Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan szabaduljak meg egy...

The King 666 kérdése:

Hogyan szabaduljak meg egy fél falusi háztól?

Figyelt kérdés

Örököltem egy fél házat (a másik fele a testvéremé), vidéki faluban van, ami kb 2 óra utazással megközelíthető számomra.

Probléma:

Az egész házat eladni nem tudom mert a tesóm nem megy bele.

A másik felét a tesóm nem veszi meg mert ezzel is szivathat.

Fenntartani drága főleg hogy minden számlát rajtam akarnak behajtani mivel a tesóm nem elérhető és nem behajtható rajta.

Karbantartani nincs időm, amúgy meg az önkormányzat büntet meg.

Mit csináljak vele? Fél házat a kutya se akar megvenni. Viszont csak pénzt tolom bele folyamatosan és lassan többet fizettem utazásra és egyéb költségekre mint amennyit az ingatlan ér. Már azon gondolkozok, ha kell akár ingyen is szabadulnék tőle csak végre szabaduljak meg tőle, mert se idővel se pénztárcával nem bírom!

Öteletek?



2013. aug. 14. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld bérbeadni .Sok pénzre ne számíts , de legalább a rezsit fizetik és az állaga nem romlik.Egy hónaponta kell lemenned , megnézni őket és a pénzt beszedni.

Viszont kell valaki a közelbe , aki figyel rá egy kicsit.

És olyan szerződés kell , hogy ki tudd tenni őket , ha nem fizetnek.

Megbeszélheted a szomszéddal , hogy figyeljen a bérlőidre , cserébe mondjuk a kert egy részét művelheti , leszedheti a gyümölcsfát , hasonlók.

2013. aug. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem jól tudom,de azért nincs olyan, hogy nem adhatod el. Igaz a testvérednek elővásárlási joga van, ha nem él vele sztem el lehet adni,akár ár alatt is..
2013. aug. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen elvileg el lehet adni , de nehéz vevőt találni fél

házra....

Senki sem ad pénzt jogilag nem rendezett helyzetű ingatlan

megvásárlására.

2013. aug. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam, engem is szívatni akartak vele, de aztán feladtam egy hírdetést, hogy székesfehérváron 3szobás lakás fele tulajdon jog eladó névlegesen 1ft..

2 nap múlva el is adtam.

Szüleim háza volt, de volt saját egzisztenciám... jól jött volna az a 10millió, amit ért a kecó, de féltestvérem örökké csak szivatott volna, az idegeim rámentek volna..., így átruháztam másra ezt a terhet... öröm az ürömben, hogy tesóm ezután már el akarta adni, de 5 éven át hírdette, senkinek nem kellett végül aki tőlem 1ft-ért megvette, megvette az ő részét 3millióért, majd eladta az egészet 17ért...

Jól járt? Jól hát..

2020. júl. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!