Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panel vagy régi gangos lakás?

Panel vagy régi gangos lakás?

Figyelt kérdés

Két debreceni lakás között gondolkozom.

1: - átlagos 10 emeletes panel

- jó környék, belvároshoz közel

- másfél szobás, erkély nélküli, távhős

2: - harmadik emeleti, gangos régi téglaépület

- másfél szobás, franciaerkélyes, távhős, normál belmagasságú

- belső zárt udvaron ingyenes parkolás (autóm van)

- belvároshoz közel, de a vasútállomás közelsége miatt gyanús alakok mászkálnak, rossz hírű téren van


Kertes házból egyedül költözök, pályakezdő srác vagyok, a privát szféra és a központi elhelyezkedés fontos nekem.



2013. nov. 6. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:

TÖbb kérdés is felmerül:


- panel hányadik emelete?

1-2 nem biztonságos, ott van a legtöbb betörés.

4. emelet alá nem költöznék, mivel a panelban a fűtés fentről lefelé megy, nagyon hideg van télen. 6.-on, 8.-on, 10.-en, 4.-en laktam már, addig semmi gond nem volt. Viszont ismerősöméknél 2.-3. emeleteken meg lehet fagyni.

- hány lakás van egy emeleten? (minél kevesebb annál jobb)

- milyen a szigeteltsége, milyen helyen van a lakás? Ha 2 másik közé szorítva, akkor semmiképp sem, ha a sarkon van, akkor inkább (bár ez esetben meg többet kell fűteni, de a zaj kevesebb).

- parkolólehetőség van a ház előtt?

- fontos neked az erkély megléte?

- panelprogramban benne van, esetleg már felújították?


2. Felújított? Ezek a régi gangos épületek általában iszonyatos állapotban vannak belülről, régebb építésűek mint a panelok és sokuk renoválva sosem volt.

+ még annyi, hogy általában bár a panelban sokat hallasz a szomszédoktól, ezekben a házakban még rosszabb a helyzet.

2013. nov. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

1, A panel 3. emelete. 6 lakás van az emeleten.

Nem panelprogramos, átlagos ház. Nem önálló házak vannak egymás mellett, hanem egy soklépcsőházas hosszú ház. Nem sarkon van. Ingyen meg lehet állni a kis utcában. Az erkély fontos lenne, de nem mindenáron.


2. Nem felújított, eredeti kb. 60 éves ház, tiszta lépcsőházzal. A lakás belülről tényleg iszonyatos, de ha felújítom (gépészetileg is), akkor is kicsit olcsóbb a panelnél (a gangos 4,8 Millió, a panel 6 Millió, mindkettő felújítandó).


+ Írtad, hogy zajok terén rosszabb mint a panel. Miért? A 3. a legfelső szint, vastag téglafalak vannak. Egyik ablak és erkély az utcára, a másik a gangra néz. A szinten 6 lakás van (nem körfolyosó, azaz a gangról nem belső udvarra, hanem parkolóra nehet látni).

2013. nov. 6. 11:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem saját tapasztalatom, hogy zajok terén rosszabb. Panelban a fúrást és hasonlókat, mosógépet hallani, esetleg ha valaki nagyon hangosan hallgat zenét vagy dübörögve ugrál feletted, na meg a liftet persze.


Gangos lakásban a felső szomszédom azért panaszkodott, hogy lehúzom a wc-t és kukoricát pattogtatok, de én is hasonló neszeket hallottam a többiektől sajnos, úgy éreztem egy minimális privát szférám sincs. A legfelső emelet mondjuk ilyen szempontból lehet, hogy jobb.


Összességében a leírtak alapján nehéz eset, én konkrétan egyiket sem választanám. Panelból 4.-től felfelé olyat, ahol max. 4 lakás van, és lehetőleg felújított ablakokkal; gangosból meg... a fene egye meg, szinte semmilyen esetben sem választanám azt! Ne haragudj, lehet hogy elfogult vagyok, de nekem annyira rossz tapasztalataim vannak ezekről a régi házakról, hogy egy életre elment a kedvem tőlük.


A panel annyival jobb szintén, hogy az jó eséllyel nem 60 éve épültek, mert az elsők is 50 éve készültek csak el, és ki lehet fogni ennél újabbakat is.

2013. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

60 éves az még nem olyan gáz. Az átlagos panelok is vannak legalább 30-40 évesek.


Ha panelt veszel, arra készülj fel, hogy eladhatatlan lesz. Vagy legalábbis nagy szerencse és sok idő kell majd hozzá, hogy túladj rajta, ha esetleg tovább költöznél. És ez idővel nem javulni fog, hanem romlani.


Szerencse, hogy nem vagyunk egyformák a másik válaszolóval! :) Én 2. emeletnél feljebb biztos nem költöznék. Laktam már 1. emeleti panelban. Amíg nem szereltek fel fűtésmérőket és elzáró szelepeket a radiátorokra, télen hóesésben is résnyire nyitott ablaknál tudtam csak aludni, mert olyan hőség volt. Akkor ezek szerint a 10.-en 40-50°C lehetett?


A környék sokat számít. Még többet is, mint maga a lakás kinézete. A lakást viszonylag egyszerűen fel tudod újítani, tudod csinosítgatni, de a környéket nem.


Én keresnék valami 3. alternatívát. Ha mindenképp e kettő közül kellene választani, akkor inkább a gangost választanám.

2013. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4., te akkor nem lehetsz melegkedvelő :) Én az alsó emeleteken megfagyok :)


De abban egyet kell értsek, hogy 3. alternatíva lenne a legjobb!


A panel eladhatatlanságához annyit, hogy a gangos lakás is eladhatatlan... jó állapotban pedig mindkettő eladható.

2013. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!