Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megvennél egy olyan házat...

Megvennél egy olyan házat aminek az ablakai egy másik ház udvarára néznek?

Figyelt kérdés
Van egy keskeny út a két ház között, de olyan magasan vannak az ablakok hogy átlátni a kerítés felett. És így az ablak és a másik udvar max 3 méterre lehet. Simán be lehet köszönni az ablakon.
ápr. 23. 12:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Nagy családi házak, nagy udvarok, falu.
ápr. 23. 12:35
 2/10 anonim válasza:

Beton kerítés felhúzására van lehetőség? ha van akkor igen, ha nincs akkor vidéken-nem.


Bp. más-de ha Bp. csak akkor ha albérlet, és jó a belső lakás. Sajátnak nem.

ápr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
45%

Ilyen hazban elek, eddig tuleltuk :D

Mondjuk a nappali ablakai neznek a szomszed fele, ezeket sose nyitjuk ki, mert a konyhait szoktuk (amerikai konyhas nappali) es van rajta folia, igy belatni/kilatni nem lehet, de feny az van.


Oszinten nem tudom mennyire szabalyos ez igy, a 3 meter tuti nincs meg, de mi mar igy vettuk a hazat.

ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Régen ilyen dolgokkal nem foglalkoztak ha szomszédot nem érdekelte.

Ma már jogílag sincs lehetőség a módosítására. Bizonyos szabályok betartásával már a most épülő házakon is lehet szomszédra néző ablak,akár több is .

ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2# 4-5 méter magas kerítés kéne
ápr. 23. 14:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, a hálószobám és a dolgozószoba ablaka 3m-re van a kerítéstől a szomszédnak simán tudunk köszönni onnan amikor kint van a teraszán.

Ahogy a másik oldalt a nappali ablakából is simán át lehet látni a szomszédhoz, pedig az távolabb van a kerítéstől és a szomszéd terasza még onnan vagy 10m-re van.

Amiért ez nem zavaró azok a növények. Szépen be van ültetve mindkét oldalon a kerítés végig növényekkel és azok útját állják a tekintetnek.

Ami zavaró lenne az az utca túloldalán épített társasházak lakása, ahol konkrétan az emeleti erkélyről szinte át lehetne lépni a másik telken levő társasház ablakába, olyan közel építették egymáshoz őket. Ott nem tudsz növényekkel semmit kezdeni, marad az, hogy elfogadod az erkélyedre simán át lehetne ugrani a másik lakásból is akár.

ápr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Jóba kell lenni a szomszéddal és akkor minden előnye előjön egy ilyen elrendezésnek. Én minden szomszéddal jó viszonyt ápolok, sokszor kompromisszumokkal együtt. Sosincs olyan dolog, amit ne tudnánk megbeszélni vagy amire nem tudnám megkérni a szomszédot. Ebben ilyen ügyek is vannak. Megengedtem, hogy a klíma kültéri a mi telkünkön legyen, ha karbantartás van, bármikor bejöhetnek hozzánk stb stb. Ez nem mindenhol természetes, de szerintem lényeges, hogy a viszony rendben legyen.
ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 Igazad van, de sajnos van akivel nem tudsz jó viszonyban lenni hiába teszel meg érte bármit.

Pár éve még én is hasonlóan beszéltem a szomszédaimról, nem avgyok egy nagy összejárós, haverkodós típus, de a párom szívesen beszélget is meg a kerítésen át is sörözgetős típus. Minden szomszéddal úgy hitük jó a viszonyunk, mosolygás kedves kérdések, kölcsönadott dolgok stb. Aztán másoktól hallottuk vissza, hogy az egyik szomszéd hazudozik rólunk mindenfelé. Azért szóltak nekünk, mert közben megismertek minket és rájöttek semmi nem igaz abból amit korábban hallottak. Nekünk meg fogalmunk nem volt az egészről, soha semmi vitánk nem volt, nem vesztünk össze, a gyerekeink összejártak korábban, egymás gyerekét tanítottuk két iskolában (pont így jött össze hogy a szomszédasszony ott tanár ahová az enyémek jártak én meg ott ahová az övé lett átíratva).

Ahogy apámék szomszédjával is évekig jó volt a viszonyuk, egyszer csak megbolondultak és elkezdték mindkét oldalukon fenyegetni, mocskolni mérgezni a lakókat. Ott se volt előzménye, apám sem szeret vitázni a szomszédokkal és mindenki mással ők is jóban vannak, meg a másik oldali szomszéd is csak ez a házaspár lett bolond a két ház között valamiért.

ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nem alacsonyabban van a ház, mint az út vagy a szomszéd telke, akkor kvázi csak a plafonodat láthatja, aki átnéz a kerítés felett.

Ha mégis, és nagyon zavar ez, akkor vannak ma már belátásgátló ablakok, fóliák melyeken csak egyik irányba látni át. Vagy primitívebb megoldásnak tejüveg fólia vagy függőny.

ápr. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amit kilestem, ott szomszéd sincs. Idegesít a zsúfoltság, nemhogy az ablak a szomszédra nézne.


Ha zavar engedd el. Lesz másik ház.

ápr. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!