Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy eladott ingatlanból...

Egy eladott ingatlanból befolyt pénzzel bármit csinálhatok? Vagy van rá valami szabály?

Figyelt kérdés
A gyermekemnek szeretnénk ajándékozni a pénz és Ő venne belőle saját lakást. Hogy a pénzt neki adom be kell jelenteni valahol?
2013. szept. 12. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy jó ügyvéd tudná erre a pontos választ mert nem ismerem a mostani jogszabájokat.Én adtam el a házamat 5 éve akkor az volt a szabály hogy adót úgy kell fizetni utána hogy mi óta volt tulajdonomba a ház.Ha 1-2 éve volt a tied akkor a legmagasabb a befizetendő adó. Az én tulajdonomba lévő ház már 10 éve az enyém volt így a legkevesebb adót kellett volna fizetnem. De ha az adó mértékét egy másik lakás vásárlására költöttem akkor nem kellett adót fizetnem.Én ezt úgy kerültem ki hogy a rossz állapotba lévő házam eladtam és 1 millióért megvettem apámtól az örökölt kis parasztházát.Oda építkeztem és vártam hogy apám eladásából keletkező adót majd kifizetem .De ezt nem erőltettem és az apeh nem követelte apámtól az összeget vagy 1 milla után nem kellett adóznia ezt már nem tudom.Érdemes egy jó ügyvédnek kifizetni 10-20 ezret és mindent lerendez .Én így tettem.Te is hasonló helyzetben vagy úgy hogy keress fel egy hozzáértő ügyvédet.
2013. szept. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzá tennék hogy pár hónap múlva apeh bejelentkezett nálam hogy megnézzék mit vettem én 1 millióért nem tudom miért de a kis parasztház rossz állapotban volt 40 nényzet méteres volt az egész .Biztosan azt nézték van e ott egy ház vagy nem tudom mit akartak . De miután látták hogy az ingatlan nem ér többet nyugtázták a dolgot és el mentek. Remélem tudtam segíteni.
2013. szept. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!