Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most vásároltam láncfűrészt....

Most vásároltam láncfűrészt. Kemény fát vágtam vele. Elég vizes. A második alkalomal mikor vágtam a vezető el kezdet tűstölni. Nem mindig csak ha fürészeltem vele és vastagabb fát. A fűrész is és a lánc is új. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
eleinte még nem most viszont félre megy a vágás. Arra gondoltam hogy nem e az a probléma hogy nagyon vizes a fa .
2013. okt. 4. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha vezető füstöl,szerintem csak gőzölt,szoros a lánc ,vagy

nincs megfelelő olajozás .Ferdére akkor szokott menni,ha nem egyforma élesek a lánc szemek .

2013. okt. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak keverék kell a motorba, ha nem elektromos! De minden láncfűrészbe kell lánckenő olaj! Nem motorolaj, vagy fáradt olaj! Új lánc gyárilag élezett, ergó nem mehet félre!Viszont olaj nélkül a vezetőlemez, hamar kikopik és félremehet a vágás, mert nem vezeti megfelelően a láncot!
2013. okt. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szokratesz ***** válasza:
Ha kékes volt a füst akkor a kipufogóból kiáramló füstöt láthattad. Ha fehéres volt amit láttál akkor pedig a vizes fából elpárolgó vizet. Lánc nem füstöl ha nincs rajta olaj akkor sem. Annak csörgése van olyankor. De gondolom hogy új fűrésznek csak nincs olyan baja.
2013. okt. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen volt olyan is hogy fehéres volt a füst de arra rá jöttem hogy a vizes fa miatt van mert egy párszor a fán is tapasztaltam. de egy pár alkalomal sötét volt a füst. a lánc is és a vezető is új. olajozását rendszeresen elenőriztem és tökéletes.
2013. okt. 5. 07:11
 5/7 A kérdező kommentje:
sziasztok. az lehetséges hogy azért vág félre a lánc mert a lánc és a láncvezető síkja túl kicsi? Meg mikor össze rakom akkor jóra be állítom a láncfeszeséget,amikor viszont elenőrzöm hol szorosab hol lazáb!ez mitől lehet? előfordulhat az, hogy gyárilag rossz láncot adtak a vezetőhöz? vagy hogy valamelyik nem jó?
2013. okt. 6. 11:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű! Inkább egy vele járó folyamat, ha melegszik a lánc, ugye nyúlik, ergó hosszabb lesz, kicsit belóg! Ezért nem szabad szorosra húzni és úgy tárolni hideg helyen! Akár főtengely görbülés is lehet!
2013. okt. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen én is úgy gondolom hogy nyúlna de viszont inkább jobban feszül.és szorosabb lesz. a tengelyferdülést a csillagkerékre érted?
2013. okt. 6. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!