Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panellakásba jo lakni?

Panellakásba jo lakni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 24. 10:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Aha ,csak ne legyen körbe 1 szomszéd sem.De még feletted sem
2013. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ. Laktam olyan panelben, amik 3 emeletesek voltak, magastetővel, zárt, parkosított környezetben. Az kellemes volt, bár a melegedés ellen még itt sem lehetett semmit sem tenni.

Aztán volt a hagyományos, akkor a 7-en laktam, na ott már kibírhatatlan volt a hőség és a zaj. Iszonyatos felső szomszéd volt, magassarkúban mászkált a lakásban, az kb. olyan volt, mintha az agykérgemet szurkálná a sarkával.


Tehát ami hatalmas hátrány: nyári felmelegedés, rossz zajszigetelés, valamint hatalmas rezsiköltség a távhő és a szigeteletlenség miatt. Valamint a terek alakítása is kellemetlen, nagyon bezárt, nincsenek meg a közösségi élethez szükséges terek. A konyhába is ketten ha befértek, aztán annyi. A wc és a fürdő sötét. A nappali zárt.

Előnye hogy olcsó, és hogy végülis lakás. De egy hagyomány téglaépítésűvel jobban jársz, még ha sokkal idősebb is.

2013. jún. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 xanti válasza:
100%
ha egy mód van rá kerüld a panelt :)
2013. jún. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%

Embere válogatja. Aki ott nőtt föl, annak talán. Ami elképzelhető előnye van, az, hogy nem kell kertet gondozni fűvet nyírni.


Én a panelba biztos belepusztulnék...

2013. jún. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%
Nem. Családiban nőttem föl, de az anyagiak miatt panelba költöztem. 7 éve lakom itt, de nem lehet megszokni, utálom, úgy, ahogy van. A miénk panelprogramos, a rezsink jóval kevesebb, mint a családiban lakó rokonainké. Nálunk nincs tetőszerkezet, külső festés, hólapátolás, nyáron fűnyírás. Viszont cserébe elviselhetetlen az éjjel-nappal tartó forróság, a sok idióta szomszéd, akik bármikor (akár éjjel is) kolompol, mos, fúr, kalapál, és egyébként nem fizet közös költséget. Mindent összevetve: ha egyszer az életben adódik lehetőség, hogy családiba költözhessem, rögtön megteszem!!!
2013. jún. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
Tényleg embere válogatja, hogy kinek jó, és kinek nem. Én például panelba születtem, de aztán majdnem az egész gyerekkoromban kertes házban laktam. Most megint panelban vagyok, albérletben. Szerintem úgy összességében nem jobb és nem is rosszabb, egyszerűen csak másmilyen. Igaz, hogy én sok mindenhez tudok alkalmazkodni... (Amúgy meg az aluljárónál meg a híd aljánál, ahová egyébként mehetnék, mindenképpen jobb...)
2013. jún. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%

Én születésem óta panelban lakom, de egyszerűen utálom, a környék zajos a szomszédok bunkók: a felettünk lakó majdnem minden nap jó kis tuc-tuc zenével ébreszt, az alattunk lakó azon rinyál h szerinte éjszaka mosunk. Ha vendégeket hívunk elég zsúfolt lesz. A meleg ellen már vettünk ventillátort, de az egyetlen jó talán az, hogy nem kell kertészkedni. De minden vágyam h elköltözzünk :/

16/L

2013. jún. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
100%
Messziről kerüld el!!
2013. jún. 28. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A csótányoknak igen, de embenek nem való. 35 éve fiatal házasként összegyűlt az indulótőke egy panelra. Volt is nagy öröm! Öt év múlva nagyobba költöztünk. Annak is örültünk. Aztán 2-3 év múlva kezdett kiborulni a bili. A szép világos lakás egyúttal azt is jelentette, hogy az erkélyemet reggeltől késő délutánig sütötte a nap. Márpedig az erkély ugyebár egy darabból állt a nappalim padozatával. Remek hőhídat képezve, fosta a meleget befele. Volt, amikor még éjjel kettőkor is 36 fok volt a lakásban. A szomszédokról ne is beszéljünk. Igaz, szerencsére addigra sikerült elköltöznöm, amikor a válság miatt egyre többen nem fizettek közös költséget, de azért volt bajom velük így is. A panelban ugyanis nem tudsz olyan halkan szellenteni, hogy a szomszéd meg ne hallja. Következésképpen te is hallasz mindent. Képzelj el egy éjszakás műszak utáni alvást: az egyik lakásban gyerek sivalkodik, a másikban húst kloffolnak, a harmadikban valaki meccset néz, a negyedikben dugnak, az ötödikben...
2013. jún. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 ArtArtArt ***** válasza:
0%
PanellakasbaN
2013. jún. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!