Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Örökölt ingatlan eladása...

Örökölt ingatlan eladása esetén, mennyi adót kell fizetni?

Figyelt kérdés
Egyenesági leszármazottak vagyunk tesómmal. Tavaly szeptemberben halt meg édesapánk, hagyatéki lement. Lenne egy jelentkező a lakásra. A lakást látatlanban 19 millióra becsülték fel a hagyatékihoz. Valós értéke 28 millió körül van, szóval kb 10 millióval több, mint a felbecsült érték. Hogy működik ez? Mennyit kellene adóznunk utána?
ápr. 17. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
15% jelenleg, de ha nagyon ár alatt adod el és feltűnik a navnak, akkor kimennek felbecsülni és az alapján fogsz fizetni. Ők nem úgy becsülnek mint a bank, felfelé kerekítenek
ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Ha 28 millióért el tudod adni, akkor a 9 milliós nyereség után kell a 15 % adót megfizetni.
ápr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
1. Itt nem úgy tűnik, hogy ár alatt akarná eladni. Akkor lenne ez, ha a 19 millióra becsült lakást adná el sokkal olcsóbban.
ápr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
ápr. 17. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Én azt nem értem, hogy amikor volt a hagyatéki, miért nem szóltatok, hogy többet ér? Most a különbözet után kell adózni, sávosan első évben a legtöbbet, 15%-ot, aztán évente mindíg kevesebbet, végül öt év után már semmit.
ápr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Mindenki azt mondta az ismeretségi körömben, aki hasonló helyzetben volt már, hogy a felbecsült érték nemigazán számít semmit. Amúgy sem vagyok jártas az ingatlan árakban. Én is 20 körülre becsültem volna fejben. Ma néztem ott hirdetett lakást és azzal a négyzetméter árral számolva 28 millióra jön ki a lakás kb értéke. Nekünk az a lakás jelenleg csak nyűg, viszi a pénzt, mert akadnak karbantartási munkák, amit fizetni kell, közben meg üresen áll a lakás. Nem oszt, nem szoroz, hogy kicsivel többet kell adóznunk így.
ápr. 17. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!