Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Bérlő félmillió kauciót...

Bérlő félmillió kauciót adott, de félmilliós villany számlát csinál havonta. Így a kaució elvesztette a jelentőségét. Lehet ilyenkor valamit tenni?

Figyelt kérdés
ápr. 23. 11:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
100%
De fizeti is? Amúgy mi a faxt csinál, hogy akkora a számla!
ápr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
27%

Mi a probléma? A számla az ő nevére megy, majd behajtják rajta. Ha meg kikapcsolják az áramot, úgyis lelépnek.


Ja, hogy te is okosba' adtad ki a kecót... érdemes volt.

ápr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
93%
Panel vagy ház? Panelban ekkora számla nem lehet legális tevékenységből, de még házban is bajosan.
ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy ha a bérleti szerződés végén bármi kiderül, azt már nem fogja fedezni a kaució.
ápr. 23. 12:08
 5/79 A kérdező kommentje:

Fizeti rendben.

3. Egyenlőre jóhiszeműen feltételezem, hogy legalis.

De kérdés tehetek e bármit ha ebben nem vagyok biztos, puszta feltételezés alapján?

De nem is ez az első kérdés hanem a kaució kérdése.

ápr. 23. 12:10
 6/79 A kérdező kommentje:
1. Értelemszerűen nem tudom mit csinál hisz nem mehetek be csak úgy.
ápr. 23. 12:10
 7/79 anonim ***** válasza:
92%
2-es, sajnos ez nem ilyen egyszerű, olvass utána. Esetleg azzal kombinálva, hogy előre fizetős mérőt szereltet fel a bérlakásba a tulaj, ÉS átíratja a bérlő nevére. Ha nem fizet, nincs villany, de tartozás se. Ez lehet itt is a megoldás. Vagy a bérleti szerződés módosítása/felmondása.
ápr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 A kérdező kommentje:

Na igen az én nevemre megy.

De jogom van emiatt felmondani?

Mert épphogy fizet mindig, gondosan határidőre, nekem, utalással.

A szerződés módosításba úgy tudom neki is bele kell egyeznie.

Azt nem tudom hogy előre fizetős órába is, vagy abba nem?

Nem csak akkor kell beengednie a szerelőt, ha valami hiba elhárítása a téma? Itt viszont ugye nincs hiba...

ápr. 23. 12:22
 9/79 anonim ***** válasza:
89%
2 válaszoló már egyből azt feltételezi hogy okosban adtad ki az ingatlant. Akkor legyünk mi is rosszhiszeműek és gondolkodjunk el azon hogy mivel lehet havi fél millás áramszámlát csinálni? Ugye van az a bolgárkertészkedés kicsiben ami zabálja az áramot, meg a bányászgépek futtatása. Ha jót akarsz magadnak akkor módosítsd a szerződésetekben a kaució összegét másfél millára, de a jóhiszemű kettes válaszoló miatt inkább azt ajánlom hogy küldj egy névtelen levelet a rendőrségre.
ápr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
86%

Vagy belemegy a szerződès módosításba, vagy ha nem, akkor felmondási idővel mehet. Ennyi.

Nem kötelező elfogadnia, de akkor ez van.

Módosítani meg lehet, semmi nem tiltja.

ápr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!