Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy is működik pontosan az...

Hogy is működik pontosan az ingatlan elbirtoklás?

Figyelt kérdés

Adott egy ház, amelyben az elmúlt min. 3 évben nem lakik senki, nem jár oda senki.

Már tropára van az épület, kapu leszakadva, garázs ajtó kiszakítva a helyéről, ebből gondolván már belül is valószínűleg szét van rabolva.

Az önkormányzat a tulajnak csak a nevét tudja, sem elérhetőséget, se semmit.

Ha én most fogom magam és felújítom a házat és beköltözök, akkor x év múlva teljes jogúan az enyém lesz az ingatlan?

Menyi ez az x év?Hol kell bejelentenem hogy én most beköltözök a házba?

Ha a bizonyos x időn belül megjelenik a tulaj, akkor bukom az ingatlant is és azt a pénzt is amit ráköltöttem?Vagy a felújítás összegét követelhetem?


2012. jan. 11. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Önkényes lakásfoglalással nem lehet elbirtokolni.
2012. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

x=25 év ha nem zavar senki közben el onnan.

Lehet vannak kivételek amikor rövidebb.

Hivtalaosan bejelentkezni csak a tulaj jóváhagyásával tudsz.

Ha költesz rá és aztán menned kell onnan, akkor amit költöttél buktad.

Az változó mikor mi az okosabb megoldás.Ha próbálsz óvatosan érdeklődni, hogy él e a tulaj és vannak e örökösei.Ha megpóbálod megvenni telekárban,ha már annyira lepukkant.Vagy ha vakmerően belemész költesz rá és úgy élsz benne mintha a tied volna, hogy ne legyen gyanus.De előbb utóbb számlákat kell fizetned és ott kérhetik, hogy igazold milyen jogon laksz benne.

2012. jan. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát faluról lévén szó annyit hallottunk hogy a tulaj igen csak az alvilágba forgolódott, és hogy valószínűleg forrósodott a pite és külföldre, de legalábbis messzire menekült.

Hogy ebből mi igaz és mi nem, azt nem tudom.

Nem olyan vészesen lepukkant, nm tudom milyen belülről, kívülről csak a kapu, meg a garázsajtó látszik.A környékben sok vikkend, meg új még üresen álló házakból lopták ki már a církókat, csapokat egyébb dolgokat, ebből sejtem hogy ezt is lerabolhatták.

2012. jan. 11. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!