Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi van olyankor, ha a szülő...

Mi van olyankor, ha a szülő fizeti ki a lakást, de a gyermek nevére van íratva? Vagy hogy a jobb?

Figyelt kérdés
Ezt NAV-ügyileg és illetékügyileg is kérdem.

2013. júl. 17. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mi lenne,a gyereknek egy lakás. Kapja meg mindenki ami jár neki.Ez a lényeg ,nem ?
2013. júl. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Több infó kellene. Mennyi idős a gyerek? Ki lakik majd az ingatlanban? (mellékesen: hol van az ingatlan?)

Az infó után részletezem, hogy miért kértem, de nem akarok előre minden eshetőségre megoldást írni, mert az több oldal lenne.

2013. júl. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
36 és lakótelepi
2013. júl. 18. 18:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Ki fog lakni az ingatlanban? Az ajándékozónak van saját lakása? Hol van az ingatlan? (város?)
2013. júl. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, van a szülőnek lakása, és város.
2013. júl. 21. 20:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagykorú gyermek => nincs gyámhivatali kötelezettség.

Mivel a szülőknek van lakásuk így az ajándék esetleges visszakövetelése problémás lehet, ha nincs a cél megjelölve. A haszonélvezet bejegyzésénél jobb, ha ez az ajándékozási szerződésben benne van. Az élet sok mindent hozhat. Egy-két plusz mondatot beírni a szerződésbe nem kerül pénzbe és nem is bántó a megajándékozottra nézve.

Az illetéket nem lehet kikerülni. (Mivel mindenképpen új szerzésről van szó.)

A kora miatt már nem veheti igénybe a fiatalok lakáshoz jutási kedvezményét.

Nagyon vigyázni kell azzal, hogy milyen módon kerül átadásra a vételár a gyermeknek. Egy rossz döntéssel akár adóalap is lehet belőle. (Az ügyvéd figyeljen erre oda. Változtak a szabályok!!!) Sajnálom, hogy nem tudom, hogy milyen városban van, így nem tudok ügyvédet ajánlani. De a kérdésre a válasz szerintem így elég.

2013. júl. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, elég, nagyon köszönöm!
2013. júl. 23. 01:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!