Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol vennétek a felsorolásból...

Hol vennétek a felsorolásból lakást Bp. -en?

Figyelt kérdés

Most Herminamezőn lakunk albérletben (itt nagyon drágák a lakások, 20M körül) de saját lakást veszünk. 26 évesek vagyunk, fél éven belül születendő kisbabával.


Törökőr 53nm

Erzsébetváros 85nm

Örs Vezér 56nm

Terézváros 45nm

Óbuda 49nm

Kiszugló 90nm

Pasarét 75nm

Rákospalota 55nm

Soroksár 70nm

Óhegy 53nm


Minden lakás úgy van kialakítva hogy a kicsinek külön szobája legyen. (1+2fél szoba)


A lakások ára kb. azonos, felújítással pedig nagyjából megegyezik (a drágábbakra szinte semmit nem kell költeni, az olcsóbbakra meg annyit hogy ugyanannyira jön ki)


Melyik környéket ajánlanátok?


Fontos nekünk a zöld, játszóteres-kutyasétáltatós terület. Betondzsungel minusz pont. Fontos továbbá, hogy gyerekbarát legyen a környék, biztonságos, de mégis fiatalos, nem nyugdíjas. Autónk van, de nem rossz ha gyorsan elérünk bárhova.


Köszönöm előre is!



2013. okt. 31. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Óhegy!! Sok-sok park van, de nem úgy park, hogy ilyen "csinált" hatásúak, hanem természetesek, viszont mégse annyira erdőjellegűek, hogy csöves költözzön bele. Olcsó környék, mégse gettó. Gyerekneveléshez szerintem ideális. Örsöt mondtam volna másodiknak, de láttam hogy "betondzsungel" kizárva. Pedig ott a közlekedésért van óriási pluszpont, ha szeretitek a nyüzsis, nagyvárosi, mégse balhés hangulatot, oda menjetek!


Soroksárt és palotát én kizárnám.


Erzsébet - és Terézváros tipikus belvárosi környezet, ha szeretitek ezt az érzést, meg a nagy belmagasságot akkor ideális, viszont ha kutyátok van, mindenki utálni fog titeket, mert kénytelen a járdák melletti fákhoz pisilni, annyira nincs zöld tér.


Kiszugló az melyik rész is? Zugló az korrekt hely, viszont nagyon lakásfüggő hogy jó-e vagy nem, mert ott aztán mindenféle, belvárosi, panel, kis körfolyosós, közös udvaros, újépítésű, mindenféle lakás van.


Törökőr a pillangó ltp? Mert az is jó, szellősebb hely.

2013. okt. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Rákospalota..Nyugis hely, tele zöld övezetekkel.

Óbuda- az is jó hely.


Ahová nem mennék

Óhegy (ott éltem, nem a legbiztonságosabb környék)

Erzsébetváros

Őrs vezér (itt jó mert minden útvonal elérhető, de nem biztonságos, és zsúfolt-

2013. okt. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi, nagyon jó az írásod, sok mindenre rávilágítottál.


Kiszugló a Bosnyák tér környéke.


Törökőrön a Róna-Fogarasi környékén van a lakás.



Így az írásod alapján első blikkre és átbeszélésre kérdőjelessé vált Erzsébet-Terézváros (fontos a kutya), Örs, Rákospalota, Soroksár.


Óhegy, Óbuda, Törökőr, Kiszugló, Pasarét van még "versenyben".


Az a bajunk hogy pl. Pasarét nagyon jó lenne, nagy a lakás, jó környéknek tűnik de messze van.

Óhegy nagyon jó, de kicsi a lakás.

Törökőr jó lenne, de romatelep van 1 utcányira.

Kiszuglóban nem vagyok benne biztos hogy a Bosnyák tér környéke megfelelő hely.


Ez a dilemmánk.


A Zöld, Nagyobb, Közeli, Biztonságos négyesből valamelyiket "fel kell áldozni" :(

2013. okt. 31. 17:10
 4/12 A kérdező kommentje:
2. Köszi neked is. Most megkavarodtam.
2013. okt. 31. 17:15
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Első vagyok: Hát, ez szubjektív lesz, de a bosnyák egy lehangoló hely. Semmi baj vele, jó a közlekedés, nem késelnek meg, de akkoris nyomott a hangulatom ha odamegyek. Nem tudom megmagyarázni:D

Óbuda is egy betondzsungel, bár az is attól függ, hol van pontosan a lakás. És szerintem kiesik, nincs olyan jó közlekedés mint a többiben.


Szóval ha engem kérdezel, akkor törökőr-óhegy-pasarétből válassz, ezekből viszont tényleg a lakás döntsön, hogy mennyire barátságos. Szomszédokat mindenhol nézzétek jól meg!! Nehogy úgy járjatok, hogy szép a lakás, kutya és gyerekkompatibilis, aztán kiderül hogy egy félőrült vagy egy 15 tagú család a szomszédotok...

2013. okt. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A fűtés módja is biztos különböző ekkora választékból.


Szigetelés milyen?


Nekem ez meghatározó költséghatékonyság szempontjából óriási eltérések vannak.


Csak mellékesen, de hanyadik emelet,

lift van-e?


Mikori építésű a ház?

(Hiába van a lakás felújítva, ha maga az épület érett a tatarozásra.)


Parkolás megoldott?

(Kritikus helyeken sokáig körözhetsz a saját házad körül, amire napközben valahol le tudsz parkolni.)


Esetleg zárt kocsibeálló lehetősége adott?

2013. okt. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lakás tájolása?

Ablakot árnyékolja másik ház közelsége?

Erkély van-e?

Zajterhelés, forgalmas utak közelsége?

"Örök panoráma"?

2013. nov. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Tényleg, most hogy írtátok, én ha már kialakult egy top 3, és mindegyik egyformán tetszik, akkor biztos hogy a kilátás alapján döntenék. Nagyon nem mindegy, hogy mire néz az ablakod a következő soksok évben! A lakás hibáit (ha csak nem állagbeli hibák) ki lehet javítani, de a környék meg a kilátás, na az olyan marad!
2013. nov. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Egyértelműen Pasarét.
2013. nov. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Szintén Pasarétre szavazok, szerintem az a legjobb környék, még ha picit messzebb is van.
2013. nov. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!