Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Német rendszámú kocsival...

Német rendszámú kocsival parkoltam, de többször kaptam büntetést. Ha Németországba vissza-megyek behajtható a büntetés?

Figyelt kérdés

2013. máj. 27. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyar mentalitás. Szabálytalanul parkoltál, de nem akarsz bírságot fizetni. Gratulálok.
2013. máj. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, most már kikérik a külföldi autók adatait is egyes kerületek, nem csak a bmtől kérnek le jármű adatokat (rokonom dolgozik a témába vágó helyen, hogy az ő infóiban megbízok). Nem fizettél a parkolásért, vagy figyelmetlenségből tiltott helyen parkoltál?
2013. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
első: Ez nem magyar mentalitás, a külföldiek rendszeresen csinálják, nem csak a külföldi rendszámú magyarok, mert azt hiszik, hogy nem lesz büntetés, azután jön később a meglepetés.
2013. máj. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem fizettem parkolásért. Egyébként az elsőnek üzenem, a fiam itt lakik 2 éve és állítólag szabad parkolni a házam előtt. Köszönöm.
2013. máj. 27. 15:19
 5/11 anonim ***** válasza:

Parkoló övezetekben jellemzően itthon csak akkor szabad itthon parkolni, ha kiváltasz egy néhány ezer forintos éves parkolásra jogosító "kártyát, matricát akármit" . Viszont ez csak akkor lehetséges, ha az adott településre, Budapesten az adott kerületbe fizeted a súlyadót.

Német rendszámú autóval ez vélhetően nem így van..

Mi több ilyen helyen az utca vagy zóna ez elején eléggé feltűnően ki van táblázva, ezzel pedig tisztában kell lenned, ha már van jogosítványod.

2013. máj. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Itt semmi nincsen. 7 kerületben lakunk Garay Utcán.
2013. máj. 27. 16:08
 7/11 anonim ***** válasza:

B@zzki az egész belváros fizetős övezet, beleértve a 7. kerületet is :)

Övezeten belül nem tábláznak ki külön minden utcát, csak az övezetbe bevezető utcákat.

2013. máj. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt: ha én azt mondom neked, hogy állítólag ha 200-al nekimész frontálisan egy 50 centi vastag vasbeton falnak és semmi bajod sem lesz tőle akkor azt is el fogod hinni, mert állítólag én úgy tudtam? Felnőtt ember vagy, utána kellett volna nézni a dolgoknak.

Másrészt: gondolom Németországban is hasonló zónákra vannak felosztva a városok parkolás szempontjából. Ne mondd nekem, hogy ha már két éve itt lakik a fiad akkor nem tudod, hogy a 7. kerület Bp. Belvárosához tartozik (ezt még én is tudom, pedig életemben soha egy percet sem éltem Pesten) Gondolod, hogy egy Belvárosban ingyen lehet parkolni?

Harmadrészt: ha fentiekre magadtól nem sikerült rájönnöd, akkor a fiadnak is gratulálok. Miért nem szólt neked, hogy "Apuka, ugye vett parkolójegyet?"

Ügyesek voltatok mindketten:) De nyugi, német fizetésekhez képest nem olyan vészesek a magyar bünetések. Max 200 EUR-ból megúszod.

2013. máj. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az a baj hogy ez az: "úgy hallottam most már ki tudják kérni a külföldi kocsi adatait"... ez továbbra is egy városi legenda....... unió ide vagy oda,ez továbbra sem megoldható.......föleg nem ilyen parkolási szarságnál......valahogy amugy sem él bennem a kép hogy a parkoló társaság felhívja németországot,hogy adják már meg xyz-rendszámú autónak az adatait mert nálunk magyarországon tilosban parkolt és meg akarjukbüntetni.,.....
2013. máj. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9es: sajnálatos, hogy még idézni sem tudsz.

Azt írtam, hogy úgy tudom, és nem akárkitől, hanem egy a közterületeseknél dolgozó informatikustól.

A BM-el van szabványos adatkapcsolatuk már legalább egy évtizede és néhány éve egyes uniós államokkal, köztük Németországgal is. Remélem, hogy nem árulok el azzal titkot, hogy természetesen az ilyen adatlekérések nem ingyenesek és nem telefonon történnek, ott egy kicsit komolyabb informatikai rendszer van kiépítve, mint az iskolátokban.

2013. máj. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!