Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek is felháborító?...

Szerintetek is felháborító? Az ingatlan közvetítő irodák rémes, hogy mennyire kapzsiak. Ingatlancsere esetén is kérnek jutalékot! Jogos? Nincs is pénzmozgás.

Figyelt kérdés
Egyik iroda mindkét féltől kéri a lakás/ház árának 2,5 %-át. Most pedig egy olyannal találkoztunk, aki a drágább ingatlan árának 2,5 %-át kéri, plusz az ügyvédi költség,a mi 1 %. Példa: egy 14 milliós ház cserélne gazdát egy 9 millióssal. Hihetetlen, de megegyeznének a vevők. Cirka 500 ezer forintba fájna ez a csere. HIHETETLEN!!!

2013. okt. 15. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

A mai magyar ingatlanpiac egy nagy MAFFIA!


Kialakították a saját adatbázisaikat, felvesznek boldog-boldogtalan pofátlan ügynököt, agresszívek, kéretlenül hívnak, spammelnek, nem veszik figyelembe, hogy nem kérsz belőlük. Hogy miért?


Nagyon egyszerű! Ez a MAFFIA HÁLÓZAT 5%+ÁFA részesedéssel bír a magyarországi évi 50000 ingatlanokból!


Hiszen ennyi a jutalékuk. Ennek kellene állami szinten véget vetni. Miért nem tett semmit ez ellen a FIDESZ a 2/3-dal???


A legnagyobb maffiózók az ingatlanügynökök és azok alkalmazói.



Már az is felháborító, hogy az ügyvédi munkadíj százalékos díjazású! Mire fel? Ugyanannyi munka van egy 5M Ft értékű ingatlannal és egy 1Mrd Ft értékűvel. Csak épp a díjazás nem éppen ugyanaz.


MAFFIA!!!! Ügyvéd MAFFIA dettó.

2013. okt. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Elsőre felháborítónak tűnik. DE! Ti szerződést kötöttetek velük, nyilván ezért kérik a jutalékukat. Ha belegondolsz egy csere jogilag adás-vétel, hiszen gazdát cserél két birtok... az hogy nincs pénzmozgás, az egy dolog. Egyébként egyetértek a maffia jelzővel, én is utálom őket, mi 3x adtunk és vettünk másikat, és 3x fizettük meg a több százezres közvetítői díjakat.. de magunktól nem tudtuk volna eladni az ingatlanjainkat. (Próbáltuk pár évig).
2013. okt. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Használsz egy szolgáltatást. Beleegyeztél a feltételekbe. Innentől mi a gond?

A "sokat kérnek" pedig bőven ráillik bármely más szolgáltatásra is.

2013. okt. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mindhármótoknak igaza van... Bár egyiknél sem volt előzetesen szerződés, mert senkit nem bíztunk. Hirdetjük több helyen, és mindkét esetben ügynök jelentkezett, hogy "Eladó/cserélhető még a lakás? Én az xy ingatlanirodától vagyok, és lenne egy vevőm/cserélőm az önök lakására." És már hozta is, és kétszer is "csorgattuk a nyálunkat", mert mi maximálisan jól jártunk volna, de nincs 500 ezer forintunk csak azért, hogy cseréljük. :-(

Meglepő volt, akkor közölte ezt az ügynök mindkét esetben, amikor már hozta a lehetséges cserepartnert. Szóval így esélyünk sincs cserélni.

Ha nem lennének ennyire kapzsiak, mondjuk max. 100 ezer forintot még az ember "szívesen" oda is adna, de így?

2013. okt. 15. 14:06
 5/11 anonim ***** válasza:

De ha nektek nincs szerződésetek vele, akkor tőletek miért kéri a 2,5%-ot? Akkor csak a másik féltől kell kérnie, akit ő odavitt hozzátok!


Egyékbént pár éve votl egy Technocasa nevű ingatlanközvetítőt (nem tudom megvannak-e még) de velük jártunk így.. mi voltunk a vevők, és tőlünk és az eladótól is kérni akarta a százalékot, ezt én felháborítónak tartottam, és ezért nem jött létre az adásvétel. (második voltam).

2013. okt. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki el akarja adni lakását, vagy venni akar, akkor külön-külön megfizetnék a 2.5 %-ot? Mi a baj azzal, hogy csere esetén a különbség 2.5 %-át kéri az ügynök. Én inkább azt tartom hihetetlennek, hogy valaki valakivel szerződést köt, és amikor teljesülés ígérkezik, akkor meg sajnálja a díjat. Tudom, hogy ezért a hozzászólásomért kapok egy piros kezet, de mégis le kell írnom: ami a szerződésben van azt fizetni kell. A 2.5 % közvetítői díj tényleg magasnak tűnik az 1 %-os ügyvédi díj is igen magas. Ha külön-külön megvalósulna az üzlet, akkor 575 lenne a jutalék és 230 eFt az ügyvédi díj. Ehhez képest a 14 mFt esetén a 350 eFt jutalék és a 140 eFt ügyvédi díj már igen méltányos. Ennyit megérdemel az a közvetítő aki ilyen ügyesen összehozta a cserét.
2013. okt. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nem a különbség 2,5 %-át kérik jutalékként. Hanem vagy mindkét féltől kérik a cserélendő ingatlanjuk eladási árának 2,5-2,5 %-át, vagy a drágább ingatlan után kérik a 2,5 % jutalékot.

Azért nem tartom fairnek, mert NINCS pénzmozgás. Nyilván azért cserélnek a partnerek, mert nem tudták eladni, vagyis nincs pénzük venni sem. Csak ha eladnák. Eladás esetén természetesen jogos a jutalék, hiszen bevételhez juttatta az eladót. De cserénél semmiféle bevétel nincs... De mindegy is, mert így nem fog létrejönni a csere, mert NINCS RÁ PÉNZÜNK. Ha sikerülne eladni a lakásunkat, akkor LENNE BEVÉTELÜNK, és lenne miből kifizetni a jutalékot. De így?

Egyébként nyilvánvaló, hogy te ingatlanügynök vagy. Ők beszélnek így..... Hihetetlen rámenős paraziták.... Már elnézést, de ez a véleményem.

2013. okt. 16. 10:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogy nincs pénzmozgás? Itt nem a pénzmozgást kell megfizetni, hanem a munkát. A parazitaság a 2.5 %-ban van! Ha külön külön hozott volna üzletet mindkét félnek akkor 23 mFT után járt volna a jutalék. És akkor azt mindkét fél megfizette volna? Hát akkor miért fáj hogy 9 mFT árengedményt adott?
2013. okt. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Latszik, hogy nem erted a lenyeget.... Nem baj, mondd csak a magadet! :-) Nem ertem, miert erdekes, hogy mennyi lenne a jutalek eladas eseten, es csak hajtogatod, hogy mennyit sporolunk igy, es milyen meltanyos az ajanlat.. CSEREROL beszelunk, konyorgok !

Igy nem hinnem, hogy tul sok cseres ugyfeled lesz... Elarulom, hogy mi sem fogjuk igenybe venni az ugynok szolgaltatasat, mert NINCS MIBOL! Meg ha 100 ezer ft lenne, amibe kerulne ez az egesz, akkor azt nagyon szivesen odaadnam.... De fel millio ft-ot??? Ne nevetess.

2013. okt. 17. 11:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor ez a megoldás! Keress olyan ingatlanközvetítőt, aki megcsinálja 100 eFt-ért! Van erre egy történet: Az egyik boltban ki van írva: Banán 500 Ft. A másikban Akciós banán 100 Ft. Természetesen mindenki bemegy a 100-as boltba. Ott az eladó azt mondja: sajnos elfogyott.


És félre ne érts. Én nem vagyok ingatlanközvetítő. Nem akarom az ingatlanközvetítőt védeni, mert a 2,5 % + 1 % kötelező ügyvédi díj felháborítóan magas. Én olyan ügyvédet ismerek aki 0.4 %-ért vállalná. Tehát az ingatlanos valóban pofátlanul sokat keres ezen (3.1 %). De ne írj alá vele ilyen szerződést!!! Keress olyat, aki olcsóbban dolgozik!

2013. okt. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!