Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A Nav ma küldött egy csekket...

A Nav ma küldött egy csekket egy nagy összeggel, hogy illetéket kell fizetnem, mert lakást vásároltam. De egyidőben el is adtam egyet magasabb áron, mint amennyiért az újat vettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 31. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

"De egyidőben el is adtam egyet magasabb áron, mint amennyiért az újat vettem."


Akkor duplán szarban vagy!


A szerzési illetéket ki kell fizetned, ráadásul az eladott lakást is fel kell tüntetned az adóbevallásban és leadózni a kapott összeget kivéve akkor (ha jól tudom) ha már 7 évnél régebben a tulajdonodban volt.

2013. nov. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Tudomásom szerint ha az új olcsóbb volt, mint az eladott, akkor a különbözet után kell adót fizetni, ha az eladás után egy éven belül vetted az újat.
2013. nov. 1. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nyáron volt 7 éve, hogy az előző lakást vettük.
2013. nov. 1. 12:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha veszel és 15 év után adod el, akkor nem kell fizetni sem a különbözet után, sem maga az eladás után illetéket. Régebben ez a határ 10 év volt.


Vagyis 7 éven belül kell fizetni az eladás és a vásárlás után is, itt nincs különbözet.

2013. nov. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azaz, hogy különbözet beszámítása lehet hogy van, de a magasabb árú eladás miatt és a 7 év miatt van illetékkötelezettség. Ezt emiatt az adóbevallásban is szerepeltetni kell majd.
2013. nov. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Mikoriak ezek az értesülések?

Igaz, én 2 éve beszéltem erről ügyvéddel, de akkor azt mondták, hogy 4 évig kell utána adózni, ha többért adtad el, mint amennyiért vetted. 4 év után meg elévül.

Az meg már megszűnt, hogyha másikat veszel helyette nem kell adózni, bár kérvényt lehet írni, általában el szokták fogadni. Szerintem ha 7 évig volt a tulajdonodban nem számít, bár az adóbevallásba be kell írni, nem lesz adóköteles.

Bár nem kizárt, hogy az utóbbi két évben ez változott, szerintem ez esetben az adóbevallás elkészítéséhez fogadj majd egy könyvelőt, aki ezt tudja. (A munkahelyed úgysem fogja megcsinálni, ha volt ingatlaneladásod.)

Viszont az illeték ettől teljesen független, az mindenképpen ki kell fizetni. Annyit tehetsz, hogy beadsz egy kérvényt, hogy kérsz részletfizetést, ezt fél-egy évre mg szokták adni. De van erre kérvény a NAV-nál, menj be, ott el fogják mondani, hogy mit kell csatolni.

Egyébként azon csodálkozom, hogy az ügyvéd, akivel az adás-vételt kötöttétek ezt nem mondta el. Szerintem hívd fel, és kérdezd meg őt, a szerződésért kapott pénzében benne van, hogy erről tájékoztatnia kellett volna téged. Akár te fizetted, akár a másik fél, a fizetendő adókról, illetékekről mindenképpen beszélnie kellett volna.

2013. nov. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A NAV-nál is megmondják ingyen, csak egy telefon.

Sőt, egy másik irodába még írj egy e-mailt is ez ügyben (lehetőleg ezt a helyinek), akkor nyoma is marad, ha esetleg nem jól tudja az ügyintéző, előfordult már velem, szerencsére felhívtam még két irodát...

2013. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!