Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyivel ér kevesebbet egy...

Mennyivel ér kevesebbet egy olyan ház ahol a fal telekhatáros, olyanhoz képest ahol "körbejárható"?

Figyelt kérdés

Tehát az a fajta ház ahol a szomszéddal telekhatáros az hátsó ház fal, az ilyen típusú házak sokkal kevesebbet érnek?

Remélem érthető, köszi



ápr. 15. 19:58
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
19# Az a baj a felvetéseddel, hogy ez nem úgy működik, hogy van két totál egyforma ház, ami ugyanott van, ugyanolyan elrendezés, műszaki tartalom, stb., csak a telken való elhelyezkedése más. Ilyen formán lehetne releváns módon értékben összehasonlítani két ingatlant. Azért írták a legtöbben, hogy "nem értékcsökkentő, de...", mert már nem kívánságműsor 90%-ban, hogy egy ingatlan hova épül(t). Ha már kész, akkor azért, ha csak épülni fog, akkor meg azért. Az a kívánság műsor, hogy az adott helyzet a te prioritásaidnak megfelel-e, abban pedig lehet pro és kontra érvekkel árnyalni. Itt elhangzott egy jó pár. És igaz. Ha egy ház mindenféle szempontból tetszik, akkor valószínű nem azért nem veszem meg, mert 10 évente egyszer kommunikálnom kell felújítás/karbantartás miatt a szomszédommal.
ápr. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
53%

Miután egyre több a csokkal, babaváróval, állami támogatással beköltöző városi proli a falvakba, szeretnek pipiskedni és szemétkedni a szomszédokkal.


Én ilyen telekhatáron álló házat vettem, rá 2 évre szomszédba építkeztek csokiék, és még ő akarja megszabni, hogy én csak 1 körben vakolhatom a házamat és a melléképületem, mert nem járul hozzá, hogy 2x is dolgozzak ott.


Totálisan megkeseríti az életemet az a nyomi.

ápr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Utolsó hát ez nem hangzik jól. Én személy szerint egy városi lány vagyok aki szeretne a 0-ról megtanulni zöldséget termelni, egy idő után le szeretnék költözni vidékre. Első körben a mélymulcsos módszerrel próbálkoznék.

Eszembe nem jutna a szomszéddal "szemtékedni", micsoda hülye hozzáállás, régen az szomszédok jó viszonyt ápoltak egymással. Nem sokára nagyon pórul járnak azok akik semennyire sem értenek a gazdálkodáshoz és még a saját szomszédaikkal sincsenek jóba. Pedig én nem szeretem az embereket, de azért ezt tudom.

A CSOK meg számomra egy negatív kifejezés, bár én alapból sem szeretnék gyereket.

ápr. 21. 22:23
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Mi "városi proliként" költöztünk kisváros falusiasabb részére. Pont mulcsolunk is már harmadik éve.

A szomszéd mama itt született, 70 körüli és szerinte kéne ezt abbahagynunk, mert széthordja a szél a szalmát (nem, nem hordja), plusz kivágatnunk minden hozzá közelebb eső élő fánkat, mert azok szeles időben átszemetelnek hozzá.

Szóvál kár ilyen formán általánosítani, meg köpködni, mert attól, hogy valaki született helyi, még lehet p*raszt és attól, hogy valaki városról szabadult (tök mindegy, hogy támogatásokkal, vagy anélkül), még lehet normális. :)

Én sokaknál azt látom inkább, hogy sokkal jobban értékelik 10+ év nagyváros után a családi házat, a közvetlen és kedves embereket és a jó szomszédi viszonyt, mint azok, akik megfásultan ilyen helyen léteztek egész életükben.

ápr. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

Utolsó ebben van valami. Honnan tanultátok a mélymulcsos módszert? Bevált egyébként ?(kártevők szempontjából nem para?)

Én csak a Gyulai Iván bácsit és a Szomoru Mikit ismerem akik "tanítják". Esetleg van valami könyv vagy yt csatorna a témában amit ajánlanál? :)

ápr. 22. 09:06
 26/41 anonim ***** válasza:

Ezt jó hallani. Akkor csak én fogtam ki egy pár hülyét.


Egyébként én is Budapestről költöztem, nem helyi vagyok, kertészkedem, májusban jönnek a tojó tyúkjaim is. :)


Persze az is zavarni fogja a szomszéd csőrét, de ez van.

ápr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Én is szeretnék valami állatot majd, japán fürjekkel szemezek, nyúllal és futókacsával. Semennyi tapasztalatom nincs persze, de valahol el kell kezdeni szerintem.
ápr. 22. 11:57
 28/41 anonim ***** válasza:

24# vagyok

Gyulai Iván videói indították be a fantáziánkat, majd minden jött magától. Nem egy nagy tudomány, csak bele kell kezdeni és csinálni, azt majd kitapasztaljátok.

Nálunk rengeteg a csupasz csiga sajnos, így a levél zöldségeket tövig rágják mindig. Mostmár eleve csak csali növénynek ültetjük és gáz vagy sem így városi proliként, inkább ültetünk kaspóba pár salátafélét, amit szeretnénk is megenni. :D

Szerintem a legnagyobb tanulság az, hogy el kell fogadni minden évben, hogy nem tudod leuralni a természetet, ahogy mondjuk egy hagyományos veteményezésnél próbálkoznak vele sokan. Ha nő egy kis gyom, nő, ha lezabálja a csiga, lezabálja, ha más történik vele, akkor meg más. Én örülök mindig annak, amit a természet ad és kész. Így azért könnyű együtt létezni a mulccsal, nincs vele sok gond. Nyilván termés maximalizálásra törekedve biztos más a helyzet.

Amit még tanulgatunk mindig, azok a növénytársítások és hogy melyik növény milyen közeget szeret. Van árnyékosabb és vizesebb területünk, meg szárazabb és telibe napos is. Azt is jól viselem, ha láthatóan mi toljuk el pl. mert nem optimális helyre vetettünk egy növényt. Majd máskor máshogy csináljuk.

Nem szép rendezett, kapált a kertünk, mint ami itt dívik, de legalább van. :D

Futókacsákon gondolkozunk mi is a csigák miatt, de az tuti kiveri a biztit a szomszéd öregasszonynál. :D

ápr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
0%

"Nem sokára nagyon pórul járnak azok akik semennyire sem értenek a gazdálkodáshoz és még a saját szomszédaikkal sincsenek jóba."


Osszedol a civilizacio, mad max szeru posztapokaliptikus vilag lesz, de te videken vigan elsz majd biztonsagban a melymulcsos sargarepaddal, japan furjeiddel es futokacsaiddal. Ha direkt trollkodasbol irsz ide, akkor gratulalok, sikerult vegre valami szorakoztatot osszehozni. 🤣


Ha meg komolyan gondolod, akkor... almodj kiralylany. Akkor esel majd pofara, amikor kikoltozol videkre es rajossz, hogy egyszeruen nincs beszedtemad a szomszedaiddal, meg valamiert nem allnak szoba, meg egyre mogorvabbnak tunnek...

ápr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

Hát kedves utolsó, pedig valamilyen szinten sajnos igazam van. Már most elég nehéz olyan zöldséghez jutni ami az ember egészségét szolgálja sé nem valami tömeg ipari termény ami kb. többet árt :/ Ez az igazság.

A civilizáció persze, hogy összedől előbb vagy utóbb. Viszont én első sorban a saját egészségünk érdekében szeretnék minél több mindent megtermelni, elve a növényi alapú (nem húsmentes!) táplálkozás a legjobb, amit én egyszerűen nem tudok jelenleg csinálni mert vagy azért teszem vissza az áruházban a zöldséget mert spanyol, vagy annyira drága hogy sírok kb. A paradicsom évek óta ehetetlen amit boltban lehet kapni, de nem sorolom...

ápr. 23. 15:29
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!