Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Társasházi közös ktg. Tartozás...

Társasházi közös ktg. Tartozás az új tulajdonoson behajtható?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak a régi tulajdonoson, az újon nem.
2013. máj. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ha a társasházi SZMSZ-ben van szó róla, akkor állítólag igen.

Mivel nem személyhez kötik, hanem ingatlanhoz. Ezért kellene egy olyan paragrafus, melyből kiderül, hogy az új tulajon nem hajtható be.

2013. máj. 30. 19:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs nullás igazolása erről (márpedig nem lehet), akkor vagy benézte, vagy tudatosan a tartozással együtt (annyival olcsóbban) vette meg. Behajthatjátok rajta, mert vagy a nullás hamis, azaz polgári peres úton ő majd rendezi az előző tulajjal, vagy tud róla/hibázott.
2013. máj. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nullás igazolás sajnos nem lett kérve naivan, megbízva az eladóba, de a Birtokbaadási Jegyzőkönyv szerint rendezi a közüzemi díjakat is, de mint utólag kiderült, ott is tetemes összeggel maradt adós az eladó. A közös ktg. tartozásrôl a közös képviseletet ellátó céggel az eladó kötött egy törlesztési megállapodást, de nem teljesítette. No már most, ha van egy ilyen megállapodás, akkor kinek a felelőssége behajtani az eladón? Ha van egy ügyvéd, aki esetleg olvassa ezt, s hajlandó segíteni móresre tanítani az ilyen szemét alakokat, akkor írjon bátran! Köszönöm
2013. máj. 31. 05:40
 5/9 Nagyfater ***** válasza:

Sem a közös költséggel, sem a közüzemi díjakkal nem tanácsos megvárni egy hosszadalmas és kétes kimenetelű pereskedést, mert mindkét esetben végrehajtás, rosszabb esetben a közmű (pl. villany) kikapcsolása lehet az "eredmény". Ha a vevő nem követeli meg a nullás igazolást, és annak hiányában veszi meg a lakást, akkor annak következményeit sajnos neki kell viselnie. A jelen esetben tehát a teendő a következő:

- kifizetni a közüzemi díj hátralékot,

- átvállalni a közös költség hátralék részleteit, vagy egyben kifizetni.

- ezek után pert lehet indítani az eladó ellen a szerződéskötéskor fontos körülmények elhallgatása címén, de a bíróság azt is mérlegelheti, hogy a vevő nem járt el a tőle elvárható kellő gondossággal az adásvételkor.


Van ebben az ügyben egy nem mellékes körülmény. Egy lakás adásvételéhez ügyvéd szükséges, akinek kötelessége figyelmeztetni a nullás igazolás beszerzésére, és ellenőriznie is kell annak meglétét, mielőtt hitelesíti a szerződést. Ha ezt elmulasztotta, akkor az ő felelőssége is felvethető, akár perelhető is, de a lényegen ez nem változtat: előbb fizetni kell, és csak utána érdemes pereskedni.

2013. jún. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Már a kérdésből kitűnik, hogy tájékozatlanul vettétek a lakást..

..most nem keseregni kell, hanem fizetni...


ez nem csak közös költség, hanem tandíj is...így már kimondottan gazdaságos.

2013. jún. 3. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk most volt lakógyűlés, és a közös költség tartozásokról is szó volt. Összesen valami 4 millió forinttal vannak elmaradva a lakók (egy ~100 lakásos panelról van szó), és a közös képviselő jónak ítélte meg a helyzetet. Mindenféle behajtó cégeket is megbíznak, van amelyik hatásos is, de nem ringatjuk rózsaszín ködbe magunkat.

Ha valaki pl. bedőlt hiteles, és a bank elárverezi a kéróját, az bagaúristen, hogy a büdös életbe nem lehet behajtani a tartozását, az új tulaj szépen nyit tiszta lappal.

Egyébként szépen-tisztán úgy kellett volna csinálni, hogy:

- Íratni az ügyvéddel egy birtokba adási jegyzőkönyvet 3 példányban. XY adott napon ilyen óraállással a szerződében leírtak szerint tulajdonba vette az ingatlant.

- A régi és az új tulaj kézen fogja egymást és végigjárja a hivatalokat.

- Ha meg "occsó" kérót vesz valaki, kib.szottul utána kell járni mindennek. Személyesen menni közös képviselőhöz stb. Meg nem csodálkozni, hogy ahol egy tartozás van, ott lesz több is, és rendszerint el akarják sunnyogni az eladók.

Na de nem akarlak tovább bosszantani. Menj be a közös képviselőhöz, kérd el azt az SzMSz-t (ha nincs kirakva valahol). Olvasd el. Ha van benne valami adósságáthárítás (ami szerintem törvénytelen), vidd el egy megbízható ügyvédhez. Perkáld ki a fogadóóráját, és rágjátok át rajta magatokat. Nem hiszem hogy itt akárki is fog jelentkezni, hogy "puszira" megoldja az ügyedet...

2013. jún. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Las_46 válasza:

Hello!


Írod:"A közös ktg. tartozásrôl a közös képviseletet ellátó céggel az eladó kötött egy törlesztési megállapodást, de nem teljesítette. No már most, ha van egy ilyen megállapodás, akkor kinek a felelőssége behajtani az eladón?"

Hajtsa be a követelést a képviseletet ellátó cég! Azért megkérdeznem, hogy mire várt a cég, amikor nem teljesült a megállapodás?

Nem tudom milyen minőségben tetted fel a kérdést - érdeklődő, átvert vevő stb. - de az ingatlanátruházáshoz a földhivatalnak is van ám köze! Magyarán szólva nem kerülhet a vevő tulajdonába addig a már kifizetett ingatlan, amíg függő tételek vannak, kivétel ez alól, ha a vevő kötelezettséget vállalt az adás-vételi szerződében minden teher átvállalására. Ebben az esetben viszont a közös költséget neki kell befizetni!

Az SZMSZ-ben nem lehetnek erre vonatkozó kitételek, mert jogszabályellenes lenne. Egyáltalán, hogy kaphatott az eladó tehermentességi igazolást, milyen ügyvéd ír alá ilyen adás-vételi szerződét, ha meg nem ügyvéd csinálta akkor jogilag semmis az egész a fökdhivatali eljárásról szóló törvény értelmében!

2013. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a szerződésben tisztázva lett,hogy tehermentes ingatlant vásárolt az új tulajdonos akkor nem lehet behajtani az előző lakótulajdonos tartozását.
2014. márc. 23. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!