Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikortől enyém az ingatlan?

Mikortől enyém az ingatlan?

Figyelt kérdés

Kinéztem magamnak egy házat felujításra szorul de nem vészes.Nem tudom hogy működik ez fiatal vagyok első ingatlan tulajdonom lenne,igy olcsóbb az illeték at tudom de mikortól kerülne az ingatlan 100% ban a tulajdonomba hogy hitelt tudjak felvenni a felujításra?


lehetőleg egy részletesebb bemagyarázós választ szeretnék ha lehet :)


pl:. kitöltjük az adásvételit én azt be viszem a föld hivatalhoz ott meg megcsinálják a t.lapot és utánna már az enyém vagyy hogy?



2013. nov. 10. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a tulajdoni lapon már te szerepelsz, mint tulajdonos, onnantól kezdve tiéd az ingatlan jogilag, hivatalosan is. Cserélhetsz zárat és elkezdhetsz gondolkozni a felújításon.

Annyi, hogy nem feltétlenül fog ez azonnal megtörténni, vagy is a föld hivatalnál lehet lesz az ügynek némi átfutási ideje, amíg ülnek a papírodon.

2013. nov. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlant,csakis ügyvéden keresztül,ellenjegyzett iratokkal. Ott elmondják,mármint ügyvédi irodában.
2013. nov. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
akkor 1-2 hét alatt le lehet rendezni?
2013. nov. 10. 11:54
 4/5 A kérdező kommentje:
és ha ajándék ként írja rám a háza ő lessz a haszonélvező akkor is az enyém a lakás csak akkor haláláig lakhat benne vagy amíg le nem mond róla ez így van?
2013. nov. 10. 12:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Kétféle haszonélvezeti jog van tudtommal. Határozott idejű, illetve halálig tartó.

Gondolom, hogyha pl. egy nagyszülő az unokájára akarja íratni a házát, akkor nem határozott idejű haszonélvezeti jogot fog kérni, bár minden csak megegyezés kérdése.

Elméletben a haszonélvezőt nem lehet semmilyen úton kitenni, szóval ha a tulajdonos el is adja a házat a haszonélvező feje felől, a vevőnek a haszonélvezővel együtt kell azt megvennie. (Természetesen amennyiben hivatalosan be van jegyezve)

Ergo, idegentől ne vegyél olyan házat, amin valakinek haszonélvezeti joga van, mert abból tuti csak rosszul jössz ki. Ha rokonságról van szó, akikkel jól kijönnél, akkor nincs probléma. Annyi, hogy ha a haszonélvező semmi nemű felújítást nem akar, amíg ő ott van, akkor kénytelen leszel megvárni, amíg meghal, vagy lemond a jogáról!

2013. nov. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!