Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Létezik olyan, hogy bérlem az...

Létezik olyan, hogy bérlem az ingatlant, de az az összeg később bele fog számítani az esetleges későbbi vételárba?

Figyelt kérdés
Ezt a bérlő és bérbeadó megbeszélésének tárgya és van rá nyomtatvány vagy bármi amivel hitelesen végig igazolható lenne ez? Persze ha mégse venném meg idővel akkor buktam. Azért gondoltam erre mert nem kis segítség lenne havi 50.000ért úgy bérelni a lakást hogy egy év után már fél millióra duzzadt.
2013. szept. 23. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Még nem halottam ilyenről, és őszintén mondva nem hiszem, hogy sok ember bele menne ilyenbe.
2013. szept. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy rossz a logikám, (kicsit fáradt vagyok, egy hét alatt sikerült aludnom 13 órát) De akkor lényegében ingyen laktok/laksz, nem? Mondjuk megvennéd 15 millióért az ingatlant, és mondjuk még 2 évig fizetnéd a költségeket, az 1 200 000 Ft. Szóval ha jól számolok, akkor te fizetnél még rá 13 800 000 Forintot, de így meg lényegében vagy ingyen használtátok a lakást, vagy áron alul kapjátok meg az ingatlant. Vagy egy másik alternatíva, ha a havi bérlet kevesebb mint 50 000, de akkor is 50 000 Forintot fizettek, és akkor egy bizonyos összeg előbb utóbb összejön.
2013. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Létezik lízingszerződés, de abba amit te szeretnél épeszű ember nem megy bele!

Fizeted mondjuk 10 éven keresztül. Neki már nincs meg az ingatlana, de pénze sincs, és ha esetleg közben felemelkedik az ingatlan ára, vagy inflálódik a Forint, akkor jó nagyot bukik rajta!

Nem beszélve arról, hogy mondjuk a bérleti idő alatt fizetheti a 16% adót, te meg bruttóban számolnád be, és ha nagy arc vagy még az ingatlan fenntartást is vele csináltatnád! Ugye?

:D

2013. szept. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Tuti nem, az ugyanis akkor olyan mintha nem bérleti díj lenne, hanem mindtha részletekbe megvetted volna a házat.


Bérbeadónak nem érné meg, mert így elesik a bérleti díjtól.

2013. szept. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Új építésű családi háznál láttam már ilyen ajánlatot.
2013. szept. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen létezik ilyen , itt Sopronban svájciak építettek egy háztömböt , hasonló konstrukcióban bérlik/ vásárolják tőlük a lakók .

Azt hallottam még , hogy nincs megadva , hogy pontosan mennyi a vételár , tehát csak évek múlva derül ki , hogy mennyibe kerül is egy lakás.

Szerződést nem láttam , így pontos info nincsen róla , de

a tulajdonosok nyilván olyan szerződést készítenek , hogy megérje nekik az üzlet.


Csodák nincsenek és az ördög a részletekben rejlik ( olyan ez mikor amikor hitelt vesz fel az ember 3,5 % THM - re és a végén kiderül , hogy a dupláját kell visszafizetni ), szerintem kerülni kell az ilyen konstrukciókat.

2013. szept. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amit a 6. említett az tulajdonképpen egy határozatlan lízing. Amikor a bérlő úgy gondolja, hogy megvenné, akkor számolják ki a maradvány összeget. Ez viszont sose a bérlőnek kedvez.
2013. szept. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!