengedte, hogy szigeteljenek 20 cm-vel az ő irányába, majd vettek egy új kocsit, és nem tud vele beállni a garázsába. A corsa is éppen befért a 2 ház között. Ez városi ház, gyakori felénk a keskeny telek.


Érdemes kiméretni a telket, a régi mérések ritkán pontosak.


A régi házamat használtan vettük, az földmérő szerint átlógott a szomszéd telkére fél métert. Sosem volt probkléma ház karbantartással, sőt még azt is megengette, hogy a szennyvizet az ő telkén vezessük el. Ez utóbbit mindenki így csinálta felénk.


Az új házam 1 métterre van a telekhatártól és 60 cm a min hész szerint. Azért lett 1 méter, mert csak így engedte a jegyző hogy a hátsó falra kerüljön a klíma. A ház mögötti 1 méteres sávot nem kerítettem le, mert nem láttam értelmét. Ha az eresszel lenne gond amire sokan hivatkoztak, akkor is a szomszéd telkére kell tenni a létrát. 60 cm-t lóg ki a háztól az eresz még lejön 5 cm a kerítésnek --> 35 cm-re rakva a 4 méteres létrát hatalmas hanyatt esés lenne az eredménye...

A klímás évente jön karban tartani, ilyenkor jelzem a szomszédnak az időpontot, és van a kerítésemen ajtó karbantartások miatt.

ápr. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
86%

Igaza van annak, aki azt mondja, hogy régen beszélgettek az emberek a szomszédaikkal, így nem voltak ilyen problémák. Jobb esetben ez most is így van.

Nyilván praktikus volt egy oldalra építkezni azért, hogy a másik oldalon minél több hasznos hely maradjon. Ma meg megmondja a HÉSZ, hogy hogyan építkezhetsz, nem kívánságműsor, így pl. tudok olyan újépítésű területről is, ahol csak jobboldali telekhatárra lehet építkezni és neeem, egyáltalán nem olcsóbbak emiatt az ingatlanok.

A mi utcánk hész szerint már jobb oldali beépíthetőségű, a mi házunk még nem így épült (kádár kocka). A szomszéd felé egy mini autónyi hely van úgy, hogy amúgy a telek szélesség 42 méter. Egy garázsunk épült határra, plusz most építjük a kerítést. Túl sok előnyét, vagy hátrányát nem tapasztalom.

A két szomszédunk jobb oldalhatáros, az ő telkük sokkal szűkebb, ha nem oldalra építkeztek volna, nem tudnának autóval beállni a telkükre. Tehát az egyik szomszédunknak a fala a telekhatárunkon van. Ezzel sincs semmilyen gondunk, sőt... tovább megyek, a csatornája is nálunk megy ki az utcára, mert a mi oldalunkon van minden vizesblokkja és nem akarta végig vésni a házat, amikor csatornáztak. Azt is megtudtuk beszélni, amikor szigeteltette a házát és bejöttek a munkások.

Összességében, ami értékcsökkentő, az az, ha sz*r a szomszéd, vagy ha az elrendezés az és olyan berendezéseket (pl. klímát) kéne tenni erre az oldalfalra, ami azért gyakoribb karbantartást igényel. Én annak sem örülnék, ha valamelyik közművem a szomszéd telkén menne, ilyet valószínű nem vennék meg. Az, hogy nálam van a szomszédé, engem kevésbé zavar.

Ha normálisak a szomszédok, akkor kb. minden mást meg lehet beszélni. Nekem is érdekem, hogy egy szépen színezett oldalfalat lássak az udvarom szélén, ne áztassam le, ő se áztassa le egy eldugult eresszel pl., stb.

Régen egyébként nem a rossz szomszédi viszony miatt nem színeztették a szomszéd felőli oldalt, hanem mert pont nem érdekelt senkit a szomszéd mit lát. Pedig tök érdekes amúgy, mert jóban voltak és minden is arról szólt, hogy "mit fog szólni a szomszéd" (XD), a nagyszüleimnél mégis mindig csak ez a három oldalas festés volt a módi az egész településen. Ezzel is spóroltak. :D Szerintem vicces és inkább igénytelen ma már, de kinek mi.


A mások által is felsoroltakon túl a többi szerintem egyéni preferencia inkább. Én pl. hidegrázást kapok a sarok ingatlanoktól, pláne ha telekhatárra épült, de nekem az előkert hiánya is hátrány. Másnak meg az a szerelem. Ilyen ez.

ápr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
Nem érnek kevesebbet,viszont egy kellemetlen szomszéd esetén nagyon zavaró lehet. Nekünk U alakú a telkünk,középen a ház,előkert,a hátsó beépîtetlen terület "zárja" azingatlant,így az első-hátsó szomszéd sincs nagyon közel. Az előkertben magas sövény van,parkosított,ott van egy kiülőnk/bográcsozónk is,ahol nyugodtan üldögélhetünk,nem lát át a szomszéd. Kádárkockánk van,melléképületekkel,első szomszéd szerencsére nem a telekhatárra építkezett,kb 50-70 cm van,mi pedig bejárható távolságot hagytunk a sövény körül,így nem zavarjuk egymást. A sövény eltakarja a szomszéd ház falát/alját,amit sose gaztalanít. Ez így nekünk tökéletes. Nem szeretném ha minimális távolság lenne köztünk. Két bejárónk van,így a parkolás se gond. A fűnyírást viszont néha átadnám másnak...
ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
25%

Birom, hogy irjatok paran, hogy "nem er tobbet, csak ilyen meg ilyen extra gond lehet". :D Most komolyan, ha ti kene valasszatok ket haz kozott, minden masban azonos, csak az egyik kozvetlenul a szomszed udvaranak a szelen van, ti hajlandoak lennetek ugyanannyit fizetni erte??


Lehet, hogy nem evidens, a hirdetekeset bongeszve, de bizony a piac ezt is figyelembe veszi bearazasnal.

ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

Egy átlag ház eresz magassága 3,5 méter, emiatt 4-5 méteres létrával szoktak felmászni az erszhez, esetleg a tetőre.

Egy átlag ház tető kínyúlása 40-60 cm.

A kérdés hova tegyétek a létrát, hogy ki tudd pucolni az erszcsatornát?

Ha a hész szerint kell 60 cm-t elhagyni, és a tetőd kinyúlik 50 cm-t, akkor a 4 méters létrát szintte függőlegesbe kell nekitámasztani az erszcsatornának. Ha 100 cm-t hagytál el, és 50 cm-t lóg ki az erszed, akkor csak ~81°ban áll a látra (90°=függőleges).

A tanulság:hiába hagysz el egy métert a ház mögött, az erszedet csak a szomszéd telkéről tudod kitakarítani.

Aki nem hisz fogjon egy létrát támassza neki az eresznek, olyan távolságra a faltól amire fel is megy, és dolgozni is merne rajta. Aztám mérje meg a faltól való távolságot!


Másik dolog: ha a szomszéd levágja a házad mellett is a füvet, nektek meg nincs ott egy klímátok, meg egy fa a mi teleszorja levéllel az ereszt, akkor hány évente mentek a ház mögé karbantartani?

Hány évente kell a vakolatot javítani, 30-40 év? Hány évete szigeteltetsz, talán életetekbe 1x? Hány évente cseréltettek ereszcsatornát, 20-30 év?

ápr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!