Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladhatom az ingatlanomat...

Eladhatom az ingatlanomat bérlőkkel együtt? Ez növeli az értékét,

Figyelt kérdés
2013. jún. 18. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Eladhatod ha átveszi őket a vevő!
2013. jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk az én szememben nem értékesebb egy ingatlan, amiből még a bérlőket is ki kell tenni, mint az üres.
2013. jún. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nálunk az emberkereskedelem nem megengedett. Meg aztán ki venné meg a bérlőidet és minek?
2013. jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy te gondolod nem.

Persze ilyenkor a bérlőkkel célszerű megegyezni úgy hogy ha megveszik a helyet akkor értelemszerűen tipli van nekik. De ha az esetleges vevő meg engedi nekik hogy ott maradjanak akkor az lehetséges, csak akkor új bérleti szerződés kell meg az új tulajjal kell megint megbeszélniük hogy hogyan tovább.

Ahogy te elképzeled úgy nem lehet mert az nem növeli az értékét. Mert házat, lakást valaki úgy vesz meg hogy be is költözne oda. Persze vannak olyanok akik bérbe adnak lakásokat, meg házakat, és pont ezért veszik meg őket, de egy ilyet kifogni szinte lehetetlen.

2013. jún. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hú, látom félreérthető voltam.

Szóval arra gondoltam, hogy olyannak adnám el a lakásomat, aki továbbra is kiadná befektetésnek, így a bérlőknek nem kéne felmondani, amíg hirdetem, hisz ez addig is bevétel. Szóval elvileg mindenki jól járna, csak kéne egy befektető.

2013. jún. 18. 22:53
 6/9 Szcsabika21 válasza:
41%
És mennyi plusz bevételre számítanál? Esetleg az újsághirdetés árát szeretnéd megspórolni? Szerintem nincsen olyan ember a földön, aki azért fizetne neked plusz pénz, hogy ne kelljen új albérlőket keresnie.
2013. jún. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

igen, elvileg ertekesebb az ingatlan,ha nem kell berlot keresni.


a kerdes viszont,hogy mennyiert adtad ki az ingatlant - es mennyi idore, mert lehet,hogy az uj vevo tobbet akar kerni.

2013. jún. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A szerződés határozatlan időtartamra szól.

A bérlők még bő fél évig akarnak maradni, ami még több, mint félmillió Ft.

2013. jún. 24. 12:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Elvileg vonzó lehet az ajánlat olyasvalakinek, aki bérbeadásra keres ingatlant. Persze csak akkor, ha a bérleti díj reális. Még jobb lenne, ha még évekre terveznének maradni a bérlők.


Sajnos Magyarországon kevés az a komoly befektető, aki bérbeadásra keres ingatlant. Az emberek saját tulajdonban szeretnek lakni, aki meg kiadással foglalkozik, az szeretne a bérlőt kihasználva gyorsan meggazdagodni. Vagy örökölt valami lepukkant lyukat, és szakadt berendezéssel próbálja kiadni, hogy legalább valami kis pénze legyen belőle. Egyszóval komolytalanok.

2013. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!